Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 126

Wątek: [battle] kucza21 vs allgsm

  1. #11
    pruzky
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kucza21 Zobacz posta
    Tzn co ?
    to, że retusz stemplowanie i sztuczna GO (nawet nie wiem co to jest?) - jest ok??

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Dolina Lina Na A
    Posty
    518

    Domyślnie

    Go to głębia ostrości. Widocznie bardzo mało wiesz. Tak podstawowe sztuczki z zakresu techniki retouchu są dozwolone i nie jest to żaden żart. Tutaj przykład w zdjęciach co dla mnie jest ok.

  3. #13
    pruzky
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kucza21 Zobacz posta
    Go to głębia ostrości. Widocznie bardzo mało wiesz. Tak podstawowe sztuczki z zakresu techniki retouchu są dozwolone i nie jest to żaden żart. Tutaj przykład w zdjęciach co dla mnie jest ok.

    Teraz już chyba rozumiem. Głębia ostrości to po prostu takie ładne, równomierne rozmazanie tła??

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    21

    Domyślnie

    Sorry - ale nie mogłem się powstrzymać .... i pogrzebałem odrobinę przy pierwszej fotce - efekt (przepraszam i proszę o łasakwy wyrok). No i czekam na wynik rywalizacji...
    Dopiero zaczynam...
    Moja Strona
    Profil na FB

  5. #15

    Domyślnie

    marek_zielona - Ta przeróbka foty kuczy wygląda jak by Pani nadużywała samoopalacza i solarki razem.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Goomis
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    34
    Posty
    1 893

    Domyślnie

    kucza po Twoim poście z fotami to mi się nasuwa pytanie - nie lepiej było wziąć innej (młodszej i nie piegowatej modelki) a nie tej sztucznie odejmować 10lat i piegi? :P Byłoby łatwiej chyba
    5DmkIII + S14/2.8 + C35/1.4LmkII + C85/1.2LmkII + C70-200/2.8L + 600EX-RT & 580EXII + Think Tanki (Retro30, Shapeshifter, Skin Set v2) + NEC EA274WMi + Sandisk

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2006
    Wiek
    45
    Posty
    48

    Domyślnie

    gość przy obróbce się napracował.... jednak ta 'odmłodzona' Pani to prawie zupełnie inna osoba.:neutral:
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #18
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie

    IMHO obróbka spowodowała znaczne "usztucznienie" zdjęcia. Czasami taki efekt można uzyskać biorąc zaszumione zdjęcie i bardzo mocno je odszumiając. Taki był zamierzony efekt, czy wyszło przypadkowo?

    Bo jeżeli to miał być retusz to chyba trochę za daleko zaszedł. Bez obrazy.

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Dolina Lina Na A
    Posty
    518

    Domyślnie

    Gadacie bzdury bo gdyby zdjęcie było wystawione bez oryginału to nawet byście się nie zorientowali, że jest w taki sposób retuszowane. Wizażyste osiągnie podobne efekty i bez retuszu, jest troszkę plastikowo i cukierkowo, ale kiedy robiłem to zdjęcie pół roku temu tak miało być i już. Kristof proponuję wziąć jakikolwiek odszumiacz czy to Ninja noise czy Neat Image i spróbować zrobić taki efekt, zobaczymy czy Ci się uda.

  10. #20
    jay
    Guest

    Domyślnie

    ja się zgadzam z kucza21 w takiej bitwie chyba trzeba zwracać uwagę na całokształt a nie tylko efekt końcowy, który oczywiście jest ważny... Fotografia jak każdy z nas wie to jest zbiórka wszystkiego co bierze się na efekt końcowy.. mi się podoba zdjęcie przed i po ja jestem na +

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •