Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 130

Wątek: Ekstremalnie krótkie czasy błysku w lampach studyjnych

  1. #121
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    A jakie masz lampy studyjne? Może mają jakieś fikuśne/inteligentne fotocele które reagują w niewłaściwym momencie? Bez względu na HS na manualu (w lampie) błysk ze studyjnych powinien być wyzwolony i widoczny, nawet jeśli HS sie nie zgra i będzie czarny pasek...
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

  2. #122

    Domyślnie

    A może masz po prostu za jasno w pomieszczeniu?

  3. #123
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    33
    Posty
    206

    Domyślnie

    Piece to elinchromy 3000Ws (lampy, podlaczone sa do piecow) i jeden broncolor tez chyba 3000Ws. Wiec sprzet profesjonalny (niestety nie moj ).

    Wiec fotocele tez sa raczej dobrej jakosci... A co do swiatla w pomieszczeniu. Jest zupelnie ciemno .

  4. #124
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    33
    Posty
    206

    Domyślnie

    Nikt nie jest w stanie mi pomóc? Wiem, że robię coś źle, ale nie wiem co...

  5. #125

    Domyślnie

    Z tego co słyszałem lepsze lampy nie chciały współpracować w hss, przeciwnie do zwykłych chińczyków. Co jak co ale taka opcja w ogóle nie jest obsługiwana przez lampy studyjne ;]

  6. #126
    Początki nałogu Awatar grzegorzki
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Cavan / Kielce
    Posty
    369

    Domyślnie

    Fotocele na studyjnych są wyłączone ?
    6D - EF 24-70/2.8L USM + EF 50/1.8 II + EF 70-300/4-5.6 IS USM + EF 85/1.8 USM - 580EX II + YN565EX + YN568EX- YN-622C - Bowens 500R kit + akcesoria
    Nie mnie się wtrącać biskupom w robotę.

  7. #127
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    53
    Posty
    551

    Domyślnie

    ten myk z systemówką działa tylko na chińskie badziewie które ma na tyle długi czas błysku że lampy pracują poprostu jak światło stałe.

    Natomiast skoro masz tak dobry sprzęt a zdjęcia w studio to czas synchro nie ma żadnego znaczenia. ustaw spokojnie 1/125 i korzystaj z mega krótkiego błysku główek elinchroma czy broncolor które zamroża Ci ruch bez problemu

  8. #128
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Spróbuj pyknąć lampami na pełnej mocy - wtedy błysk trwa dłużej.

  9. #129
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    W takim razie jeżeli na siłę musi być nie przez fotocelę, to proponuję spróbować tego rozwiązania :

    Aparat -> Lampa z HSS -> Fotocela z wyjściem synchro > Kabel synchro > Radiowy nadajnik typu chinol > ................................. > Radiowy odbiornik typu chinol > kabel synchro > Lampa docelowa.

    W miejscu kropek - przerwa. Tam gdzie nie ma kropek - rzeczy są ze sobą ściśle powiązane. Fotocelę spróbować przykleić bezpośrednio na palnik Lampy z HSS

    Jak na moje to powinno działać, chyba że na radiu jest jakieś mega opóźnienie.
    Działa: http://canon-board.info/showthread.p...865#post970865
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

  10. #130
    Coś już napisał Awatar Nippy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fumar Zobacz posta
    Nikt nie jest w stanie mi pomóc? Wiem, że robię coś źle, ale nie wiem co...
    Sprawdzałem ten myk na Elinchromach, Henslach i Marko Flashach i niestety na żadnej z tych lamp to nie działa. Więc odpowiedź jest prosta - na Twoich lampach się nie da przy takim czasie synchronizacji, choć sam chętnie usłyszałbym złoty przepis, który spowoduje zadziałanie moich lamp. Kup, jak piszą koledzy chińszczyznę, to zadziała

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •