Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 86

Wątek: Odzyskiwanie zdjec

  1. #1
    blubox
    Guest

    Domyślnie jeszcze raz odzyskiwanie fotek

    Mój problem to odzyskanie fotek. Niestety nie znalazłem dla siebie żadnej podpowiedzi. Proszę o pomoc. Przez przypadek w trakcie sesji fotograficznej wykasowałem sobie ok 40 fotek z karty. Przy pomocy podesłanego mi programu EasyRecovery utracone pliki odtworzyłem (canon EOS 300D) zapisały się jako /przykład/ _RW_1847.CRW oraz _RW_1847.THM wielkość plików wskazuje na to że są one całe oraz ikona wyświetlana jest programu graficznej przeglądarki. Niestety nie mogę ich otworzyć wyświetla się komunikat (nie mogę rozpoznać nagłówka pliku - nieznany format pliku.) walczę z tym już od miesiąca. Bardzo mi zależy na tych fotkach. Czy ktoś mógłby mi pomóc!

  2. #2
    Bywalec Awatar senturion
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Leżajsk-Dębica: Podkarpackie
    Wiek
    43
    Posty
    108

    Domyślnie

    CRW jest to plik ze zdjeciem w formacie RAW wiec musisz uzyć najlepiej programu dołaczeonego z aparatem (nie pamietam dokładnie jakiego) i wyciagnac sobie JPG. ten drugi to raczej wg mnie plik programu do odzyskiwania zdjęć taki trymczasowy wspomagający.

    jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi.
    REBEL+KIT+BG-E1+Kingston 512 MB+SanDisk 1GB+statyw hama+czas pokaże :rolleyes:

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blubox Zobacz posta
    Mój problem to odzyskanie fotek. Niestety nie znalazłem dla siebie żadnej podpowiedzi. Proszę o pomoc. Przez przypadek w trakcie sesji fotograficznej wykasowałem sobie ok 40 fotek z karty. Przy pomocy podesłanego mi programu EasyRecovery utracone pliki odtworzyłem (canon EOS 300D) zapisały się jako /przykład/ _RW_1847.CRW oraz _RW_1847.THM wielkość plików wskazuje na to że są one całe oraz ikona wyświetlana jest programu graficznej przeglądarki. Niestety nie mogę ich otworzyć wyświetla się komunikat (nie mogę rozpoznać nagłówka pliku - nieznany format pliku.) walczę z tym już od miesiąca. Bardzo mi zależy na tych fotkach. Czy ktoś mógłby mi pomóc!
    Może spróbuj tego programu - Digital Photo Recovery:
    http://www.artplus.hr/adapps/eng/downloads.htm

    Bezpłatny, łatwy w obsłudze i dość skuteczny.

    Robert

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blubox Zobacz posta
    /przykład/ _RW_1847.CRW oraz _RW_1847.THM ....Bardzo mi zależy na tych fotkach. Czy ktoś mógłby mi pomóc!
    Najważniejsze są pliki CRW - to ten właściwy RAW, THM to małe pliki pomocnicze dla CRW i przy eksporcie do jpg-a nie będą potrzebne. Żeby podejrzeć ich (CRW) zawartość wystarczy IrfanView w najnowszej wersji albo DirectoryOpus.
    Żeby wyeksportować z RAW obrazki do JPG-a trzeba użyć jednego z programów do obróbki RAW - poszukaj na forum. Dla CRW natywnie przeznaczony przez Canona jest Digital Photo Professional (DPP) - powinieneś mieć go na płycie dołączonej do aparatu. O ile wstępny podgląd w IrfanView wypadnie pomyślnie to i DPP (lub RawShooter, lub jeszcze parę innych) pozwoli Ci wyeksportować jpg-i.

  5. #5
    kopek
    Guest

    Domyślnie Odzyskiwanie plików

    Witam,
    jakieś 3 minuty temu wykasowałem niechcący jakies 5gb zdjęć. Niestety nie ma ich w koszu :/ Wiecie może czy da się to odzyskać i jak? Z góry dzięki.
    Pozdrawiam!

  6. #6
    Początki nałogu Awatar chavez
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Posty
    337

    Domyślnie

    Najlepiej nie zapisuj niczego na dysk. Bo im mniej na nim pracujesz tym łatwiej odzyskać dane. Użyj jakiegoś programu do odzyskiwania danych np: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz...e+Recovery+4.0 . Nie używałem tego programu, ale powinien zadziałać.
    system EOS

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    W-wa
    Posty
    131

    Domyślnie

    ja uzywam file scavenger. i jest ok. uzywalem ontrack data recovery ale jpgi mialy po 5gb.
    "Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli"

  8. #8
    Bywalec Awatar Toffic
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    57
    Posty
    235

    Domyślnie

    W podobnym przypadku użyłem PC INSPECTOR File Recovery. Odzyskałem wszystko (partycja NTFS), a też było tego trochę. Tak jak napisał Chavez dopóki nie użyjesz tego programiku staraj się nic nie zapisywać na tej partycji.
    Powodzenia
    Fotografia

    fotoseo - Katalog stron fotograficznych

  9. #9
    Początki nałogu Awatar pawel-foto
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    56
    Posty
    342

    Domyślnie

    Mogę się podczepić?
    W dysku w DATABANKU nagle straciłem wszystkie katalogi razem z fotkami. Jak to odzyskać razem ze strukturą katalogów?Bo inaczej nie upożądkuję 30Gb zdjęć-szczególnie tych z meczy. No i część jest w RAWach.Dyku nie używałem od tamtego okresu.
    1DIII, 6D, 450D; G10. S 8/3,5(F); S 14/2,8; C15/2,8(F); C 16-35/2,8 II; C 24-70/2,8; 28-105/3,5-4,5; C 50/1,4; C 135/2,0; C 70-200/2,8 IS; C 70-200/4; C Ex.1,4x II; C Ex.2x II, 580Ex II; 430Ex.... Studio w Kielcach (7xELFO)-możliwość wynajęcia ... SPRZEDAM:C 24-70/2,8, C 20/2,8....KUPIĘ obudowę podwodną do G10 (WP-DC28)

  10. #10
    Bywalec Awatar orte
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kostrzyn nad Odrą
    Posty
    172

    Domyślnie

    No ja akurat wczoraj skorzystałem z PC INSPECTOR Smart Recovery 4.5, z tym że ja musiałem odzyskać ponad 170 RAW-ów (CR2) z karty.
    Rodzinka z dziećmi przyjechała i wystarczyła chwila w ich rekach ;-)
    Program miałem na cd od czytnika kart (HAMA), moge tylko go polecic :-)
    Ostatnio edytowane przez orte ; 23-03-2008 o 17:24
    Canon 40D + BG-E2 | Canon EOS 100 | EF 50 1.8 Mk I | EF 28-135 IS USM + UV (0) Hoya | EF 70-210 USM
    10GB w CF-kach | Lowepro Stealth Reporter 200 AW Mk I | Olympus C4000Z

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •