Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: regulacja BF/FF w 50D

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    24

    Domyślnie

    hej, mam problem z ta korekta, ustawiam ja, ale nic się nie zmienia cięgle mam minimalny FF z sigma EX 70-200. Czy to cos nie tak z pucha czy mogołem czegoś nie włączyć?

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    24

    Domyślnie

    ta regulacja to jakiś żart, nie działa z obiektywem 70-200, a działa z 17-40, pozdro!

  3. #13
    Początki nałogu Awatar ExploRa
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Koszalin/Brd
    Wiek
    48
    Posty
    336

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elvis_biker Zobacz posta
    ta regulacja to jakiś żart, nie działa z obiektywem 70-200, a działa z 17-40, pozdro!
    Bo masz SIGME nie Canona...

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    72
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elvis_biker Zobacz posta
    ta regulacja to jakiś żart, nie działa z obiektywem 70-200, a działa z 17-40, pozdro!
    Jesli w DPP Twoja sigma ma aktywną opcję Tune to regulacja też powinna działać. Ja sprawdzałem sigmę 17-35 i ani DPP ani regulacja nie działały natomiast 18-200 OS bez problemu. Przypuszczalnie mogą być problemy z sigmami sprzed 2006 r.
    Inna rzecz, że regulacja zooma nie jest ani prosta ani wcale taka pewna (że się uda) o czym Canon uprzedza

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ExploRa Zobacz posta
    Bo masz SIGME nie Canona...
    Ale ja nie napisałem ze nie działa na sigmie czytaj pan dokładnie, testowałem na sigmie i na canonie 70-200 poza tym zdjęcia z testów na poprzedniej stronie tez są z sigmy
    andrzej3k możesz mi wyjaśnić co to opcja Tune i DPP.

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    72
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elvis_biker Zobacz posta
    ... andrzej3k możesz mi wyjaśnić co to opcja Tune i DPP.
    DPP- czyli Digital Photo Professional, aplikacja, którą masz na CD dołączonym do aparatu. Służy do wywoływania RAW itp. (mam nadzieję, że nie robisz mnie w wała tym pytaniem :-D) Tam na 3-ciej zakładce znajdziesz przycisk TUNE do korekty wad obiektywów w zdjęciach robionych w trybie RAW.
    To tylko moje spostrzeżenie ale tak jak pisałem wcześniej, zdjęcie z sigmy 17-35 nie daje się korygowac tym narzędziem a i regulacja w aparacie dla tego szkła nic nie zmienia. Wygląda więc na to, że dla Canona ten model po prostu "nie istnieje".

    PS. Trochę mnie to nie dziwi bo ten obiektyw to wyjątkowy knot
    Ostatnio edytowane przez andrzej3k ; 22-01-2009 o 00:41

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    24

    Domyślnie

    Nie skojarzyłem nazw, nie używam DPP tylko photoshopa. Z canonowskiego oprogramowania korzystam tylko z utility Ale zainstaluje i ogarnę to trochę. Ostatecznie przejadę się na żytnią, w końcu jak by mi nie zależało zupełnie na tej regulacji to brał bym 40 nie 50ke.

    Nie wykrywa Sigmy, zobaczę jak jest z Canonem 70-200, może firmwarem to poprawią.
    Ostatnio edytowane przez elvis_biker ; 22-01-2009 o 01:11

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •