Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Nietypowy problem z pokrętłem w 30D

  1. #1

    Domyślnie Nietypowy problem z pokrętłem w 30D

    Witam!

    Otóz, jak w temacie mam problem z moim Canonem 30D. Pokrętło główne (to obok spustu migawki) działa "ciągiem" tylko w prawą stronę. Kiedy kręce nim w lewą, nastawa zmienia się na tak samo, jakbym kręcił w prawą chyba, że przeskakuję o jeden stopień, w odstępach około 1-3 sekund, wtedy wszystko działa ok. W serwisie foto, za samo rozebranie i zobaczenie jak to w środku wygląda, chcieli 250 zł, dlatego sobie darowałem tą przyjemność. Czy ktoś wie, co mogło się stać i jak to naprawić?

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Olesno
    Wiek
    38
    Posty
    125

    Domyślnie

    a nie zamokl Ci aparat? ja tak mialem, jak focilem w ostrym deszczu bez zadnej oslony, ale z drugim pokretlem... dzialalo jak chcialo, dopoki nie wyschlo... pozniej bylo ok (i nadal jest, a minelo 5 miesiecy)
    Canon 30D, Canon 7D, Tokina 28-70/2.8, Tokina 80-200/2.8, Canon 70-200/2.8L ISUSM, Canon 50/1.8, Canon 18-55/3.5-5.6 IS, Nissin Di866 Mk 2
    moje zdjęcia na CB: koncertowe, portrety, nocne

  3. #3
    Początki nałogu Awatar Jacek23
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    373

    Domyślnie

    Potwierdzam, tez tak mialem jak mi zapadalo aparat. Po wyschnieciu przeszlo.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar preinwher
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Zakopane
    Posty
    458

    Domyślnie

    Czasami podobnie aparat zachowuje się z podpiętym nieoryginalnym gripem.
    Canon eos 5d - ef 17-40 mm f/4L - ef 85 mm f/1.8 - ef 70-200 mm f/2.8 L IS - 430 EX
    http://www.waldemarlach.iportfolio.pl/

    Przeszukaj forum http://maciejko.net/cbsearch/

  5. #5

    Domyślnie

    Nie używam gripa, ale po próbie "przedmuchania" lekko wilgotnym powietrzem, i wysuszeniu działa jak należy Widocznie poprzedni właściciel zalał to czymś słodkim, i przestalo dzałać, na dłuższy czas. Dziękuję wszystkim za pomoc

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Zrobię małego up'a - niestety nie działa tak jak powinno. Zauważyłem że zwłaszcza że w niskich temperaturach się tak dzieje - niekiedy w ogóle nie da się inaczej, cały czas idzie nastawa w coraz krótsze czasy (oczywiście w M) ;/

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1 660

    Domyślnie

    Przez prawie dwa lata nie działa tak jak powinno? ;-)
    Może przydzwoń na Żytnią, niech wycenią.

  8. #8

    Domyślnie

    No właśnie nie... Ale w dzień, jak jest ciepło, to jest ok Ostatnio byłem na nocnej sesji i mi się sprawa lekko przypomniała...

  9. #9
    Bywalec Awatar yarson
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    152

    Domyślnie

    poszukaj serwisu grzie Ci wcenią za darmo i powiedzą co i jak...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •