Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 126

Wątek: [battle] kucza21 vs allgsm

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    Jeśli kobita na zdjęciu pierwszym ma zapuchnięte oczy to jak by ich nie od szumiał i co tam innego nie wyprawiał to na drugim zdjęciu widać to również. I o ile pierwsze zdjęcie jest na swój sposób powiedzmy interesujące, to drugie jest już raczej przykładem złego zastosowania ( nie podważam umiejętności tylko zasadność ich użycia ) narzędzi graficznych czy jak je tam zwą.
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Panowie, jak prace rolne postępują..? Ja tu czekam i czekam, a tu tylko wiatr hula.. Miesiąc juz minął i jakoś nie widzi mi sie czekać z tym do konca Stycznia..:-) W zalezności od postepów (jesli jakies są) to może skrócić trochę termin?
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  3. #23
    Początki nałogu Awatar allgsm
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slider Zobacz posta
    Panowie, jak prace rolne postępują..? Ja tu czekam i czekam, a tu tylko wiatr hula.. Miesiąc juz minął i jakoś nie widzi mi sie czekać z tym do konca Stycznia..:-) W zalezności od postepów (jesli jakies są) to może skrócić trochę termin?
    Ja w proszku jestem, nie wiem czy wogule sie wyrobie. Od nowego roku jeszcze nic nie pstrykalem, brak czasu.
    http://www.tomaszgruszecki.com gg:1326595 Pozdrawiam.

  4. #24
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Dolina Lina Na A
    Posty
    518

    Domyślnie

    Nie martw się ja również nic w tym kierunku nie zrobiłem, poza umówieniem terminów. Domowe studio już gotowe Kilka sesji zaplanowanych na końcówkę stycznia, więc nie wiem jak będzie wyglądało to od strony wyboru zdjęć oraz post procesu, więc jak będziesz potrzebował kolejnego tygodnia to daj znać, myślę, że grając fair play, będę mógł przymknąć oko na to. Później już będę troszku podróżował, więc raczej jeżeli zdjęcia któryś z nas nie dostarczy będzie musiał przegrać poprzez K.O. !

  5. #25
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cholerka, ze mną jest chyba coś nie tak - Kucza! Ta pierwsza fotografia bez retuszu o wiele bardziej mi się podoba, więcej - bardzo mi się podoba!

  6. #26
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kucza21 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez ewa_olsztyn Zobacz posta
    Cholerka, ze mną jest chyba coś nie tak - Kucza! Ta pierwsza fotografia bez retuszu o wiele bardziej mi się podoba, więcej - bardzo mi się podoba!
    ... ja bym to inaczej ubrał słowa : pani na zdjęciu jest po prostu do duszy oświetlona! - błędem jest oświetlanie modelki od "do dołu" powoduje ono uwydatnieni cieni w miejscach których ich nie potrzebujemy, dodatkowo wydaje mi się że doświetlałeś złota blendą i to pod zbyt dużym kątem w stosunku do nosa, co dało niepotrzebne podbicie kontrastu w jaśniejszych partiach twarzy ... samo złe oświetlenie dodało modelce z 10 lat !

    próby ratowania poprawne aczkolwiek, zbyt plastikowe przejścia między obszarami wygładzonymi a nie wygładzonymi zbyt ostre -usta/twarz (zmniejszył bym Opacity warstwy na której nakładałeś "makijaż" o jakieś 20%)

    wniosek: warto czasami poświecić chwilkę w procesie na analizę światła, by później fota nie wymagała tak głębokich zabiegów w post-procesie:

    gdybyś doświetlił twarz modelki z góry i bardziej płasko, umieścił blendę znacznie bliżej twarzy, by światło, było bardziej rozproszone, miękkie, mógłbyś uniknąć, co najmniej połowy pracy w PS, podejrzewam że nie musiałbyś nawet rozjaśniać oczu ani wybielać zębów

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez VanMurder ; 17-01-2009 o 09:58

  7. #27
    Bywalec Awatar sowask8
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    38
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marek_zielona Zobacz posta
    Sorry - ale nie mogłem się powstrzymać .... i pogrzebałem odrobinę przy pierwszej fotce - efekt (przepraszam i proszę o łasakwy wyrok). No i czekam na wynik rywalizacji...
    Ja bym go do sądu oskarzył za takie zniszczenie zdjęcia
    Canon pełna klatka i do przodu

    http://www.soowsen.blogspot.com

  8. #28
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    ... ja bym to inaczej ubrał słowa -- (..)
    Omatko!
    Wszelki duch!
    Cześć Adam :-D
    Właśnie tak jest OK, ładna kobieta z twarzą osoby żyjącej! Pewnie, że można lepiej oświetlić, znikną wtedy cienie pod oczami, ostatecznie można leciutko podretuszować, byle nie produkować plastikowych lalek nadmierną obróbką! Wydaje mi się (aczkolwiek nie umiem robić portretów), że nadmiernie blurowanie twarzy, to pójście na łatwiznę, a efekt - żurnalowy plastik - jest po prostu brzydki, niewiele ma wspólnego ze sztuką.
    Ale ja jestem dinozaur-radykał i mało kto się ze mną chce zgadzać :-D
    Ostatnio edytowane przez ewa_olsztyn ; 17-01-2009 o 15:21

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar Sergiusz
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    mazowiecka wioska
    Posty
    2 708

    Domyślnie

    To ja jestem małokto?
    Nie ogranicza mnie wyobraźnia ponieważ jej nie posiadam.

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    To,co pisze Van Murder:zlota blenda.Tyle razy widać na zdjęciach ozłocone połówki twarzy kobiet.To jakaś moda czy co?.Nie wiem.Poza tym. tak jak Ewa :smile: wolę pierwsze,zdecydowanie.Pozdrawiam

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •