Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Camera Raw Profiles - dziwne kolory

  1. #1
    Uzależniony Awatar bundy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    48
    Posty
    760

    Domyślnie Camera Raw Profiles - dziwne kolory

    Od pewnego czasu zacząłem używać profili Camera Raw Profiles (w Lightroom'ie 2.2, a wcześniej w 2.0) i muszę przyznać, że nie jestem do końca zadowolony z efektów, które tak wiele osób wychwala pod niebiosa :-) Mam wrażenie, że użycie np. profilu Standard powoduje straszny czerwony zafarb, a ogólnie wszystkie profile robią dziwne rzeczy w cieniach. Robiłem RAWy z 1D i 30D - w obu przypadkach wygląda to tak samo. Monitor oczywiście skalibrowany jak należy :-)
    Fakt, ogólny efekt zastosowania tych profili w porównaniu ze standardowym ACR4.4, to i tak "niebo a ziemia" (kolory przy użyciu profilu ACR4.4 to już w ogóle jest porażka).
    Jak to u Was wygląda? Są jakieś problemy z czerwonym zafarbem? Na jakiejś anglojęzycznej stronie znalazłem identyczną opisaną sytuację, ale chodziło tam o RAW'y z 5D (choć objawy były takie same jak u mnie).
    1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...

  2. #2

    Domyślnie

    Hej
    jezeli nie poradziłeś sobie do tej pory to proponuję zmienić ustawienia w profilu kolorów monitora. Sterownik monitora i jego profil kolorów nijak nie mógł sobie poradzić z acr. Zmieniłem na standardowy profil srgb i jak ręką odjął.

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    35

    Domyślnie

    U mnie na rawach z 40d takze "wyjada" cienie i jest jakby czerwony zafarb przy czym nie ma tego w dpp, duzo szukalem, duzo czytalem i nic, cienie jak wsysalo tak wsysa dalej, zupelnie jak na jakies marnej jakosci jpegu
    40D - T17-50 f/2.8; C85 f/1.8; C430EX MkII; Benro 228n6 KS-0, YONGNUO OC-E3, CTR-301P trigger; Lowepro MicroTrekker 200

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Na wszystkich szkłach tak jest? Różne szkiełka różnie transmitują. Polecam test z bialą kartą przy określonym balansie bieli.

    Inna rzecz jaka mi przychodzi do głowy to taki efekt psychologiczny. Jak się nagle odciąć od musztardowych kolorów profili Adobe, to wszystko się wydaje jakby bardziej czerwone. Jeśli tak, to z czasem powinno zniknąć to wrażenie... z głowy.

    Tyle luźnych dywagacji o czerwieniach bez poparcia w samplach.
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    35

    Domyślnie

    Bundy w zakladce Library/Quick Develop/Saved Preset ustaw profil General-Zeroed i zobacz czy cos pomoglo bo u mnie tak
    40D - T17-50 f/2.8; C85 f/1.8; C430EX MkII; Benro 228n6 KS-0, YONGNUO OC-E3, CTR-301P trigger; Lowepro MicroTrekker 200

  6. #6
    Coś już napisał Awatar Intense
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    51

    Domyślnie

    Sprawdźcie czy to ten sam problem. Jeśli tak, to chyba jest rozwiązanie... ;-)

    http://canon-board.info/showthread.php?t=45837

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar Drzamich
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Ostrzeszów
    Posty
    28

    Domyślnie

    Skoro jesteśmy już przy wątku o Camera RAW, to pozwolę się zapytać jak wyłączyć te wnerwiające niebieskie/czerwone plamy, które pokazują się w miejscu gdzie zdjęcie jest za ciemne/przepalone
    Puszka, 2 zoomy, standard, tele

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Drzamich Zobacz posta
    Skoro jesteśmy już przy wątku o Camera RAW, to pozwolę się zapytać jak wyłączyć te wnerwiające niebieskie/czerwone plamy, które pokazują się w miejscu gdzie zdjęcie jest za ciemne/przepalone
    Wystarczy kliknąć na strzałki na krawędziach histogramu.
    Jak dla mnie to zdecydowanie przydatne informacje, ale co kto lubi....
    C-F-K - forever

  9. #9
    Uzależniony Awatar bundy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    48
    Posty
    760

    Domyślnie

    Widzę, że wątek się odkopał :-) Problem u mnie już dawno zniknął i powodem był... efekt psychologiczny o którym napisał wcześniej jeden kolega ;-) Faktycznie trzeba było przyzwyczaić oczyska do normalności. Teraz dla odmiany wybierając profil ACR widzę 'kosmos' (nie wiem, jak można było tego używać...).
    1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar Drzamich
    Dołączył
    Aug 2008
    Miasto
    Ostrzeszów
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mellan Zobacz posta
    Wystarczy kliknąć na strzałki na krawędziach histogramu.
    Jak dla mnie to zdecydowanie przydatne informacje, ale co kto lubi....
    Jak najbardziej, chciałem mieć jednak kontrolę, kiedy się to wyświetla, a kiedy nie, bo np. przy obróbce RAWa do B&W gdzie i tak musi wystąpić czerń, to strasznie przeszkadza.
    Puszka, 2 zoomy, standard, tele

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •