Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: #67 Wbudowana lampa - odbicie od sufitu światła

  1. #11
    Dopiero zaczyna Awatar SausageDog
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    wawa
    Wiek
    41
    Posty
    25

    Domyślnie

    Niee, $35 to 100zł czyli 1/5 dobrej używanej lampy. Raczej wolę dozbierać, niż na coś takiego pieniądze tracić. A w tzw. międzyczasie: klej mi się rozgrzewa aby podkleić warstwę aluminium do własnego "lightscoop" i w dodatku z regulacją

    Jak skończę to się pochwalę, całkowity koszt wykonania powinien wynieść 0-4zł w zależności czy posiadacie aluminium spożywcze i trochę silikonu w domu.
    40D C17-55/2.8 C100/2.8 580exII

  2. #12
    dihe
    Guest

    Domyślnie

    Ja zrobiłem w tym roku na potrzeby wigilijne coś takiego



    Składa się to z kartonu takiego jak jest w blokach rysunkowych na przedniej okładce. Czyli sztywny , biały, błyszczący(odbijający światło) ten sam karton przyciąłem w postaci litery T gdzie nóżkę wykonałem w szerokości żeby wchodziła w sanki mojego 40D. tą wycinankę złączyłem z częścią odbijającą za pomocą zszywacza i plastra, jednak ten zabieg nie był już potrzebny. Następnie wykonałem zdjęcie. Okazało się że mimo wszytko dużo światła przechodzi przez papier. Okleiłem więc cały korpusik mojego odbijacza dwoma warstwami papieru czarnego samoprzylepnego (chyba stosowanego w ciemniach), taki miałem.
    Efekt jak na załączonym obrazku.

    http://images29.fotosik.pl/311/6e5f34e653f485e8.jpg

  3. #13

  4. #14
    dihe
    Guest

    Domyślnie

    na forum o dygitalizacji książek znalazłęm takie zdjęcie. http://www.mobileread.com/forums/att...8&d=1190573939
    Facet, przerobił lusterko z kosmetyczki wycinając w jednej z części tej bez lustra otwór. pomysłowe..?

  5. #15
    Dopiero zaczyna Awatar @rturo
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Dąbrowa G.
    Wiek
    48
    Posty
    23

    Domyślnie

    Ciekawy patent, ale na tych zdjeciach to niestety nic nie widać...
    CANON 40D + EF-S 17-85mm IS USM, Sigma 70-300 Apo Dg f4-5,6, Benro A-500EX + BH-2

    “Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie, nikt by nie zobaczył.” - Robert Bresson

    Galeria

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Tezet-gdynia
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    1 283

    Domyślnie

    Ostatnio bylem zmuszony robic zdjecia w bardzo ciemnym pomieszczeniu. Swiatlo zastane - swietlowka za czerwonym "futerkiem" czyli ogolnie klimat czerwony. Dodatkowo jeden halogenik typu spot chyba 20W skierowany na konsole dj'a. Sufit - bialy kaseton.

    Problem: swiatlo :\
    Sprzet: 300D + wbudowana lampa + kit...

    Rozwiazanie nadeszlo wraz z nadejsciem szampana i bialych plastikowych kubeczkow Tak! Bialy plastikowy kubeczek idealnie sie nadaje do nalozenia na lampe wbudowana w 300D a wiec pewnie i innych tez. Swietnie spelnil zadanie. Pieknie rozproszyl swiatlo.

    Czasy 1/20 na manualu + korekcja lampy wg potrzeb = oswietlona postac + stol dj'ski a w tle pomieszczenie z naturalnym kolorem

    Takze jakby ktos byl na imprezie to plastikowe kubeczki tez moga sie przydac jako dyfuzor na lampe ! Dodatkowo (czego nie przetestowalem) mozna wyciac denko z kubeczka zeby czesc swiatla szlo na sufit a czesc rozpraszala sie przez boki kubeczka

  7. #17
    Coś już napisał Awatar ryszardk
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Sucha Beskidzka
    Posty
    78

    Domyślnie

    ...a 300D ma korekcje lampy wbudowanej????
    http://klimrysfoto.pl
    5D 350D+BG-E3 C 50/1,8 C 24-105/4L 580EX II

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Oryginalnie nie, ale po zainstalowaniu wasiaware już tak.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  9. #19
    Coś już napisał Awatar Intense
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    51

    Domyślnie

    Osobiście w przytoczonych powyżej przykładach sytuacji używam białej kartki by odbić światło w górę, w stronę sufitu, a jednocześnie mieć odrobinę bezpośredniego błysku dla pierwszego planu. Efekty w wielu sytuacjach okazały się zdumiewająco pozytywne. Wielokrotnie też z pozytywnym efektem używałem chusteczki higienicznej dla zmiękczenia błysku ;-)

    Potrzeba matką wynalazków ;-)

  10. #20
    interma
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dihe Zobacz posta
    Ja zrobiłem w tym roku na potrzeby wigilijne coś takiego


    Składa się to z kartonu takiego jak jest w blokach rysunkowych na przedniej okładce. Czyli sztywny , biały, błyszczący(odbijający światło) ten sam karton przyciąłem w postaci litery T gdzie nóżkę wykonałem w szerokości żeby wchodziła w sanki mojego 40D. tą wycinankę złączyłem z częścią odbijającą za pomocą zszywacza i plastra, jednak ten zabieg nie był już potrzebny. Następnie wykonałem zdjęcie. Okazało się że mimo wszytko dużo światła przechodzi przez papier. Okleiłem więc cały korpusik mojego odbijacza dwoma warstwami papieru czarnego samoprzylepnego (chyba stosowanego w ciemniach), taki miałem.
    Efekt jak na załączonym obrazku.

    http://images29.fotosik.pl/311/6e5f34e653f485e8.jpg
    Jak długo wytrzymała tekturowa wsuwka na sanki?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •