Strona 7 z 47 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 462

Wątek: Nissin Speedlite Di622

  1. #61
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mieszko_1vp Zobacz posta
    Tumax jest gorszy jakościowo od nissina-miałem Tumaxa,mam nissina-zadowolony jestem bardzo
    Dokładnie. Tumax zdecydowanie odpada, w porównaniu z Nissinem. Brat miał kiedyś Tumax'a 386AFZ, ale jak go wykończył, to kupił Speedlite Di622. Dał chyba więcej o 100zł za tego Nissin'a na foto tipie, niż wcześniej za Tumaxa. Niby 100zł, więc mała powinna być różnica, ale jednak zdecydowanie lepiej się na nim pracuje i lepszy jakościowo. Także warto dopłacić, ale mieć nieco lepszy sprzęt.

  2. #62
    Bywalec Awatar fotomih
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    167

    Domyślnie

    Teraz Nissin Di622 kosztuje 500-530zł.
    Połowa ceny 430 II.
    Wcześniej używałem Canonowskiej tylko 380 (po za tym stare analogi) i wrażenia takie:
    - Nissin wygodniejszy,
    - z możliwością regulacji mocy przy wyzwalaniu zdalnym,
    - z fotocelą
    - z dyfuzorem i odbłyśnikiem,
    - jedyne co zauważyłem na minus Nissina to jakość zastosowanego plastiku (jest nieźle ale Canon sprawiał wrażenie trwalszego).
    Jak dla amatora to rewelacja. Długo sie zastanawiałem co kupić i nic lepszego nie znalazłem w tej cenie.
    (sprawa której jeszcze nie opanowałem to fotocela która daje sie wyzwolić wbudowaną lampą ale starym Vivitarem już nie).

  3. #63
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    38
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    czy ktoś mógłby opisac dokladniej jak wyglada jego praca bezprzewodowa? co znaczy ze dziala jako master? z innymi nissinami? a jako slave? idzie go sterowac z 580ex?

  4. #64
    Bywalec Awatar fotomih
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    167

    Domyślnie

    Sprzedawca wspominał mi że ma funkcję Master, natomiast na forum nikona wyczytałem że nie ma. Przy mnie odpalał go z EX550 więc 580 też pewnie da radę.

  5. #65
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    38
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    dzieki to teraz tylko co z tym masterem nie wierze ze nissin wpisal cos czego nie ma tylko pewnie jest w jakims ograniczonym zakresie

  6. #66

    Domyślnie

    Witam, jako że od tygodnia jestem posiadaczem Di622 napisze swoje subiektywne zdanie na jej temat:
    Jeśli chodzi o jakość wykonania to plastik jest gorszej jakości niż ten w 430II czy nawet starszych lampach canona ale nie ma powodów do narzekania. Wbudowany panel rozpraszający i odbijający są w przeciwieństwie do systemowych lamp co uważam za duży plus, bardzo przydatne. Gabarytowo Nissinka jest większa od 430, palnik też ma większy, porównywalny do Metza, jest też trochę cięższa.
    Sam palnik uchyla się bez przycisków, opór jest dobry, trochę mięsisty, nie za mocny ale to może dlatego że lampa jest nowa, zobaczymy za parę miesięcy
    Zapotrzebowanie na baterie jeszcze nie do końca wytestowane chociaż zrobiłem już na jednym komplecie 2 uroczystości w kościele ale tempo ładowania spadło. Lampa w połączeniu z 30D ma wyzwalanie na 2 kurtynę, ustawiane w Cn. Jeśli chodzi o slave czy master to nie miałem możliwości przetestowania, w samej instrukcji jest niby napisane że działa tylko jako slave a lampa master musi być ustawiona na ttl. W sklepie w którym kupowałem lampę dostałem odpowiedź że Nissinki canonem nie odpali.
    Ostatnio edytowane przez mateuszwojtow ; 07-06-2009 o 14:36

  7. #67
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    53

    Domyślnie

    Nissin Di622 nie ma trybu master. Działa tylko jako SLAVE. Sprawdzałem własnoręcznie z 580exII na aparacie, a jako slave C430exII i N622.
    Niewiem jak z fotocelą. Wydaje mi się że jej nie ma. Diała na podczerwień tak samo jak wszystkie lampy canona. Czyli nie można jej wyzwolić lampą wbudowaną w aparat.
    Kolejna rzecz, ktorej brak to ttl przy wyzwalaniu bezprzewodowym. Canonowskie lampy jakoś to ogarniają i czary mary system przelicza moc błysku wszystkich lamp. Przy Nissinie bezprzedodowa tylko manual. Czyli jak za słabo trzeba podejść do lampy i dać jej plus

    Jak ktoś potrzebuje dobrej lampy do błyskania z aparatu to Nissin jest okej.
    Ostatnio edytowane przez lubiebardzo ; 07-06-2009 o 23:13

  8. #68
    Bywalec Awatar fotomih
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    167

    Domyślnie

    Fotocela jest. I to właśnie taka na drugi błysk. Daje się wyzwolić lampą wbudowaną. Niestety z innej lampy która nie da przedbłysku nie udało mi się wykorzystać fotoceli.
    (żeby uruchomić fotocelę przytrzymaj "mode" trochę dłużej - dioda zacznie migać).

  9. #69
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    A ja takie pytanko mam, bo poważnie mnie te lampki zainteresowały. Bym chciał używać*jako slave do "kukułki", ale na zasadzie wyzwolenie - kukułka -> slave Nissin -> Nissin wyzwala 430 którą*już*mam. Da się*coś*takiego zrobić*czy nie ma możliwości i by trzeba na aparat zakładać? Bo w sumie jeśli taka opcja by była to i dwie bym kupił przy pozytywnych wiatrach

  10. #70
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Lodzkie
    Posty
    94

    Domyślnie

    Witam posiadam Nissina od tygodnia mogę śmiało polecić. Lampka całkiem dobrze sobie radzi E-TTL bez zarzutu nie przepala. Z palnikiem w sufit też daje radę ale lepiej dać +1 do EV. Całe sterowanie z poziomu body. Synchronizuję na drugą zasłonę. Największy minus brak HSS. I wbrew pozorom całkiem oszczędnie z prądem ale fakt użyłem ogniw Eneloop. Przy odrobinie czasu postaram się wrzucić jakiś test.

Strona 7 z 47 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •