Strona 1 z 138 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1377

Wątek: 5D Mark II - Filmy

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie 5D Mark II - Filmy

    Wycięte z "5D mark II - pierwsze wrażenia" - http://canon-board.info/showthread.php?t=38479

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta

    Na minus:

    - ten sam AF
    Ja obstawiam dalej że nie ten sam, przynajmniej nie identyczny

    Bardziej jestem zawiedziony trybem filmowym.
    Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ripek Zobacz posta
    Bardziej jestem zawiedziony trybem filmowym.
    A mozesz rozwinac ten watek? Nie ukrywam, ze dla mnie, jako ze posiadam glownie obiektywy manualne, tryb filmowania jest dosc istotnym ficzerem. Glownie chodzi mi o zabawe glebia ostrosci.
    jarek

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -jaro- Zobacz posta
    A mozesz rozwinac ten watek? Nie ukrywam, ze dla mnie, jako ze posiadam glownie obiektywy manualne, tryb filmowania jest dosc istotnym ficzerem. Glownie chodzi mi o zabawe glebia ostrosci.
    jarek
    Wrzuce filmik który pokazuje jak w praktyce działa ten tryb. Generalnie nie jest to łatwe.
    Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -jaro- Zobacz posta
    A mozesz rozwinac ten watek? Nie ukrywam, ze dla mnie, jako ze posiadam glownie obiektywy manualne, tryb filmowania jest dosc istotnym ficzerem. Glownie chodzi mi o zabawe glebia ostrosci.
    jarek
    nie mozesz regulowac przysłony, tylko aparat robi to za cię..

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta

    A propos trybu filmowego - a jak sobie wyobrażacie, by aparat filmował na 1.2 w słoneczny dzień ? 1/30 nawet na ISO 50 nie da rady przecież, dlatego aparat przymyka przesłonę.
    Sa szare filtry jak by co a przyslone to przeciez sam sobie przestawiam na obiektywie (pislalem, ze uzywam glownie starych zeissow)
    jarek

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -jaro- Zobacz posta
    Sa szare filtry jak by co a przyslone to przeciez sam sobie przestawiam na obiektywie (pislalem, ze uzywam glownie starych zeissow)
    jarek
    Bym musiał kupować z 5 różnych średnic razy 2 różne stopnie szarości, żeby było profi
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -jaro- Zobacz posta
    Sa szare filtry jak by co a przyslone to przeciez sam sobie przestawiam na obiektywie (pislalem, ze uzywam glownie starych zeissow)
    jarek
    Jeśli chodzi o filtry to owaorzy ci szkło ale dalej nie masz wpływu ustawienia dokładniej GO. Jesli znów ręcznie będziesz ustawial to zaś z naświetleniem klatki będą problemy, jesli w ogóle puszka nie zablokuje trybu.
    włączanie i wylączanie trybu nagrywania też tak ficzersko bo przyciskiem set w kółku to robisz. nagrałem raptem 36sek co zajmięło na karcie 171MB więc najgorzej nie jest. Obraz fajny i wykosze wszystkich kamerunów w okolicy...

  8. #8
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    A propos trybu filmowego - a jak sobie wyobrażacie, by aparat filmował na 1.2 w słoneczny dzień ? 1/30 nawet na ISO 50 nie da rady przecież, dlatego aparat przymyka przesłonę.
    To nie tak działa. Czas może być krótszy niż 1/30s a aparat wtedy wydłuża czas między rejestracją kolejnych klatek.
    Jeśli np. czas naświetlania wynosi 1/30s to odstęp między klatkami jest 0s.
    Jeśli czas wynosi 1/100s to odstęp między rejestracją kolejnych klatek wynosi 1/30 - 1/100s ~ 1/40s.
    Dlatego spokojnie można filmować na ISO50 z otwartą przysłoną (jeśli aparat zechce tak ustawić), dopóki starczy minimalnego czasu migawki (1/8000s)

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    To nie tak działa.
    Po stop klatkach wnioskuję, że nie jest tak, jak piszesz. Jest 1/30 raczej na pewno. Gdybym robił w dzień dynamiczne sceny to bym widział żabie skoki, nawet na 30fps, a tak klatki są płynne.

    W ogóle gadżet typu filmy był chyba zrobiony na ostatnią chwilę, bo żadna klawiszologia nie jest oznaczona jako sterująca do filmów a menu filmów jest gdzieś schowane głęboko na szarym końcu.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 29-11-2008 o 14:20
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    MMM, ale nie możesz ustawić ręcznie przysłony, chyba że pan z CP znów czegoś nie wie...??

Strona 1 z 138 1231151101 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •