Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Wątek: Hdr

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie Hdr

    Witam !

    Wiem ze PS CS2 ma wtyczke do HDR'ow, ze sa platne plug-in'y, ale czy sa jakies bezplatne ? Jakby ktos wiedzial to bym bardzo prosil o linka, szukalem i nie znalazlem
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Bytom
    Wiek
    54
    Posty
    1 025

    Domyślnie

    Krok1:http://www.hdrsoft.com/
    Krok2: www.astalavista.com
    Działa, sprawdzone ;-)

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie

    Ehhhh, ale wlasnie mi zalezalo zeby to byl legalny program
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Bytom
    Wiek
    54
    Posty
    1 025

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam do HDR nie znalazłem bezpłatnego programu/pluginu. A ten który ci podałem w linku w porównaniu do modułu z Photoshopa jest o niebo lepszy...
    Pobierz demo wczytaj jakieś 3 zdjęcia z bracketingu ekspozycji (konieczny statyw) i sam zobacz. Najlepiej jakiś widoczek typu niebo/chmurki itp. to co nie jesteś w stanie poprawnie naświetlić bo albo przepalisz niebo albo niedoświetlisz krajobraz. Sprawdzałem i Photoshop odpada...

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirhon
    Pobierz demo wczytaj jakieś 3 zdjęcia z bracketingu ekspozycji (konieczny statyw) i sam zobacz. Najlepiej jakiś widoczek typu niebo/chmurki itp. to co nie jesteś w stanie poprawnie naświetlić bo albo przepalisz niebo albo niedoświetlisz krajobraz. Sprawdzałem i Photoshop odpada...

    Zastanawia mnie czy rownie dobrze zadziala ze sztucznie zrobionym bracketingiem czyli np 5 zdjeciami wywolanymi z RAW z odpowiednio korektami od -2 do +2 .

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Bytom
    Wiek
    54
    Posty
    1 025

    Domyślnie

    IMO jeśli za mocno przepalisz lub niedoświetlisz to nie wyciśniesz wiele z RAW bo 3 kanały będą 255 lub 0 i d... blada.
    Jeśli będziesz naświetlał w aparacie sterując ekspozycją odpowiednio dla cieni i jasnych elementów fotki to będzie ok.
    O wiele lepiej jest sterować ekspozycją w trakcie robienia zdjęcia niż później w trakcie obróbki.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Bytom
    Wiek
    54
    Posty
    1 025

    Domyślnie

    W książce którą mam i polecam:
    http://www.luminous-landscape.com/reviews/rw-cr.shtml
    autor pisze, że jeśli przepalisz 1 (max 2) kanały to Adobe Camera Raw jest na tyle sprytny że potrafi odtworzyć detale. Generalni w przypadku cyfry powinno się maksymalnie histogram przesuwać w prawo tzn. lekko (bardzo lekko) prześwietlać. Ideałem jest złapanie momentu kiedy przesuniesz max w prawo a jednocześnie nie przytniesz żadnego kanału. Jak niedoświetlisz to sprawa jest o gorsza (o wiele) z racji tego że Camera Raw pracuje w trybie liniowym (linear-gamma) i na cienie w RAW masz znacznie mniej bajtów niż na środek i jasne elementy. Gorąco polecam tą książkę.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Zastanawia mnie czy rownie dobrze zadziala ze sztucznie zrobionym bracketingiem czyli np 5 zdjeciami wywolanymi z RAW z odpowiednio korektami od -2 do +2 .
    Jest trochę różnicy między 12bitami a 32...
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Polaco
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    1 135

    Domyślnie

    Chcialbym podzielic sie z doswiadczeniami uzywania programu Photomatix. A wiec jest tak, do budynkow jakos ujdzie, ale do natury to juz jest straszna klapa. Przez "nature" rozumie kadry gdzie sie jakis element moze ruszyc, np. drzewa. Moze ja cos zle robie, ale w to za bardzo nie wierze bo zdjecia byly ze statywu + samowyzwalacz. Za pare dni bede mial okazje przetestowania PS'a CS2 i jego HDR, mam nadzieje ze bedzie lepiej.

    Wniosek na goraco: jak sie chce miec zdjecie w ktorym sa ladnie naswietlone cienie i jasne partie obrazu to zotaje nam tylko jedno ...... praca na warstwach i gumka. Moze i czasochlonne, ale wyniki na pewno beda o wiele lepsze.

    Ps.: Jesli ktos ma jakies doswiadczenia w "sztuce HDR'a" to byloby fajnie gdyby sie rowniez podzielil.
    Ps.2: Jesli nikogo nie interesuje temat to prosze o powieadomienie mnie, juz wiecej nie bede Wam glowy zawracal
    Canon 20D + kit, Tamron 28-75 F/2.8, Canon 70-200 F/4, w planach cala reszta
    Troche moich knotow

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar borkomar
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Płock
    Wiek
    44
    Posty
    1 083

    Domyślnie

    Rowniez chetnie dowiedzialbym sie czegos wiecej o tworzeniu HDR od strony praktycznej
    5D + L

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •