Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [Malejkum] Portretu mego początki

  1. #1
    Malejkum
    Guest

    Domyślnie [Malejkum] Portretu mego początki

    Witam,

    To moje pierwsze wystawione fotografie na tym forum i szczerze długo zastanawiałem się czy przedstawić je czy nie. Jednak myślę że Wasze uwagi będą najlepszą szkołą tym dla mnie i z pewnością na etapie nauki/szkolenia pozwolą mnie nakierować na właściwy tor

    1.


    2.


    3.


    Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i wszelkie kreatywne komentarze

  2. #2
    baran
    Guest

    Domyślnie

    Wybrałeś trudną porę roku na portrety
    Niestety zima nie sprzyja robieniu zdjęć portretowych bez dodatkowego oświetlenia. Spróbuj innego kadrowania (horyzontalnie), zadbaj o tło (kwiatek nie prezentuje się najlepiej, a tła zlewają się z modelkami), światło - łatwiej będzie w słoneczny dzień.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    Z czym do ludzi..?? Moze poza trojka..
    Na świat spoglądam przez armatę...


  4. #4
    Malejkum
    Guest

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o 1 i 2 zdjęcie, to oba były robione z zupelnego "zaskoczenia", bez dbania o tło i na dodatek ok 2-3 tygodnie po zakupie aparatu. Dlatego nie spodziewam się tu rewelacji jeśli chodzi o tematykę zdjęcia
    Tym bardziej mała dziewczynka na drugim zdjeciu, ma siostrzenica, jest dość energicznym dzieckiem (jak każde chyba) i ciężko mi ją uchwycić a zależalo mi na natualnym oswietleniu zarowki, niż na doswietlaniu z wbudowanej lampy - i moze to moj blad?
    Zdjęcie nr 3 robione było w piekny dzien, z tym ze po zachodzie slonca. Sądziłem ze taka pora bedzie najlepsza.

    Dziekuje kolego baran za komentarz. Koledze DonBolano rowniez, szczegolnie za bardzo konstruktywne uwagi co do moich zdjec

    Wkrotce gdy znajde troche czasu postaram sie zalaczych kilka nowych zdjec...

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    1. Źle dobrany kadr, to przekrzywienie zupełnie nie potrzebne. Mina modelki bardzo niefortunna, wystające krzaki z głowy również.
    2. Kadr lepszy, szkoda że dziewczynka nie patrzy w obiektyw, to co się dzieje za nią bardzo nieciekawe.
    3. Najlepsze z seta, ale dla mnie za dużo góry.
    Generalnie, musisz popracować nad post procesingiem, zdjęcia wewnątrz mogły by mieć lepszy balans bieli. Zacznij myśleć co chcesz pokazać na fotografiach które tu zamieszczasz, przypadkowe pstryki są tylko przypadkowymi pstrykami,widać to od razu i nie bardzo jest co komentować. Postaraj się bardziej, komentarze będą przychylniejsze.
    Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

  6. #6
    Malejkum
    Guest

    Domyślnie

    Dziękuje kolego pank Na takich wlasnie komentarzach, gdzie jest wyjasnione co i jak, najbardziej mi zalezy.

    P.S. O tych krzakach modelce nie powiem... bo juz nie podejdzie mi pod obiektyw, a moze nawet uda mi sie ja dzis namowic na krotka sesje

  7. #7
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    550

    Domyślnie

    złap kontakt z modelką, może prześwietl trochę zdjęcia, żeby nie wyszło takie ponure jak ostatnie.. no i blenda, choć jak ostatnio robilam zdjęcia to za blende służył mi snieg...

  8. #8
    Malejkum
    Guest

    Domyślnie

    Tym razem nowy set... czy wyszedł lepiej? Sami ocencie.

    4.


    5.


    Pozdrawiam!

  9. #9
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    4 tak. klimatyczne zdjecie
    A 5 - no coz. Lekko nie ostre. odcien szarosci mi sie nie podoba.
    Na świat spoglądam przez armatę...


  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    W 1,2,3,4 fatalne tło.Jest taka zasada szczególnie ważna: najpierw popatrz na drugi plan ,tło, a potam na główny temat.Z reguły coś można z tym zrobic.W tym wypadku np.coś powieszone na drzwiach.Narzuta? np.
    Dla mnie wszystkie fotki mało kontrastowe,przygaszone barwy.W czwartym przeszkadza róznica ostrosci miedzy tatą a dzieckiem.Zdjęcia pokazujące jak ktoś je[5], najlepiej kierować do albumu.Rzadko podobaja się na zewn. rodziny. Do ocen na forum szczególnie na początek dobrze jest dobierać fotki z którymi nie łączą nas emocje.:smile: O wiele łatwiej przyjmuje się krytyczne oceny. [bo tanich pochwał na tym forum niema. :smile: ten typ tak ma] Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •