6D + 5D + 14 /2.8 + 35/1.4 + 50/1.4 + 85/1.8 + Fuji X-T1 + 35/1.4
Może ten link troszkę pomoże w rozszyfrowaniu metody ustalania ekspozycji opisanej dość lakonicznie przez Petersena http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/camera-metering.htm."]RL="http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/camera-metering.htm"]http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/camera-metering.htm[/URL].[/URL]. Faktycznie trzeba mieć trochę szczęścia, żeby w chwili fotografowania niebo miało odcień "odbijający" 18% padającego światła. Może w Prowansji tak jest
A już bardziej serio - przyzwoite wyniki uzyskuję z pomiaru ekspozycji na ... zieloną trawę. Ekspozycja na niebieskie niebo nie sprawdziła się też u mnie, gdyż w większości przypadków powoduje przepalenia.
Dajesz wówczas na M, ustawiasz czas na tło (o ile chcesz mieć je dobrze naświetlone) po czym podpinasz lampę z ETTL i tam ewentualnie ustawiasz korektę siły błysku na +/-
Wtedy masz pewność że tło będzie zawsze dobrze naświetlone, a lampa dostosuje siłę błysku do tego co będziesz miał na pierwszym planie (oczywiście jeśli zablokujesz na tym czymś ekspozycję)