Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: [Troyan] Aikido

  1. #11
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Dobry reportaż Troyan. Rzadko zaglądam do sportu, ale nie żałuję.
    Ładny początek - mówiąc o aikido nie można było nie pokazać sensei Morihei, dobrze o Tobie świadczy, że od tego zacząłeś. Całkiem dobrze pokazałeś, to co się dzieje na treningu. Ważne - że nie zabrakło obrazu tego, co w aikido najważniejsze - wyciszenia, medytacji i tego niezwykłego kontaktu ucznia z sensei. Jednak ze dwa zdjęcia by się przydały do tego kompletu - bardzo charakterystycznego morotedori i kontrastu pomiędzy prawie nieruchomym aikidoce, a fruwającym napastniku. Trochę to widać na 6, ale aikidoka jest za bardzo dynamiczny (rozmyty).
    Trudny temat na reportaż, ale bardzo malowniczy. Nie poprzestań na tym jednym razie, zanieś im zdjęcia, popatrz, zrób następne.
    Ważne - te zdjęcia pokaż najpierw sensei, zapytaj, co go sądzi, czy udało Ci się pokazać ducha aikido. Pogadaj z nim w ogóle, zapytaj, jak najlepiej pokazać to, co najważniejsze - on Ci pomoże - tak pokieruje zajęciami, żebyś zrobił, co trzeba. Jak Cię polubi - poprosi nawet uczniów, żeby zademonstrowali Ci parę fajnych dźwigni i akcji. Zrób zdjęcia, znów zanieś... Masz ducha, a to daje dużą szansę na konkursowy reportaż.
    Gasho!

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    256

    Domyślnie

    niezbyt mi się podobają... zbyt duże szumy i ten B&W...

    w aikido jest ważny timing... czyli uchwycenie najlepszego momentu... u ciebie go brakuje... proponuje troche pooglądac fotografię sportów walki...

    Wymądrzam się tak bo chodziłem 4 lata na aikido... (i skończyłem z niezłym stopniem)

    aha... radze robić takie rzeczy z lampą... mniej szumów-bardziej "zamrożone\" zdjęcia...

    odemnie tyle
    / 6d / C15mm Fisheye / C17-40 / C50 1.8 STM / C135 2.0 / Fujifilm x100s / 430EX II / 2x YN685 / Voigtlander Bessa R4a + 21mm f4 + 35mm f2.5
    http://adamlakomy.pl - PORTFOLIO
    http://photoskateboarding.blogspot.com - skate portfolio

  3. #13
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amok Zobacz posta
    aha... radze robić takie rzeczy z lampą... mniej szumów-bardziej "zamrożone" zdjęcia...
    Hmm... mój sensei nie pozwoliłby gościowi błyskać lampą. No chyba, że by go polubił i zrobił specjalne zajęcia dla fotografa
    A co do zamrażania - rozmycia pokazują dużo więcej. Fotografia nieporuszona jest kanonem w początkowym okresie nauki. Dość sztywnym kanonem. Popatrz na zdjęcia Vincenta Muniera, ileż on potrafi pokazać na zdjęciach, gdzie nie ma nic nieporuszonego! I jakie piękne są to zdjecia!
    Co do szumów - zgadzam się z Tobą - są szumy. Ale w konwencji WB mi nie przeszkadzają.
    Tak czy siak - dla mnie najważniejsza jest spójność tego reportażu i pokazanie tego czegoś, co stanowi, że czuję iż widzę aikido, a nie coś innego. Techniki można się nauczyć szybko, ale umiejętności patrzenia na to, co najważniejsze i pokazania tego na zdjęciach - już nie.
    Ostatnio edytowane przez ewa_olsztyn ; 11-12-2008 o 16:27

  4. #14
    Początki nałogu Awatar Troyan
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    317

    Domyślnie

    Ważne - te zdjęcia pokaż najpierw sensei, zapytaj, co go sądzi, czy udało Ci się pokazać ducha aikido. Pogadaj z nim w ogóle, zapytaj, jak najlepiej pokazać to, co najważniejsze - on Ci pomoże - tak pokieruje zajęciami, żebyś zrobił, co trzeba. Jak Cię polubi - poprosi nawet uczniów, żeby zademonstrowali Ci parę fajnych dźwigni i akcji. Zrób zdjęcia, znów zanieś...
    Sempai już je dostał, rozmawiałem z nim przed zdjęciami, wykazał się dużym zaufaniem bo nie widział żadnych moich wcześniejszych zdjęć o podobnej tematyce bo ich poprostu nigdy nie robiłem Opowiedział mi krótką historię jak się Aikido narodziło, o co po krótce chodzi także mogłem pstrykać z większą swiadomością tego co chciałem uchwycić. Zdjęcia mu się spodobały, więc mam wolne wejścia co poniedziałek i czwartek, także teraz jak już czuję temat to mogę się skupić na polowaniu na wymyślone w głowie kadry i obejść trudności techniczne spowodowane zestawem sprzętowym, żałuję tylko że grupa jest początkująca i elementy treningu są ciagle te same.


    Cytat Zamieszczone przez Amok Zobacz posta
    niezbyt mi się podobają... zbyt duże szumy i ten B&W...

    w aikido jest ważny timing... czyli uchwycenie najlepszego momentu... u ciebie go brakuje... proponuje troche pooglądac fotografię sportów walki...

    Wymądrzam się tak bo chodziłem 4 lata na aikido... (i skończyłem z niezłym stopniem)

    aha... radze robić takie rzeczy z lampą... mniej szumów-bardziej "zamrożone\" zdjęcia...

    odemnie tyle
    Zdaję sobie sprawę z tych rzeczy o których piszesz ale poszedłem w inną stronę. Zdecydowałem się bardziej tymi zdjęciami wejść w klimat jakiś taki ogólny jak opisała Ewa a nie w timing i pokazanie dokładności i wyszkolenia...bo chłopakom w tej grupie tego akurat jeszcze brakuje Grupa jest początkujaca, ćwiczą dopiero 3 m-ce więc nie było za bardzo czego pokazywać. Lampy nie mam jak mogłes wyczytać z podpisu A jak pytałem o sporty walki i zdjęcia "bardziej uduchowione" a nie czysto reporterskie to mnie kolega wyszydził w innym temacie.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez ewa_olsztyn Zobacz posta
    Hmm... mój sensei nie pozwoliłby gościowi błyskać lampą. No chyba, że by go polubił i zrobił specjalne zajęcia dla fotografa
    A co do zamrażania - rozmycia pokazują dużo więcej. Fotografia nieporuszona jest kanonem w początkowym okresie nauki. Dość sztywnym kanonem. Popatrz na zdjęcia Vincenta Muniera, ileż on potrafi pokazać na zdjęciach, gdzie nie ma nic nieporuszonego! I jakie piękne są to zdjecia!
    Co do szumów - zgadzam się z Tobą - są szumy. Ale w konwencji WB mi nie przeszkadzają.
    Tak czy siak - dla mnie najważniejsza jest spójność tego reportażu i pokazanie tego czegoś, co stanowi, że czuję iż widzę aikido, a nie coś innego. Techniki można się nauczyć szybko, ale umiejętności patrzenia na to, co najważniejsze i pokazania tego na zdjęciach - już nie.
    Widzę, że patrzymy tak samo na fotografię. Znudziły mnie już super ostre, statyczne kadry, które stają się powoli apoteozą poprawności techniczno-kompozycyjnej zamiast opowiadać coś o obrazie, który widziała osoba robiąca zdjęcie w taki mniej dosłowny sposób. Za dużo tego wkoło- i na plakatach reklamowych na mieście, w gazetach, telewizji i co najgorsze w internecie. Nie to żebym był anarchizującym nonkonformistą ale mam dość fotosów w stylu deviantartowej galerii.

    Dziękuję za pogawedkę Za kilka dni będą zdjęcia dzieciaków z zajęć karate
    Ostatnio edytowane przez Troyan ; 11-12-2008 o 16:39 Powód: Automerged Doublepost
    Założyłem sobie FOTOBLOGA

  5. #15
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Troyan Zobacz posta
    Widzę, że patrzymy tak samo na fotografię. Znudziły mnie już super ostre, statyczne kadry, które stają się powoli apoteozą poprawności techniczno-kompozycyjnej...
    A często kiczu..
    zamiast opowiadać coś o obrazie, który widziała osoba robiąca zdjęcie w taki mniej dosłowny sposób. Nie to żebym był anarchizującym nonkonformistą...
    A czemu miałbyś nie być? To nie boli - mój duch jest anarchistyczny od urodzenia i w miarę upływu lat - coraz bardziej przejmuje sterowanie
    ale mam dość fotosów w stylu deviantartowej galerii.
    Zdaje się, że właśnie "nabyłam" kumpla!
    Dziękuję za pogawedkę Za kilka dni będą zdjęcia dzieciaków z zajęć karate
    I ja dziękuję!
    Daj znać na PW jakbym przegapiła!

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Gliwice
    Posty
    256

    Domyślnie

    wiadomo każdy ma inną wizję fotografii...
    każdy ma prawo wyrazić swoją opinię
    ja np. długo fotografuje i lubię zdjęcie "zamrożone"-wiadomo niekiedy artystycznie lubię rozmazać coś specjalnie...ale najbardziej jarają mnie ostre foty..

    wszystko zależy od sesji...

    czekam na resztę fotek
    / 6d / C15mm Fisheye / C17-40 / C50 1.8 STM / C135 2.0 / Fujifilm x100s / 430EX II / 2x YN685 / Voigtlander Bessa R4a + 21mm f4 + 35mm f2.5
    http://adamlakomy.pl - PORTFOLIO
    http://photoskateboarding.blogspot.com - skate portfolio

  7. #17
    Początki nałogu Awatar Troyan
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    317

    Domyślnie

    Niestety jak obiecałem Ewie zdjęć z tamtego spotkania z dzieciakami nie mogłem opublikować - jedna z mam bardzo na to nalegała. Na szczęscie dzisiaj już jej nie było:

    PS. Czy ktoś wie co sie z Ewą dzieje ?

    Reszta jak zwykle na moim blogu
    Założyłem sobie FOTOBLOGA

  8. #18
    Początki nałogu Awatar adikPL
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Będzin
    Wiek
    41
    Posty
    349

    Domyślnie

    10, 12 fajno.
    Troyan, te ramki --> OMFG, weź je scropuj
    www.adriankordas.blogspot.com
    -------------------------------
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  9. #19
    Początki nałogu Awatar Troyan
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    317

    Domyślnie

    Co chcesz od ramek ? Fajne są
    Założyłem sobie FOTOBLOGA

  10. #20
    Uzależniony Awatar xsardas
    Dołączył
    Dec 2008
    Miasto
    Wrocław / Szczecin / Świnoujście
    Wiek
    39
    Posty
    731

    Domyślnie

    Bardzo fajne. Gratuluje udanego reportażu

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •