Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Canon 350D kalibracja AF

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar Stryjek
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    31

    Domyślnie Canon 350D kalibracja AF

    Witajcie

    Chciałem się podzielić z Wami spostrzeżeniami dotyczącymi kalibracji autofocusu w moim sprzęcie.
    Otóż jakiś czas temu przesiadłem się z analogowej lustrzanki canona na cyfrową . Ze starych czasów zostało mi sporo różnej optyki firmowej i dedykowanej do systemu Eos z AF w specyfikacji do sprzętu analogowego . Od tego czasu czułem dyskomfort związany z faktem że zdjęcia niezależnie od obiektywu wychodziły miękko ostrzone a w przypadku tele zoomu i ostrzenia przy max ogniskowej punkt ostrości wypadał przed obiektem. Na początku myślałem że zdjęcia sa poprostu poruszone, a to że miękko ostrzone to że taka "uroda" starszej optyki i tak musi być
    Przeczytałem na forum Canon -Board trochę postów na temat kalibracji AF i udałem się do serwisu na Żytnią - tam dowiedziałem sie że taka usługa kosztuje 122 zł od sztuki i należało by ją wykonać dla body i każdego z obiektywów osobno . Trochę sie podłamałem -mam cztery "szkła" plus body - to więcej niż 600 zł. Więc postanowiłem że spróbuje na razie z samym body i jednym obiektywem - wybrałem szkło Canona 20mm USM f2.8 ponieważ z nim było najgorzej.
    Porobiłem trochę zdjęć i kurcze - opłacało się to zrobić - podnieciłem się rezultatem - zdjęcia wychodzą "brzytwa" i mam wrażenie że pomiar światła też lepiej działa. Wprawdzie nie przetestowałem sprzętu jeszcze z tele zoomem który posiadam ale z optyką szerokokątną działa super.

    Oto link do kilku zdjeć na Picasie :

    http://picasaweb.google.pl/pepe11222...ji?feat=email#
    Canon;

  2. #2
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    834

    Domyślnie

    No zdjęcia żyletka. Bardzo fajna szklarnia.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar patric89
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków / Tarnobrzeg
    Wiek
    35
    Posty
    336

    Domyślnie

    rzeczywiście bardzo ostre ja mam problem z ff w mojej 50mm f1,8 :/
    nawet na f2,8 jest on widoczny
    5d II | 6d | S14 2.8 | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EXII x2

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •