Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 176

Wątek: canon 40d firmware 1.1.1

  1. #31
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Zgierz
    Posty
    62

    Domyślnie

    witam ,
    mam w 40d firmware 1.0.3 i czy mogę od razu uaktualnić do 1.1.1?

  2. #32
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    513

    Domyślnie

    Możesz.

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sober Zobacz posta

    PS: Zainstalować nie zaszkodzi, a nóż nowy firmware pomoże.
    Dokładnie tak.

  4. #34
    Uzależniony Awatar tomdz
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sober Zobacz posta
    Acha, przyznam że nie słyszałem o tym problemie. A z innym body (np 5D) jest lepiej?

    PS: Zainstalować nie zaszkodzi, a nóż nowy firmware pomoże.
    Nie wiem, czy to jakiś "oficjalny" problem. Mam to u siebie, parę osób na forum zgłosiło coś podobnego, na zagranicznych też parę podobnych spraw znalazłem.
    Na 400D miałem mniejszy rozrzut niż z 40D. Chyba będę musiał poprosić jakiegoś Poznaniaka z 40D o mały cross-test sprzętu, coby ostatecznie ustalić, gdzie jest kłopot. Są chętni do pomocy?

    Update zrobiony. Szybki test. 14 strzałów na dworze na różne odległości. 85mm @f/1.8, ISO100, 1/400: 1xBF, 3xFF (wszystko o kilkanaście metrów), 1x.. no może i mógł tak złapać. Reszta w punkt. Większych zmian nie odnotowałem...
    Body, stałki, zoomik

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomdz Zobacz posta
    Na 400D miałem mniejszy rozrzut niż z 40D. Chyba będę musiał poprosić jakiegoś Poznaniaka z 40D o mały cross-test sprzętu, coby ostatecznie ustalić, gdzie jest kłopot. Są chętni do pomocy?
    Mogę pomóc za tydzień lub dwa. Odezwij się na priva.

  6. #36
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    49
    Posty
    315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomdz Zobacz posta
    Update zrobiony. Szybki test. 14 strzałów na dworze na różne odległości. 85mm @f/1.8, ISO100, 1/400: 1xBF, 3xFF (wszystko o kilkanaście metrów), 1x.. no może i mógł tak złapać. Reszta w punkt. Większych zmian nie odnotowałem...
    Czyli co? Lepiej po aktualizacji? Czy bez zmian?

  7. #37
    Uzależniony Awatar tomdz
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kmleon Zobacz posta
    Czyli co? Lepiej po aktualizacji? Czy bez zmian?
    Raczej bez zmian, ale testowałem całe 5 min. Niemniej chwila nadziei, pierwszy strzał i od razu pudło.
    4-5 chybionych na 14 w One Shot na centralnym przy dużych, kontrastowych i nieruchomych celach to raczej nie jest imponujący wynik...
    Body, stałki, zoomik

  8. #38
    Początki nałogu Awatar ExploRa
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Koszalin/Brd
    Wiek
    48
    Posty
    336

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sober Zobacz posta
    Acha, przyznam że nie słyszałem o tym problemie. A z innym body (np 5D) jest lepiej?
    Poki nie bedziesz robil krajobrazu 85 1.8, to mozesz nie wiedziec co gryzie AF, ze tak chodzi
    Widac crop czasem nie sluszy 85 robiac z niej tele-morele
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez kmleon Zobacz posta
    Czyli co? Lepiej po aktualizacji? Czy bez zmian?
    Tez zrobilem update i nic nie zauwazylem, nawet jasnosci swiecenia podswietlenia AF nie zauwazylem Moze to minimalna zmiana...
    A wracajac do 85, to faktycznie przy kontrastowym obiekcie w kadrze gdzie na okolo jest cos bialego typu np. snieg robi nie tak jak powinien.
    Ostatnio edytowane przez ExploRa ; 20-01-2009 o 16:27 Powód: Automerged Doublepost

  9. #39
    Uzależniony Awatar tomdz
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    44
    Posty
    637

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ExploRa Zobacz posta
    Tez zrobilem update i nic nie zauwazylem, nawet jasnosci swiecenia podswietlenia AF nie zauwazylem Moze to minimalna zmiana...
    Tam raczej chodzi o to, że wspomaganie AF włącza się teraz nawet gdy jest dość jasno.

    A wracajac do 85, to faktycznie przy kontrastowym obiekcie w kadrze gdzie na okolo jest cos bialego typu np. snieg robi nie tak jak powinien.
    Nie chcę robić tu OT, ale dziś znalazłem coś takiego:

    Cytat Zamieszczone przez To fragment opinii o 50D
    THE UGLY:

    same old truly pathetic focus repeatability shooting very fast lenses wide open for subjects more than 8' away, especially once a bit more out like 30 yards+.

    sadly the inconsistency, especially with poorly focusing lenses such as the 50mm f/1.4 is as horrible as ever, and worse, it seems to be more random than any reasonable microfocus adjustment, so that doesn't really solve the problem at all and some like the 50 appear to need different adjustments per distance to subject, what an ugly, ugly mess even with a prime, but it is so random it's hard to even be sure yet. In fairness to 50D the 40D is no better and the 20D isn't hot either.

    shooting a simple tree 300' away against a bare background at f/1.4 or f/2, no distractions at all, is total random focus city, no better than 40D at all and at best equal to the 20D, just terrible, atrocious beyond words for all the xxD and iv'e tried a few copies of 20D and 40D and now one of the 50D. I seriously find it hard to believe the nikons could be remotely this poor.
    oraz

    (...)yeah i was messing around with MF adjust and what not, but even at its best it would be like 3 tack sharp 1 WAY oof, 2 tack sharp 2 way oof, 5 tack sharp, 3 way off. The random focusing was random beyond any degree of microadjust, it's just obvious it's nothing to do with that in the overall sense of things (of course perfect calibration is important ultimately). My 40D did the same and 20D was similar (maybe even worse when lighting was weaker, but perhaps better than 40D/50D when lughting was strong, not sure yet).
    To jest jak dokładny opis moich objawów.
    Body, stałki, zoomik

  10. #40
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    49
    Posty
    315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomdz Zobacz posta
    To jest jak dokładny opis moich objawów.
    No to ja mam identycznie z moim 40D. Wiele miesięcy frustracji przy korzystaniu ze stałek. Może to i dobrze, że do nowej piątki nie wstawili tego AF'a. Pomimo wszystkich krzyżowych, AF w 40D jest po prostu niepewny...

Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •