Strona 13 z 18 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 176

Wątek: canon 40d firmware 1.1.1

  1. #121
    Dopiero zaczyna Awatar Maćkowsky
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    50
    Posty
    21

    Domyślnie

    że tak spytam, czy w 40D nie ma możliwości korygowania FF jakąś śrubką tak jak w 350D ?
    Z tego co sprawdziłem na 40D moim i mojego kumpla to te puchy działają tak, że z jasnymi stałkami (50 1.4 i 85 1.8) mają FF ale przy odległości wiekszej niż 1 m ( i FF rośnie wraz z odległością od przedmiotu) a z zoomami np 24-70L trafiają w punkt.
    Zaraz wgram nowy soft i sprawdzę czy moj FF się jeszcze zwiększy

  2. #122
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Boruja Kościelna
    Wiek
    46
    Posty
    172

    Domyślnie

    Maćkowsky: I jakie efekty?
    ...ani krzty talentu + 1,5kg sprzetu...
    (40D + T 17-50 /f2.8 i glod na wiecej)

  3. #123
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    34

    Domyślnie

    Ten soft 1.1.1 ewidentnie coś majstruje przy AF. Po tym jak body wróciło mi z żytniej po wymianie filtra na matrycy, coś mi nie pasowało z ostrością, fakt że robiłem od tego czasu tylko na 70-200 4L i wszystko w granicach 200 mmm więc myślałem że ręce mi się tak trzęsą i nie trafiam z AF.
    Ale ostatnio zacząłem kombinować z T28-75 i 50-ką 1.8 i na każdym ostrość była do d.. a w zasadzie nie było jej wcale, jedno wielkie mydło. Już dzisiaj chciałem wysyłać puszkę na żytnią ale zauważyłem przez przypadek,
    że wgrali mi na żytniej soft 1.1.1, wgrałem więc z powrotem 1.0.8 i jak ręką odjął! ostrzy idealnie i nie mydli.

  4. #124
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    22

    Domyślnie

    p3cpl a czy wcześniej miałeś coś kalibrowanego w serwisie, body do szkieł - szkła do body?

  5. #125
    Dopiero zaczyna Awatar Maćkowsky
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    50
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Max78 Zobacz posta
    Maćkowsky: I jakie efekty?
    Wydaje mi się że jest lepiej, AF mniej błądzi i nie zauważyłem FF na stałkach, na 40 zdjęć pomylił się 3 razy. Niestety ostrząc na drzewo w odległości około 10m wyjechał mi w nieskończoność. Jutro mam sesję więc przetestuję dokładnie, ciekawi mnie jak będzie się zahowywał z zoomami.

  6. #126
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slawo10 Zobacz posta
    p3cpl a czy wcześniej miałeś coś kalibrowanego w serwisie, body do szkieł - szkła do body?
    Ani puszka ani szkła nie były nigdy kalibrowane. Szkła mam nowe oprócz 70-200, który kupiłem używany więc tu nie jestem pewien czy nie było jakiejś kalibracji, ale ostrość gubił na wszystkich szkłach Tamron 28-75, 70-200L, C50 1.8 i kitowym 17-55
    Na każdym szkiełku zdjęcia były delikatnie "rozmyte" jakby zamglone. po zmianie softu na stary wszystko wróciło do normy.

  7. #127
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    22

    Domyślnie

    p3cpl statystycznie, czytając posty (większość na zagranicznych forach) można dojść do wniosku, że jednak najnowszy soft poprawia współpracę/ustawianie ostrości body - różnej marki/typy obiektywów
    kłopoty z ustawianiem ostrości miały osoby, które miały "coś" kalibrowanego
    nowy soft naprawiał błędy współpracy, a zmiany pokalibracyjne zostawały i wtedy pojawiał się ff lub bf, zależnie w jaką stronę odbyła się kalibracja - stąd właśnie moje pytanie
    po testach 3 ostatnich wersji 1.0.8; 1.1.0; 1.1.1 zostałem przy sofcie 1.1.0, dla mnie okazał się najlepszy, chociaż niektórzy boją się tej wersji bo oficjalnie nie ukazała się na stronie internetowej

  8. #128
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    34

    Domyślnie

    Być może statystycznie tak to działa jak wiadomo statystyka jest bardzo kreatywną dziedziną nauki i wszystko można "statystycznie" przedstawić

    W każdym razie jak napisałem wyżej w mojej puszce wszystkie zdjęcia były "mydlane" ostrości nie było praktycznie w ogóle i nie był to FF/BF, tylko po prostu cały kadr był nieostry. Po powrocie do softu 1.0.8 problem zniknął i ostrzy jak dawniej.

    puszka na pewno nie była kalibrowana i większość szkieł również, nie mam pewności tylko co do 70-200/4L .

  9. #129
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    22

    Domyślnie

    ... no i dla tego właśnie użyłem słowa "statystycznie"
    niestety nie wszyscy chwalili sobie tą wersję, dla mnie również nie przypadła za szczególnie do gustu

    gdy wersja 1.1.1 krążyła po necie i była wgrywana przez serwisy, ale jeszcze nie było jej na stronie Canona, jeden z użytkowników C40D poszedł do serwisu, aby mu wgrali tą wersję, w serwisie zadano mu pytanie, czy z czymś ma kłopoty, coś mu nie działa itp., odpowiedział że wszystko ma OK, - no więc jak będzie miał z czymś kłopot, to niech wtedy do nich przyjdzie, popatrzą co jest nie tak, naprawią i wgrają nową wersję softu
    i z tej odpowiedzi serwisu (nie w polsce) trzeba wyciągnąć wnioski:-D

    ja zostałem przy wersji 1.1.0, obecnie jest podobna sytuacja z 50D, do niedawna kupujący nowe lub odbierający body z serwisu mieli wgrana wersję 1.0.5, która nie była wystawiona na oficjalnej stronie, oficjalnie pojawił się soft w wersji 1.0.6

  10. #130
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2006
    Wiek
    70
    Posty
    242

    Domyślnie

    Piszą chyba tylko ci, którzy mieli kłopoty a 1.1.1 Ja nie mam ŻĄŃĆ kłopotów, a wcześniej miałem 1.0.5 i 1.0.8 Wszystkie są (a starsze były) dla mnie dobre, bo tak naprawdę poprawiały dla mnie nieistniejące problemy.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Ach, ten pośpiech... powinno być ŻADNYCH kłopotów...
    Ostatnio edytowane przez rychu ; 25-04-2009 o 20:49 Powód: Automerged Doublepost

Strona 13 z 18 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •