Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Canon 17-85 f/4-5.6 EF-S IS USM

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85

    Domyślnie Canon 17-85 f/4-5.6 EF-S IS USM

    witam.
    jest to moj pierwszy test, nie wymagajcie za duzo, nie mam tablic itp natomiast chce przedstawic jak to jest z reki "amatora". Szkło pozyczylem i chcialbym co nieco napisac. moze sie komus przyda

    1. Gabaryty
    - dlugosc - obiektyw jak jest zlozony nie jest dlugi, zaledwie dluzszy o pare cm od kita 18-55. ogniskuje w srodku wiec nic dodatkowo sie nie wysuwa. na 85mm zaczyna juz troche odstawac, lecz nadal nie ma tragedii.
    - waga - obiektyw nie jest az tak bardzo ciezki, nie wazy tyle co kit ani tyle co sigma 70-300.
    - ergonomia obiektyw wrecz idealenie lezy w dloni. pokretlo do zmiany ogniskowej jest duze, porownywalne do kita. co do zmiany ostrosci... zdecydowanie za blisko, latwo zachaczyc i zmienic sobie ostrosc na pare metrow dalej/blizej. Obiektyw ma metalowy bagnet.

    2. uzytkowanie
    bardzo ciekawie sie zapowiadalo do momentu gdy zobaczylem ze jak obiektyw wisi szklem do dolu rozsuwa sie do 50mm (z 17). nie wiem czy tak mu juz fabryka zrobila czy znajomy wyrobil, w kazdym badz razie kazdy ruch obiektywem w dol daje nam pare mm wiecej na ogniskowej. No coz, przescien zmiany ostrosci jest tragiczny (predzej wyrobiony). jego dobra strona jest to ze podczas pracy z wlaczonym AF mozna korygowac ostrosc bez potrzeby zmian na tryb MF. USM spisuje sie znakomicie, szybko ostrzy, od 0,3m do nieskonczonosci ostrzy w ~1s. IS .... dalej sie zastanawiam "po co?". nie jest to jakis super ekstra dlugo zoom, wiec nie rozumiem... moze sa ludzie co na 17mm robia poruszone zdjecia.

    podsumowując
    +ogniskowa
    +USM
    +makro (0,3m)
    +gabaryty
    +/- IS
    - pokretlo ostrosci a zmiana ogniskowej, za blisko siebie sa te elementy
    - strasznie czuly pierscien zmiany ogniskowej
    - EF-S
    - swiatło, od f/4 do f/5.6

    Obiektyw ma swoje wady i zalety, zakres ogniskowych - od niezlego szerokiego kata, az do zblizen. Ze światlem f/2.8 i EF by byl napewno dobrym sprzetem reportazowym. Obiektyw kosztuje w USA 444$.


    sample beda w sobote/niedziele !!
    pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Cordant ; 11-12-2008 o 18:00
    dwie puszki, dwa m42, s 70-300

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    43
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cordant Zobacz posta
    moze sa ludzie co na 17mm robia poruszone zdjecia.
    Żebyś wiedział jak łatwo poruszyć nawet przy 17mm w takiej np. katedrze Notre Dame, lub podobnej budowli, gdzie albo ISO 3200 albo 1s naświetlania.
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85

    Domyślnie

    w sumie nad tym wariantem nie myslalem, bardziej mialem jakies zdjecia na dworze.
    ale wydaje mi sie ze do czasow 1s uzywa sie statywu niz IS
    dwie puszki, dwa m42, s 70-300

  4. #4
    Szaga
    Guest

    Domyślnie

    Planuje zakupić ten obiektyw do mojego 450D (jak narazie mam do niego tylko kit) - z Twojej oceny widzę, że w zasadzie pół na pół ..

    Pozostaje mi poczekać na sample

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar mate00sh
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warszawa & Mysiadło
    Wiek
    43
    Posty
    1 312

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cordant Zobacz posta
    w sumie nad tym wariantem nie myslalem, bardziej mialem jakies zdjecia na dworze.
    ale wydaje mi sie ze do czasow 1s uzywa sie statywu niz IS
    Tyle, że w wielu miejscach nie pozwolą Ci rozstawić statywu. Często też rezygnujesz ze statywu na korzyść wygody.

    Zgadzam się z tym, że IS na dworze w normalnych warunkach raczej nie jest koniecznością, ale w niektórych zastosowaniach po prostu jest konieczny. Ja kupiłem 17-55 IS po powrocie z wyjazdu przeklinając wiele skopanych zdjęć robionych z konieczności na wysokim ISO (słaba ostrość z pełnej dziury obiektywu plus szumy albo poruszenie). Odkąd mam obiektyw z IS nie wchodzę powyżej ISO 800.
    "Aparat fotograficzny jest dla artysty kolejnym narzędziem. Jeżeli się nad tym zastanowić, to jest to mechanizm podobny do skrzypiec. To artysta jest w stanie tworzyć sztukę nie aparat." - Brett Weston

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    56
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    ........2. uzytkowanie
    bardzo ciekawie sie zapowiadalo do momentu gdy zobaczylem ze jak obiektyw wisi szklem do dolu rozsuwa sie do 50mm (z 17). nie wiem czy tak mu juz fabryka zrobila czy znajomy wyrobil, w kazdym badz razie kazdy ruch obiektywem w dol daje nam pare mm wiecej na ogniskowej.
    ......

    Cordant ....... u mnie jak skieruję obiektyw szkłem na dół, tubus nie wysuwa mi się nawet o milimetr Chyba go Twój znajomy trochę "wyrobił"
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85

    Domyślnie

    wiesz, tez mi sie wydaje ze jest on wyrobiony i to niezle
    dwie puszki, dwa m42, s 70-300

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85

    Domyślnie

    http://rapidshare.com/files/172955303/sample.rar.html

    6 plikow, nic nie zmiejszane, przerabiane itp. RAWy wywolane przez RawShootera, bo po formacie jestem nie wiem gdzie plytka od Canona.
    17mm - f4, f11
    50mm - f5.6, f11
    85mm- f5.6, f11

    puszke jaka mam taka mam, nie skalibrowana itp, ale widac roznice. na 17 i pelnej dziurze odrazdzam robic zdjecia. nieostre i ta wineta. praktycznie ciemne rogi a nie wineta. na f11 wyglada to juz nieco lepiej, lecz dalej ostrosc...
    50mm - f5.6 juz jest lepiej. mozna nawet powiedziec ze zdjecie jest ostre. na f11 wineta znika.
    85mm @ f5.6 jest ok, na f11 wg mnie zyleta

    no to tak jak mowie, moze taka mam puszke albo cos, ale na 17mm@f.4 jest tragedia i trzeba przymykac minimum do f8
    dwie puszki, dwa m42, s 70-300

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szaga Zobacz posta
    Planuje zakupić ten obiektyw do mojego 450D (jak narazie mam do niego tylko kit) - z Twojej oceny widzę, że w zasadzie pół na pół ..

    Pozostaje mi poczekać na sample
    Lepiej kup T17-50. W F2.8 to chyba ostrzejszy niz ten canon w F8..
    Od 50mm ma juz F5.6 wiec nawet jak z IS, ktory dziala tak na oko jakies 2ev, to wyjdzie na to samo co 2.8 w tamronie (4x wyzszy czas w 2.8 niz 5.6).
    Tylko tez nie ma co porownywac, bo ktrotkie czasy wazniejsze niz dluzsze ale z IS - bo ruchu ISem nie zamrozisz, jedynie drgania łapy.
    Kiedys mialem tez go kupic, jednak wybralem Tamrona i bardzo sie ciesze z decyzji. No chyba, ze 'magia' IS jest nie do pobicia, to samo dodatkowe kilkanascie mm na koncu.

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85

    Domyślnie

    tamron napewno go bije. te 35mm mniej nadrabia stale swiatlo 2.8.
    dwie puszki, dwa m42, s 70-300

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •