Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: [Troyan] Aikido

  1. #1
    Początki nałogu Awatar Troyan
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    317

    Domyślnie [Troyan] Aikido

    Witam, ostatnio pytałem w innym wątku o jakieś zdjęcia sportów walki ale w takim troszkę innym stylu, nikt się nie odezwał. Może niejasno opisałem o co mi chodzi Teraz mogę pokazać kilka zdjęć.

    Jako, że to mój pierwszy wogóle wyskok na taki subiektywny reportaż, chętnie usłyszę co jest do poprawki, no ja już i tak widze kilka błędów które postaram sie przy następnej okazji poprawić, chociażby obróbka do B&W ale o tym musze więcej poczytać.

    Zapraszam do oglądania i czekam na konstruktywną krytykę

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.
    Ostatnio edytowane przez Troyan ; 08-12-2008 o 02:09
    Założyłem sobie FOTOBLOGA

  2. #2
    Coś już napisał Awatar giltoniel
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    45
    Posty
    97

    Domyślnie

    1 i 5... Mi się najbardziej 2 by podobała, ale nie pasuje mi głębia ostrości czy raczej jej brak. 3 niby spoko, ale sporo podobnych kadrów już widziałem. Ogólnie jestem na tak - jest w tym jakiś klimat

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    36
    Posty
    136

    Domyślnie

    Pierwsze trzy podobają mi się. Zamiast 4 i 5 wolałbym coś w stylu piątki właśnie, ale gdzie widać jakieś emocje, gdzie tło nie odwraca uwagi od głównego motywu.
    Wrzuć jakąś alternatywę dla dwóch ostatnich
    Wtedy będzie naprawdę dobrze.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Troyan
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elandril Zobacz posta
    Pierwsze trzy podobają mi się. Zamiast 4 i 5 wolałbym coś w stylu piątki właśnie, ale gdzie widać jakieś emocje, gdzie tło nie odwraca uwagi od głównego motywu.
    Wrzuć jakąś alternatywę dla dwóch ostatnich
    Wtedy będzie naprawdę dobrze.
    Dzięki za komentarze, widzę że w tej kategorii jakoś ludzie nic nie piszą, a 2 posty w świeżej galerii to juz sukces

    Ale co to znaczy "zamiast 4 i 5 wrzucić piątkę " ? Chodziło Ci chyba o jakieś inne zdjęcie.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    6.
    Ostatnio edytowane przez Troyan ; 08-12-2008 o 22:15 Powód: Automerged Doublepost
    Założyłem sobie FOTOBLOGA

  5. #5
    Coś już napisał Awatar giltoniel
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    45
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Troyan Zobacz posta
    Dzięki za komentarze, widzę że w tej kategorii jakoś ludzie nic nie piszą, a 2 posty w świeżej galerii to juz sukces
    niestety mam to samo w innej kategorii Już się zacząłem zastanawiać, czy aby moje zdjęcia nie są tak beznadziejne, że nie ma co komentować Cóż uczę się i daleko mi do ideału, a dzięki komentarzom można się czegoś nauczyć. Dlatego też staram się komentować zdjęcia innych - tak jak ja je widzę, bo po to jest ta część forum
    Ostatnio edytowane przez giltoniel ; 08-12-2008 o 23:29

  6. #6
    Początki nałogu Awatar Troyan
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    317

    Domyślnie

    Dobrze, to po zanajomości zaraz pokomentujemy w Twoim wątku

    7.

    8.
    Ostatnio edytowane przez Troyan ; 09-12-2008 o 00:04
    Założyłem sobie FOTOBLOGA

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    36
    Posty
    136

    Domyślnie

    Chodziło mi o "styl piątki" Czyli jakiś szerszy plan, gdzie coś się dzieje, gdzie widać emocje, no i ową walkę. Po prostu chodziło mi o to, żeby zachować pewną spójność tego reportażu. Pierwsze 3 zdjęcia mi się podobały, a zamiast dwóch ostatnich wolałbym na przykład numer 6.
    Niestety zauważam, że ostatnio na canon board nie istnieje żadna inna fotografia, tylko portretowa...

  8. #8
    Początki nałogu Awatar Troyan
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    317

    Domyślnie

    Czyli najlepsze z setu to 1,2,3 i 6. Też mi się to pokrywa z moimi typami, dodam do tego 4 oraz 7, wywołam i dam tym gościom z klubu Aikido.

    Z tym portretem to racja, nie ujmując nic tym portretom myślę, że tu chodzi o łatwość i dostępność tematu. Przy tym "reportażu" (trochę nazwa na wyrost) musiałem ostro poszukać żeby któryś klub sie zgodził na moją obecność na takich warunkach jak chciałem- wydaje mi się ze to było trudniejsze zadanie niz znalezienie ładnej modelki

    A tak poza tym to dużo się przez te półtora-godzinne pstrykanie nauczyłem- trochę tak bardziej wyczułem aparat, może nie tak jak Satriani gitarę ale na pewno lepiej niż dziad siekierę No i wiem, że niestety na hali f4 z 24-105mm to za ciemno a f1.8 z 50mm to za ciasno. Najlepiej bym się czuł mając EF-S 12-200 f/1.4L
    Założyłem sobie FOTOBLOGA

  9. #9

    Domyślnie

    Jest nieźle. Kadry mają swój klimat, i właśnie to mnie przekonuje.
    Powoli się wyprzedaję...aktualnie tylko 5d MKII | 24-105 f4,0 |

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    36
    Posty
    136

    Domyślnie

    Mówią, że najważniejsze to poznać swojego przeciwnika, czyli w naszym wypadku sprzęt

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •