Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [reju] moje początki

  1. #1
    reju
    Guest

    Domyślnie [reju] moje początki

    Witam, to moje pierwsze zdjęcia zamieszczane na tym forum, mile widziana krytyka i rady dotyczące błędów na zdjęciach. Były one wykonane w mojej okolicy.


    1.



    2.



    3.


    Dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Do mnie niestety nie trafiają -widzę tylko zdjęcia nieba bo cala reszta to czarne plamy.

  3. #3
    Bywalec Awatar caveman
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    239

    Domyślnie

    1. A co według Ciebie było tematem zamieszczonych tu zdjęc?
    2. Co chciałeś na nich pokazać?
    3. A jakbyś określił tematykę swoich zainteresowań fotograficznych?
    Według mnie musisz najpier określić, jaki rodzaj fotografii i jaka tematyka najbardziej Cie interesuje? Z zamieszczonych tu zdjęć nic tak w zasadzie nie wynika. Może ja się czpeiam za bardzo, a może zanadto lubie mieć wyłożoną "kawe na ławę", ale nie dokońca rozumiem temat tej serii. Pierwsze to b&w, ale nie zrobione tak jak należy (byc może sie mylę, ale czy przypadkiem nie pociągnąłeć tylko suwakiem saturacji na maxa w dół?). Następne dwa to zachody słońca, niedość, że z drutami to jeszcze połowa zdjęcia czarna, czyli nic nie wnosząca do tematu. I w zasadzie już nie wiem, czy tematem zdjęć miał być zachód słonca, czy linie wysokiego napięcia, czy kościół, czy może drzewa. Generalnie za dużo tu elementów odwracających uwage od tematu przewodniego, a i tak nie wiadaomo do końca co jest głównym acentam na Twoich zdjęciach. Musisz się lepiej zastanowić przede wszystkim nad tematyką i starac się, aby na zdjęciech nie panowal zbyt duży bałagan.
    Ostatnio edytowane przez caveman ; 14-12-2008 o 20:23

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73

    Domyślnie

    Hmm. pierwsze zdjęcie przyjemne. Owszem, na pewno się można przyczepić do czegośtam, ale mnie się podoba, ciekawy motyw. Co do czerni sam robię wiele takich zdjęć, więc widzę w tym sens (np w nocy jedna lampa, gra cieni i światła a cała reszta czarna - wielu osobom się podoba). Na drugim zdjęciu ustawiłbym się za liniami elektrycznymi, ze względu na temat - wyciemnienie otoczenia ma spowodować skupienie się na elemencie oświetlonym, widocznym zaakcentować jego wagę dla autora, bądź też ukazać stosunek panujący pomiędzy wyciemnionymi konturami a tymże elementem. Tu mamy niebo, które przecinają druty. W innym zdjęciu (ujęciu) być może powstałoby z tego coś wybitnego, tu jednak byłbym za tym, żeby ich nie było wraz z domem po prawo, zasłania ważny element nieba. To moja opinia, niekoniecznie profesjonalna ale.. Życzę powodzenia w dalszym kombinowaniu.
    Ostatnio edytowane przez Johnus ; 18-12-2008 o 00:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •