Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 176

Wątek: canon 40d firmware 1.1.1

  1. #131
    Początki nałogu Awatar gervee
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Kraków
    Posty
    371

    Domyślnie

    Dzisiaj i ja wgrałem ten firmware ... zobaczymy w najbliższych dniach czy coś się zmieniło/poprawiło/pogorszyło. Do tej pory na firmware 1.0.5 nie było źle choć AF nie był do końca pewny.
    ||| FotogRAF ||| FotoKRAK ||| www.rebacz.pl ||| TaWanda ||| 500px |||

  2. #132
    piratee
    Guest

    Domyślnie

    Witam
    Ja do tej pory miałem firmware 1.0.8, wgrałem 1.1.1.
    Z moich pierwszych odczuć to:
    -jakby zdjęcia na podglądzie były ciut wyraźniejsze
    -minimalnie bardziej kontrastowe
    -szybciej i pewniej trafiający AF - obiektyw EF-s 18-55 IS


    Piratee

  3. #133
    Początki nałogu Awatar ExploRa
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Koszalin/Brd
    Wiek
    48
    Posty
    336

    Domyślnie

    A ja cofnalem sie do wersji 1.0.8... 1.1.1 byl od wydania...
    Roznice... Hmmm... Nie widac i nie slychac... Szczegolnie z AF...

  4. #134
    aRtrEx
    Guest

    Domyślnie

    Po wgraniu nowego softu Tamron 17-50 nie ma FF. O tym, ze przed wgraniem softu FF ostrzył przed jestem przekonany. Na drugiej puszce dokładnie taki sam efekt. Testów nie robiłem, więc dam(y) głowę uciąć, że zmiany af są.
    Wgram z powrotem 1.0.8 i postrzelam trochę. Interesuje mnie, czy zmieni się praca z sigmą 50 1,4. Była kalibrowana na sofcie 1.1.1. i jest nieużywalna na odległościach powyżej 3 metrów.

  5. #135
    Początki nałogu Awatar ExploRa
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Koszalin/Brd
    Wiek
    48
    Posty
    336

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aRtrEx Zobacz posta
    Po wgraniu nowego softu Tamron 17-50 nie ma FF. O tym, ze przed wgraniem softu FF ostrzył przed jestem przekonany. Na drugiej puszce dokładnie taki sam efekt. Testów nie robiłem, więc dam(y) głowę uciąć, że zmiany af są...
    Tia... Spory byl ten FF ? Tez mam 17-50 i jakos nie widze roznicy. Choc z nim to wydawac sie moze wiele rzeczy jak na jego AF. Wiec hmmm... Jak sie poczyta fora itp. To 1.1.1 dziala jak... placebo... Pytanie czy wierzyc i miec spokoj, czy nie wierzyc i testowac...

  6. #136
    Początki nałogu Awatar punky
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Kwidzyn
    Wiek
    42
    Posty
    483

    Domyślnie

    Jak zaktualizowalem z 1.0.8 do 1.1.1

    problemow powaznych wczesniej nie mialem typu BF/FF
    szybki test pokazal ze po aktualizacji problemow tez nie ma
    szkla to
    sigma 10-20; canon 50/1.8; canon 70-200 L 2.8;

    wydaje mi sie natomiast ze na 70-200 jest ostrzej na dlugim koncu
    bylo lekkie mydelko na 200 na dalekich przedmiotach np drzewach
    teraz jest elegancko

    to samo z wyswietlaczem - wydaje mi sie ze ostrzej pokazuje jak juz ktos wczesniej pisal



    moze to firmware a moze autosugestia - wczesniej nie przywiazywalem do tego tak mocno uwagi


    w kazdym badz razie na gorsze mi ta aktualizacja nie wyszla
    ja jestem zadowolony
    R6 + S17-35 + 24-70/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 + 70-200/2.8

    Ex Sony a6500, 70D, 40D, 30D

  7. #137
    aRtrEx
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ExploRa Zobacz posta
    Tia... Spory byl ten FF ? Tez mam 17-50 i jakos nie widze roznicy. Choc z nim to wydawac sie moze wiele rzeczy jak na jego AF. Wiec hmmm... Jak sie poczyta fora itp. To 1.1.1 dziala jak... placebo... Pytanie czy wierzyc i miec spokoj, czy nie wierzyc i testowac...
    FF był duży, na tablicy około 20mm na ogniskowej 50. Fotek testowych zrobilismy sporo, bo znajomy kupił 40D i dostał bzika na punkcie bf/ff. Też bym był sceptyczny, ale wiem, co wychodziło a co wychodzi obecnie po akualizacji softu.
    A pytanie czy wierzyć czy nie? Fakt, Canon podał oficjalną specyfikację i nie ma tam słowa o żadnej ingerencji w układ AF, ale u tylu użytkowników zadziałałby efekt placebo?
    Kurcze, doszło do tego, że zastanawiam się, czy nie wystawić tamrona na allegro... Bo jeśli soft ma mi wpływać na pracę af z kundlami... Teza naciągana, ale może właśnie to Canon chciał osiągnąć?

  8. #138
    Uzależniony Awatar tomdz
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    637

    Domyślnie

    Placebo czy nie, przed upgradem nie używałem prawie 50mm 1.4, zwłaszcza niżej 2.5, bo to była totalna frustracja. Ostatnio to chyba na powrót mój ulubiony słoik, na 2.0 żyleta, wczoraj popstrykałem wieczorem dla zabawy w ogródku sporo na 1.4 (kwiatki, pies, ludzie) i może z 10-15% było nie trafionych. Uważam to za naprawdę dobry wynik. Ja tam więc cieszę się z nowego firmware'u, nawet jeśli nic nie zmienił ;-)
    W przypadku 85mm zmian w zachowaniu nie odnotowałem.
    Body, stałki, zoomik

  9. #139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kmleon Zobacz posta
    No to ja mam identycznie z moim 40D. Wiele miesięcy frustracji przy korzystaniu ze stałek. Może to i dobrze, że do nowej piątki nie wstawili tego AF'a. Pomimo wszystkich krzyżowych, AF w 40D jest po prostu niepewny...
    A myslalem, ze zmieniajac 30d--->40d zyskam na precyzji AF :-(

  10. #140
    marcello
    Guest

    Domyślnie

    cos temat przygasl, a ja mam dylemat, czy zostac na 1.0.8 czy przejsc na 1.1.1, z lektury widze, ze to rosyjska ruletka.... nie ma zadnych nowych info w tej sprawie? moze ktos zasiegnal slowa, czy faktycznie nowy firmware ma wplyw na AF?

    pzdr

Strona 14 z 18 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •