Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Głowica do statywu

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73

    Domyślnie Głowica do statywu

    Witajcie,
    jak w temacie - temat dosyć oklepany ale proszę o poradę odnośnie konkretnego - mojego przypadku. Otóż posiadam dość stabilny, nie mogę narzekać jak na moje teraźniejsze wymagania, statyw, jest to Velbon VGB 32C nie produkowany już od dawna, do niego mam głowicę PH 152 myślę że mogę ją określić mianem 2D. Głowica niestety nie jest doskonała, o ile trzyma w miarę dobrze to ciężko utrzymuje stabilność na długiej ogniskowej ( 300mm, może nie kosmiczna ale nie krótka ). Dodatkowo zmian dokonuje się pokrętłem i jakby korbką, pokrętło obrót - korbka kąt. Ponieważ często śledzę przyrodę, to wszelka szybka zmiana położenia obiektywu jest wręcz niezbędna. Czy możecie polecić jakąś dobrą głowicę w miarę przystępnej cenie? Manfrotto? Znalazłem też ciekawy wynalazek Slik AF2100, zmiana położeń jest błyskawiczna, na jakimś serwisie (USA) wypatrzyłem opinie jako doskonałe od 4 osób, ale w żadnym z polskich serwisów nie znalazłem o niej nic w sumie. Faktycznie w zasadzie nie pasuje mi tam jedna tylko rzecz: nie ma płytki szybkiego montażu :/ Czy da się jakoś to zaadaptować na śrubę? W posiadanej przeze mnie głowicy także jej nie ma, widać jest to jakaś tendencja w USA. Dodatkowo jak profesjonalnie nazywa się przelotka umożliwiająca montaż na statywie aparatu w orientacji pionowej? Nigdzie nie mogę znaleźć tego ustrojstwa Dzięuje za wszelkie zainteresowanie, pozdrawiam.

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    58
    Posty
    119

    Domyślnie

    popatrz głowice:
    1. kulowa Manfrotto 488RC4
    2. 3D Manfrotto 808RC4 -tej używam jest super.
    pamiętaj, że Twój sprzęt waży trochę....:-D
    Ostatnio edytowane przez mamut9 ; 11-01-2009 o 15:56
    Canon EOS KissX2(450D) i kilka drobiazgów :razz:

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie Pani i Panowie... ja używam głowicy 488RC4, ale (m.in. z powodu braku systemu stabilizacji przechyłu) zastanawiam sie nad zmianą na 8080RC4. Czy ktoś może podać inne argumenty za/przeciw zmianie?
    McKozzy
    EOS 50D | EF 24-105L f/4L IS USM | EF 75-300 1:4-5.6 | Sigma 150 f/2,8 EX DG APO HSM Makro | Speedlite 580EX

  4. #4
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •