Strona 129 z 357 PierwszyPierwszy ... 2979119127128129130131139179229 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 281 do 1 290 z 3561

Wątek: W czym nosic sprzet?

  1. #1281
    Bywalec Awatar Woodland
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    54
    Posty
    106

    Domyślnie Kata HB-207/BP-502

    Obecnie używam do noszenia sprzętu takiego jak w stopce plecaka Burton AK 29L. Niestety nie ma w nim miejsca na laptopa (Toshiba A200). Czy może ktoś z Was użytkuje lub użytkował któryś z plecaków w nagłówku (Kata HB-207 lub Kata BP-502)? Ciekaw jestem waszych spostrzeżeń. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
    Czym staram się robić zdjęcia - szczegóły tutaj.

  2. #1282
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    584

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARANTZ Zobacz posta
    Jeżeli ktoś rowerem nie jeździ i nie chodzi cały czas po górach a ma kasę tylko na jakiś jeden wynalazek to polecam klasyczną TORBĘ FOTOREPORTERSKĄ. Mom zdaniem jest najbardziej przydatna. Do modelu klasy 650 AW wchodzi nawet laptop i może stać na deszczu pod rynną. Super sprzęcik - polecam.
    Potwierdzam. Manipulowanie sprzętem trzymanym w torbie jest nieporównanie łatwiejsze niż w plecaku. Nie trzeba się zatrzymywać na przykład. Do Stealth Reportera D550, też AW i nieco mniejszego od w.w. 650 AW, również można wpakować laptopa. I kupę sprzętu. A ten służy mi do fotografowania, a nie tylko do przenoszenia z miejsca na miejsce:-P Pewną trudność komuś, kto przesiądzie sie na LowePro z czegoś takiego jak np. domke czy klasyczna torba reporterska nikona (z czasu analogów jeszcze) sprawi mnogość kieszeni. W zupełnie innych miejscach, zamykanych i nie, na zamki albo rzepy. Trzeba wyrobić sobie nawyki w uzywaniu tych wszystkich patentów i dyscyplinę umieszczania np. baterii czy kart zawsze w tym samym miejscu, by potem to wszystko swobodnie, "bezwzrokowo" obsługiwac.
    Ostatnio edytowane przez rolaj ; 25-11-2007 o 00:37

  3. #1283
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Woodland Zobacz posta
    Obecnie używam do noszenia sprzętu takiego jak w stopce plecaka Burton AK 29L. Niestety nie ma w nim miejsca na laptopa (Toshiba A200). Czy może ktoś z Was użytkuje lub użytkował któryś z plecaków w nagłówku (Kata HB-207 lub Kata BP-502)? Ciekaw jestem waszych spostrzeżeń. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
    Uzywam od dwóch lat zblizonego budową KATA R-103.Mysle ze gdybym miał inny plecak w tym roku na "wycieczce" do Norwegii to mialbym porozbijany sprzet.Wytrzymał kilka upadków z~~1,5m przysypanie cięzkim bagazem itp.Nie nie jestem niedbalym wandalem ale czasem po prostu "dzieje się".
    Drugą fajną cechą jest łatwość dotarcia do konkretnej rzeczy bez uwalniania innych.Polecam, tego zakupu nie bedziesz załowal.pozdrawiam:smile:

  4. #1284
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2006
    Wiek
    43
    Posty
    60

    Domyślnie Trudny wybór - torba fotograficzna...

    Witam Serdecznie!

    No i cóż, musiałem w końcu pożegnać się ze swoją dwudziestką, w końcu
    zostałem tylko i wyłącznie przy 5D.

    Moja poprzednia torba fotograficzna (Tamrac) mieściła 20D ze szkłem + lampę.

    Do 5D dokupiłem gripa, 2 szkła i lampkę błyskową.

    Nadmieniam że w szukajce nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie ;-)

    Pytanie jest proste - szukam torby foto (koniecznie torba, plecak odpada) która pomieści zgrippowanego 5D (bez rozczepiania) z założonym szkłem 24-105 + 2 szkła (70-300 + 50mm), do tego miejsce na lampę też byłoby mile widziane, a jakby już laptop wlazł to byłbym wniebowzięty (ta, wiem, takie cuda to tylko w Erze).

    Dobrze by było aby pomieściła przynajmniej 70-200 F4, bo właśnie noszę się z zakupem. Czyli zestawik:

    • 5D z 24-105mm + grip (w całości)
    • 70-200mm F4
    • 50mm (maleństwo :wink
    • lampa 430ex
    • małe kieszonki na duperele takie jak karty, czytnik kart, databank


    Dodatkowe wymagania - zabezpieczenie antyrabunkowe (najlepiej system podwójnego zamknięcia głównej komory mieszczącej body) - ostatnio coraz więcej mam "znajomych", amatorów cudzej własności ;-) Gaz wojskowy już mam, pistolet też - ale wolałbym nigdy nie używać :razz:.

    No i nieprzemakalna fajna by była, zima idzie (już przyszła, na pohybel!). Taka all-weather, i na słońce na Teneryfie i na deszcze lasów tropikalnych :wink:

    Cena? Myślę że nie gra roli - ale chciałbym się zmieścić w kwocie 600zł.

    Nie znam asortymentu jaki teraz jest dostępny w sklepach, mój Tamrac na prawdę dzielnie walczył przez ostatni rok - rzucałem nim, kopałem, na plaży się walał w piachu - i dwudziestka sprawna Przynajmniej z tego co wiem obecny właściciel nie zgłaszał anomalii w jej zachowaniu :-) Jedno ale - musiałem zawsze w odwodzie mieć klasyczny czarny wór na śmieci. Nigdy nie wiadomo kiedy człowiek się znajdzie w ekstremalnych warunkach. Także no... nieprzemakalną chcę, bardzo chcę ! :grin:

    Miło by było aby ktoś polecił to, co ma. Nie chcę opierać się na opiniach ze sklepów internetowych typu "a, pomacałem, fajna miękka, bajerancki dizajn - nada się".

    No, to tyle, co by nie przynudzać - zamieniam się w słuch :-)

    A, i małe info - zamawiałem obiektyw w pewnym sklepie internetowym - i paczka zaginęła, nie wiem czy to wina poczty czy sklepu - tak czy inaczej miał być a go już nie ma ponad 2 tygodnie. Nazwy sklepu nie ujawniam bo podejrzewam ze poczta zawiniła.

    Mówię to w związku z ewentualnym zakupem torby via internet - miło by było jakby sklep oferował wysyłkę firmą kurierską. No i nie chcę w 'cyfrowych' kupować - po prostu nie chcę :rolleyes:
    _____________________
    Pozdrawiam
    Kuba


    P.S. Korzystając z okazji chciałbym się dowiedzieć czy 5D przełknie kartę 4 i 8 Gb ?
    Ostatnio edytowane przez jsemeniuk ; 28-11-2007 o 03:39

  5. #1285
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    46
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/item273882666_...tary_lima.html

    To jest wrecz idealna torba do Twojego zestawu. Mam dokladnie taka - trzymam w niej 5D z podpietym 24-105, pod skrzydelkami w srodku miesci sie bez problemu 50 1.4, albo 85 1.8, po drugiej stronie mozesz cos jeszcze wrzucic ( ja nosze TCx2) W tej drugiej mniejszej komorze miesci sie 70-200 4 IS oraz 580 EX.

    Dodatkowo masz 2 kieszenie wewnetrzne, taka jedna na rzep (gazeta sie tam miesci) no i do tego 8 zewnetrznych.

    Kazdy kto widzial u mnie te torbe twierdzil ze jest wrecz wymarzona do takiego zestawu. A do tego nie rzuca sie w oczy, jest waska i sprawia wrazenie wrecz torby na ksiazki szkolne. (zwykle jak masz torbe typu Lowepro to jest szeroka i wrecz pudelkowata - tutaj jest wrecz dopasowana do wielkosci body) jesli chodzi o zamkniecie to masz zamek i do tego szelke ktora zabezpiecza przed wewntualnym otworzeniem zamka. Jest wodoodporna (jesli wierzyc temu co dolaczone jest do niej) Material z ktorego wykonane sa komory (ten pomaranczowy) mozna wyjmowac, jest miekki (w srodku wypelniony miekkim tworzywem a'la gabka)

    Jak bylem na Tyskim festiwalu owinalem ja polarem i jeszcze jako poduszka zrobila.

    Jak chcesz to Ci moge podeslac moje fotki jak to wszystko wyglada w srodku. Bo na tych oficjalnych niewiele widac.

    http://brunch.jp/blog/archives/060916_180444.jpg
    http://www.the3man.com/data/webhard/...02_lima_10.jpg
    http://brunch.jp/blog/archives/060916_180536.jpg


    Widzial ja miedzy innymi marekb, rysiaczek i kilka innych osob. Zadna z nich nie zorientowala sie co mam w tej torbie.... ja osobiscie polecam! Mam plecak i mam Lowepro 4 ale od kiedy mam te torbe to nie nosze pozostalych.
    Ostatnio edytowane przez JaBlam ; 28-11-2007 o 04:31
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  6. #1286
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2006
    Wiek
    43
    Posty
    60

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź. Jednak nie odpowiedziałeś mi na najważniejsze pytanie - czy wejdzie piątka z gripem :-)

    Przegrzebałem cały wątek pt. "W czym nosić sprzęt" - c.a. 1300chyba postów i na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.

    Więc pytanko - wejdzie piątka z gripem czy niet ?:-)

    __________

    Właśnie zerknąłem na fotki tej torby - świetna jest - ma nawet GPS :wink:
    Ciekawe czy przekazuje bezprzewodowo lokację robionego zdjęcia wprost do puszki bezprzewodowo ;-)


    __________

    Torba bardzo fajna, fajny styl - tylko teraz pytanie o grip...
    Ostatnio edytowane przez jsemeniuk ; 28-11-2007 o 05:45

  7. #1287
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    46
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Wejdzie. Mozesz dla pewnosci sprawdzic jeszcze model Sierra ktory jest trosze wiekszy i dodatkowo ma miejsce na laptoka. (ktorego nosic przeciez nie musisz)

    http://www.allegro.pl/item273097937_...erra_fvat.html

    dodatkowo mozna ja nosic jak plecak.
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  8. #1288
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2006
    Wiek
    43
    Posty
    60

    Domyślnie

    Torba śliczna, jednak sprzedawca mówi że 5D zgrippowany nie wejdzie :-(
    5D z gripem jest podobny wymiarami do 1D więc raczej duży.

    Inne propozycje muszę rozważyć, może coś z LowePro?

  9. #1289
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    46
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Wiesz co, jak masz mozliwosc to idz i sam sprawdz. Wedlug sprzedawcy to tyle sprzetu co ja pakuje nie mialo prawa wejsc. Ja ostatnio przymierzalem chyba 350D z gripem i wchodzilo bez problemu. I jeszcze luz byl. Najlepiej sam sprawdz!
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  10. #1290
    Bywalec Awatar GrzegorzS
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Warszawa-Bielany
    Wiek
    50
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JaBlam Zobacz posta
    Wejdzie. Mozesz dla pewnosci sprawdzic jeszcze model Sierra ktory jest trosze wiekszy i dodatkowo ma miejsce na laptoka. (ktorego nosic przeciez nie musisz)

    http://www.allegro.pl/item273097937_...erra_fvat.html

    dodatkowo mozna ja nosic jak plecak.
    ot... namawiał, namawiał i namówił ;-)
    właśnie czekam na ten model
    40D+BG-E2N+70-200/4L+Tamron 28-75/2,8 580EX II"Lepiej milczeć i być podejrzewanym o głupotę niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości ..."

Strona 129 z 357 PierwszyPierwszy ... 2979119127128129130131139179229 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •