Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Lampy studyjne ... Amatorskie ...

  1. #1
    Coś już napisał Awatar kml
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    z księżyca
    Posty
    74

    Domyślnie Lampy studyjne ... Amatorskie ...

    Witam serdecznie.
    Dostałem zlecenie na zrobienie zdjęć mebli na miejscu u klijenta .
    Nie posiadam jeszcze lampek które podołają temu zadaniu. Mam naprawdę ograniczony budżet i znalazłem coś takiego :
    http://allegro.pl/item486350846_prof...esoria_gd.html

    co o tym myślicie ? wiem ze to taniocha i amatorka ale na więcej obecnie mnie nie stać ..
    myślicie ze 180WS dadzą rade ?
    Ps na co zwracać uwagę przy robieniu mebelków ? ma tu ktoś doświadczenie z takimi fotami ?
    Czy w jasnym pomieszczeniu fotocele z tych lamp zobaczą błysk wywołujący z mojej 550EX ?

    pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar Rjan
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Kalisz
    Wiek
    52
    Posty
    29

    Domyślnie

    Sprecyzuj:
    • jakie meble - czy tapicerowane (sofy, wersalki, narożniki), czy kuchenne, czy takie typu "meblościanka", czy też "drobne" (krzesła, stoliki rtv itp.)
    • jakie fotki - typowy packshot do gazetki (przeznaczone do szparowania, na białym tle), czy też aranżowane "naturalne wnętrza"
    • jaki budżet klienta
    • jakie zastosowanie zdjęć


    Wielkość i rodzaj mebli, a także typ fotek decydują o tym jakiego (i ile) światła potrzebujesz.
    Budżet klienta i przyszłe zastosowanie zdjęć wyznaczają możliwą/wystarczającą jakość.

    Zanim zaczniesz robić zdjęcia porozmawiaj z klientem o tym czego chce (jaki rodzaj i styl fotek jest mu potrzebny). Jeśli klient nie ma pojęcia jak będzie wykorzystywał zdjęcia (bo "powiedzieli mu, że do katalogu/kalendarza/czegoś_tam musi dostarczyć zdjęcia") znajdź tego/tych co będą mu robić katalog/kalendarz/coś_tam, a najlepiej spotkajcie się w komplecie.
    Dobra rada: wszelkie ustalenia co do tego jak mają wyglądać fotki zrób przed sesją.

    Szybka podpowiedź ogólna:
    Bardzo poważnie rozważ światło ciągłe w postaci halogenów lub reflektów typu par (żadnych energooszczędnych żarówek), które co prawda wymagają większej zabawy z rozpraszaniem światła, ale są dużo łatwiejsze w użyciu, a w niektórych sytuacjach nieodzowne.
    Zarabianie na fotografii to niestety najczęściej przyjemność wynikająca z zarabiania, a nie z fotografii.

  3. #3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •