Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Canon NB-2LH

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73

    Domyślnie Canon NB-2LH

    Witajcie,
    mam zamiar kupić akumulator do mojego 400D, jestem skłonny zainwestować w oryginalny lub jakiejś porządnej firmy (w teorii) myślę o GP lub Energizer. Energizer'a widziałem na allegro, natomiast o GP mówią w wielu miejscach (choćby tutaj w paru wątkach, ale nie wiem czy do 400D) ale go nie widziałem, muszę poszperać jeszcze (jesli ktoś ma namiar, to poproszę link). Natomiast tymczasem, grzebiąc na allegro trafiłem na akumulator Canon'a, wygląda na oryginalny ale cena wynosi 99 złotych. Czy to nie podróbka? Gość nie sprzedaje wielu rzeczy do fotografii, opinie 12 kupujących, wszystko pozytywnie ale nie wiadomo co kupowali. Wszystko wygląda na oryginał no i gwarancja 24 miesiące, może ktoś się spotkał, wolę sprawdzić. W zasadzie nawet jeśli to nie oryginał, to się opłaca kupić bo GP czy Hahnel, Energizer kosztują w granicach 100 złotych a tu gwarancja na 2 lata. Napiszę do niego kto udziela tej gwarancji, no i skąd ta cena zobaczymy co odpowie, ale pytam także tutaj.
    Link do aukcji:

    Canon NB - 2LH


    P.S gdzieniegdzie piszą, że NB-2 LH to to samo co NB- 2L. Czy to prawda?

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    83

    Domyślnie

    Wycinek z gazetki Fotojoker:


    Wcześniej kosztował 69 zł.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73

    Domyślnie

    Wygląda na to że ceny spadają poprostu. Może święta?

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Kup sobie Premium Goldy po 27 pln - chodzą lepiej niż oryginalne i zamiast jednego możesz mieć kilka....
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  5. #5
    Coś już napisał Awatar eryk_g
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    85

    Domyślnie

    Ja mam zamiennik za 25 zł i hula aż miło
    400D, 300V, C 17-40 4L , C 70-200 4L, C 50 1.8, Manfrotto 190XPROB

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johnus Zobacz posta
    ... grzebiąc na allegro trafiłem na akumulator Canon'a, wygląda na oryginalny ale cena wynosi 99 złotych. Czy to nie podróbka?
    Możliwości może być kilka : podróbka, źle przechowywany "leżak magazynowy" lub odrzut. Może się także zdarzyć iż ogniwo jest oryginalne i pełnowartościowe a tak niska cena podyktowana jest chęcią jak najszybszego spieniężenia towaru, jednakże w taki scenariusz raczej wątpię.
    EOS + Speedlite

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    130

    Domyślnie

    Tu najważniejszy jest sprzedawca, tzn. możliwość reklamacji w wypadku, gdyby akumulatorek okazał się bublem. Ja sam z powodzeniem od z górą dwóch lat, używam zamiennika i jego pojemność wcale nie jest mniejsza niż oryginału, który kupiłem w kompelcie z body.

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73

    Domyślnie

    Rozumiem, ale jest też o zamiennikach wiele złego napisane, i że często trafia się na te świetne i z kolei bardzo kiepskie. Zobaczymy więc co odpisze mi ten sprzedawca. Daje gwarancje 24 miesiące więc ma pewność jakości jakby, dobrze myślę?

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johnus Zobacz posta
    Rozumiem, ale jest też o zamiennikach wiele złego napisane, i że często trafia się na te świetne i z kolei bardzo kiepskie. Zobaczymy więc co odpisze mi ten sprzedawca. Daje gwarancje 24 miesiące więc ma pewność jakości jakby, dobrze myślę?
    Na gwarancję to bym specjalnie nie liczył - za 24 miesiące taki akumulator może się nadawać do śmieci (jak będzie wystarczająco intensywnie używany). Zamienników (i to tych najtańszych) używa z powodzeniem masa ludzi (ja np. w trzech różnych korpusach) - ale jak lubisz wydawać pieniądze....
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  10. #10
    Bywalec Awatar greg7878
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    k.Olkusza
    Wiek
    53
    Posty
    219

    Domyślnie

    Poznaję zdjęcia z aukcji ( na 99% ). Konto było inne , sprzedający mieszkał w Dąbrowie Górniczej ( czyli blisko Katowic ). Rok temu prawie kupiłem u niego taki akumulator , na moje szczęście , przed licytacją umówiłem się na oględziny ( pracuję w D.G.) i zabrałem ze sobą orginalną baterię wyjętą z aparatu.
    Na pierwszy rzut oka wszysko było OK ( sprzedający zaklinał się , że to orginał ).
    Dokładne porównanie z moją NB-2LH ukazało prawdę - inny odcień obudowy i mniej wyrażny nadruk spowodował , iż zrezygnowałem z transakcji.
    Wybiłem sobie z głowy orginalne baterie Canona , kupiłem 3 sztuki Premium Goldów ( wtedy po 25zł ) i jestem z nich jak dotąd bardzo zadowolony ( nie widzę różnic w stosunku do orginału ).
    Ostatnio edytowane przez greg7878 ; 02-01-2009 o 21:09
    6D mark II+BG-E21 / 60D+BG-E9 / 600D+BG-E8 / 350D+BG-E3 / C 16-35 4 IS L / C 17-55 2.8 IS /C 10-22 3.5-4.5 /T 28-75 2.8 /C 50 1.8 STM /C 85 1.8 /C 100 2.8 L MACRO /C 60 2.8 MACRO /C 35 2.0 IS /S 8 3.5 FISH-EYE /T 70-200 2.8 /C 70-300 4-5.6 IS /... / i coś tam jeszcze ...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •