Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: PShop CS2 Shadow/Highlight w GIMPie?

  1. #1
    Uzależniony Awatar dentharg
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Tomaszów Maz/Łódź
    Posty
    867

    Domyślnie PShop CS2 Shadow/Highlight w GIMPie?

    Witam!

    Nowy Photoshop CS2 ma ciekawą funkcję Shadow/Highlight.
    Czy ktoś wie, jak można coś takiego "zreplikować" w GIMPie?
    Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Problem jest natury technicznej: ci, co uzywaja Gimpa, zazwyczaj nie maja PS i nie wiedza, o co konkretnie chodzi. Ja np. nie do konca wiem.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  3. #3
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Problem jest natury technicznej: ci, co uzywaja Gimpa, zazwyczaj nie maja PS i nie wiedza, o co konkretnie chodzi. Ja np. nie do konca wiem.
    Ci co uzywaja Gimpa na Windows moga bez problemu dowiedziec sie o co chodzi sciagajac triala PS CS2 i porownujac funkcjonalnosci.
    Ci co uzywaja na Gimpa na innych systemach - musza mocniej pokombinowac by porownac do PS CS2.

  4. #4
    Uzależniony Awatar dentharg
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Tomaszów Maz/Łódź
    Posty
    867

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Ci co uzywaja Gimpa na Windows moga bez problemu dowiedziec sie o co chodzi sciagajac triala PS CS2 i porownujac funkcjonalnosci.
    Ci co uzywaja na Gimpa na innych systemach - musza mocniej pokombinowac by porownac do PS CS2.
    Ja porównałem z PS CS2, którego mamy w pracy. Gimpa zainstalowałem i kombinuję. Na razie z miernym efektem.
    Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy

  5. #5
    Początki nałogu Awatar jadeit
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    466

    Domyślnie

    a czy odpowiednia modyfikacja poziomami lub krzywą, nie mam pojęcia jak to sie w Gimp'ie nazywa w menu, nie da podobnego efektu ?
    ja przy niektórych zdjeciach, testując owe shadows/highlights w ps, zauwazyłem
    bardzo podobnny efekt jak ten, który uzyskałem przez podciąganie poziomów lub krzywych własnie tez w ps oczywiscie

    pozdrawiam
    un point c'est toi
    fotki są tu: http://www.asfalt.net.pl/main.aspx?page=3&uid=10

  6. #6
    Uzależniony Awatar dentharg
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Tomaszów Maz/Łódź
    Posty
    867

    Domyślnie

    Gimpa możesz zawsze przetestować. Jest tam zarówno coś takiego jak krzywe, jak i poziomy (menu warstwa -> kolory).

    Ja bardziej znam Gimpa, niż PSa (w domu jeno gimp) dlatego też mi ciężko porównać.
    Postprocessing: AfterShot Pro + pluginy

  7. #7
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jadeit
    a czy odpowiednia modyfikacja poziomami lub krzywą, nie mam pojęcia jak to sie w Gimp'ie nazywa w menu, nie da podobnego efektu ?
    ja przy niektórych zdjeciach, testując owe shadows/highlights w ps, zauwazyłem
    bardzo podobnny efekt jak ten, który uzyskałem przez podciąganie poziomów lub krzywych własnie tez w ps oczywiscie

    Efekt jest podobny ale tylko podobny.
    Glowna roznica tkwi w tym - gdzie jest granica... to znaczy co dla Photoshopa znaczy "Shadows" oraz "Highlights" czyli na jakiej podstawie robi selekcje tego co nalezy skorygowac.
    I dlaczego robi to tak skutecznie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •