Nikt nic nie powie o tych zdjęciach?
Ja powiem. Zdjęcia #3 (starsi państwo) i #6 (młody z gitarą) wobec całej reszty wyglądają tak, jakby robiło je dwoch róznych autorów. Są inne i dużo lepsze. Tak fotografuj. Bez urazy, ale na innych ludzie z imprezy są tak atrakcyjnie pokazani jak domy i ulice nocą.
Myślę że to co pokazałeś w drugiej i trzeciej serii to krok w dobrym kierunku.
Jednak na koncertach "bo tych tu najwięcej" świat się nie kończy.
Jak dlamnie ładne koncertowe zdjęcie jest dość prosto wykonać kiedy postacie na scenie są dobrze oświetlone mnogością różnobarwnego światła ;-)
Z pierwszej serii nie podoba mi się żadne zdjęcie.
Druga seria w zdjęciu drugim myślę że byłoby troszkę ciekawiej gdyby udało ci się ująć trochę więcej fotografowanej postaci ewentualnie bym troszkę wykardował by wyrzucić te skrzynie u dołu po lewej - wydaje mi się że psuje troszkę kadr, trzecie jest Ok jak na początek "starsi ludzie z reguły wychodzą bardzo fotogenicznie na zdjęciach".
Trzecie seria - w 5-ym obrazku, popracowałbym troszkę nad nim, moim zdaniem koleżanka wydaje się być troszkę za żółta od ilości światła w tym kolorze. W krzywych można by trochę się pobawić ewentualnie Hue / Saturation.
Dzieciak z gitarą OK
Abstrachując od całej reszty - wydaje mi się że stosujesz zbyt stratną kompresję przy pomniejszaniu fotek. Efektem jest utrata szczegółów na niektórych fotkach.
Reasumując - jest OK. Praktykuj tak dalej a dojdziesz do perfekcji czego Ci życzę.
Pucha i słoki
Sadaman, rolaj dzięki za komentarze. Co do kompresji to zmieniam rozmiar na 700 px na dłuższym boku i lekko podciągam ostrość. Później zapisuje to w jpg i to nie w najwyższej jakości bo o ile mi wiadomo limit wielkości wstawianych zdjęć to 100kb, chyba że się mylę?
sam robie f4 i wiem jak to jest lecz trochę za długi czas i nie ta głębia.
#1 prawie trafiłeś ale jest chyba na bicepsie (obecnie nie mam oprogramowania na komputerze więc nie mogę sprawdzić)
2# Głebia na klatce piersiowej/barku twarz nie ostra
3#Jest na twarzy i to chyba najlepsze zdjęcie z tej serii
4# Niektórzy powiedzą że chodzi tu o dynamikę ale brak ostrości na twarzy tylko na przepalonym barku.
Zresztą co ja tam wiem, poprostu piszę jak bym to widział i co zauważyłem na zdjęciach sportowych w atlasach![]()
czy Wy naprawdę nic w zdjęciach nie widzicie poza technicznymi bzdetami? a ocenianie zdjęć poprzez punkt ostrości to już maksymalne przegięcie... Kolego "szymura" jeśli Twoja ocena będzie się ograniczała do szukania ostrego punkcika na zdjeciu, a to właśnie zrobiłeś, to może czeka Cię świetlana przyszłośc jako optyka czy okulistę, ale do robienia zdjęć trzeba zdecydowanie czegoś więcej.
być może zdjęcia prezentowane przez Krzyśka nie powalają na kolana, ale pokazują jednak jakieś emocje i może warto skupić się na walorach estetycznych, emocjonalnych a nie tylko technicznych.
Ostatnio edytowane przez Adso ; 06-12-2009 o 19:12
galeria: http://adso.digart.pl/digarty/
Dla mnie każda rada pomagająca dojść do doskonałości jest dobra, wcale nie twierdzę że te zdjęcia są złe ale jak to napisałem mogły by być o tą ostrość lepsze. A czemu się aż tak do niej przyczepiam ?Jak ja zaczynałem ze sporotowymi to tez mnie o takie głupoty skrytykowali że skasowałem cały temat bo był nie udany, drugi raz już wezmę na to poprawkę albo przez krótkowzroczność, osoba która widziała słabo przez 15 lat i nagle założyła okulary wie o czym mówię![]()
Pozdrawiam