Strona 3 z 138 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1377

Wątek: 5D Mark II - Filmy

  1. #21
    Zablokowany
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    A tak się wszyscy nabijali z opcji filmowej kilkadziesiąt postów temu. Kpiono, prześmiewano ten ,,zbędny ficzer''. Skąd więc ta gorączka?

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    A tak się wszyscy nabijali z opcji filmowej kilkadziesiąt postów temu. Kpiono, prześmiewano ten ,,zbędny ficzer''. Skąd więc ta gorączka?
    wedlug mnie to filmowanie to fajna sprawa, 5dmkII raczej nie kupie bo nigdy opcja filmowania nie bedzie dla mnie kryterium podczas zakupu body ale jak bedzie mozliwosc uzywania to czemu nie, w plenery ślubne na 2-3 ujecia idealne rozwiazanie
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  3. #23
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    chyba nie masz racji, 30 fps przy czasie 1/2000 kazdego zdjecia do plynny obraz

    a dowod? bardzo prosty - gry komputerowe, kazda klatka nie jest poruszona a 30fps daje plynnosc
    mam. ale nie bedziemy się kłócić

    klatka w grze nie jest poruszona bo nie jest zgrywana na zywo tylko rzezbiona przez karte graficzną

    a wogóle jak Ty tam widzisz płynność to nie ma sprawy

    podsumowująć

    EOS 5 D MK II nagrywa filmy z szybkościa 30 kl/ sek i każda klatka naaświetlana jest czasem 1/30 bez wzglądu na warunki oświetleniowe.

    innej opcji nie ma
    Ostatnio edytowane przez kicha ; 29-11-2008 o 15:43

  4. #24
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kicha Zobacz posta
    mam. ale nie bedziemy się kłócić

    klatka w grze nie jest poruszona bo nie jest zgrywana na rzywo tylko rzezbiona przez karte graficzną
    no właśnie, każda klatka jest idealnie ostra, bez poruszeń, i przy 30fps ruch jest płynny, nie ma żadnych "żabich skoków".

    Cytat Zamieszczone przez kicha Zobacz posta
    EOS 5 D MK II nagrywa filmy z szybkościa 30 kl/ sek i każda klatka naaświetlana jest czasem 1/30 bez wzglądu na warunki oświetleniowe.
    innej opcji nie ma
    A skąd masz taką pewność? W instrukcji jest tak napisane?

  5. #25
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta


    A skąd masz taką pewność? W instrukcji jest tak napisane?
    kiedyś miałem podobne zdanie do Twojego ale kolego filmowiec mnie z niego "wyleczył

    poza tym patrz filmik z budynkiem. dlaczego toak szybko film stał sie biały ? przecierz aparat mógł podnieść czas klatki do 1/8000

    a potem zrobił sie ciemny. a to pewnie dlatego że kozystano ze "sztywnegi" iso. przy auto-iso ( jeśli taie istnieje dla filmów ) podniósłby czułość

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Bendsburg
    Posty
    1 023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kicha Zobacz posta
    1/4000 sek przy 30 klatkach zbyt długi czas pomiędzy klatkami i oko to zarejestruje.

    tyle
    IMHO bzdury piszesz. Jaki zaś długi czas między klatkami? Co sądzisz, że aparat wstawi tam ciemność? Nie pociagnie zawartość klatki zarejestrowanej z 1/2000, tak aby wypełniła czas do 1/30. Efekt: 1/30 miałbyś każdą klatkę poruszoną, czego efektem byłoby smużenie przy szybkim ruchu. Przy 1/2000 "pociągniętej/przytrzymanej" do 1/30 każda klatka będzie ostra tak jak w grze komputerowej. Jak według Ciebie radzą sobie kompakty nagrywające 15fps i mając max przesłone f=8 i min iso=100 przy ostrym słońcu????

    Pozdrawiam
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez kicha Zobacz posta
    poza tym patrz filmik z budynkiem. dlaczego toak szybko film stał sie biały ? przecierz aparat mógł podnieść czas klatki do 1/8000

    a potem zrobił sie ciemny. a to pewnie dlatego że kozystano ze "sztywnegi" iso. przy auto-iso ( jeśli taie istnieje dla filmów ) podniósłby czułość
    Bo był robiny w trybie full manual!?!?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez kicha Zobacz posta
    kiedyś miałem podobne zdanie do Twojego ale kolego filmowiec mnie z niego "wyleczył
    Niech zgadne, robił filmy na kliszy?
    Ostatnio edytowane przez arra ; 29-11-2008 o 15:58 Powód: Automerged Doublepost

    www.pbase.com/arra
    4500->F717->G3->10D->D70->R1->30D->40D->D300->R1+5D2
    Jeżeli czas to pieniądz, to mogę powiedzieć, że brakuje mi czasu

  7. #27
    Początki nałogu Awatar Alde
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Koszalin
    Wiek
    57
    Posty
    360

    Domyślnie

    W każdej kamerze cyfrowej jest migawka ale elektroniczna ... niektóre nawet strasznie szybkie to trochę inaczej jest niż migawka w aparacie ... w kamerze elektronika "próbkuje" sensor ... koledzy filmowcy najczęściej nie maja zielonego pojęcia jak działa kamera i super jest jak potrafią ją włączyć co nie przeszkadza im robić wspaniałych ujęć ...

  8. #28
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    119

    Domyślnie

    panowie ale o czym dyskusja

    przecierz wystarczy kupić 5 D ( za chwile mozna to będzie zrobić baez problemu ) wyjść z nim przed blok, stanąć przy ruchliwej drodze w dobrą pogode i zaczać kręcić

    a potem tylko wyselekcjonować tą super ostra klatke na 1/4000

    życze powodzenia


    aaaa i ciekawi mnie bardzo jak juz stwierdzicie ze to niemozliwe to ktos tu wróci i napisze "myliłem się , przepraszam"

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Bendsburg
    Posty
    1 023

    Domyślnie

    Laforet blog (Video mode):
    you can shoot in Aperture priority - you set the Aperture and the camera chooses between 1/125th of a second or 1/60th of a second - and then it’s main control is the ISO

    you can shoot in shutter priority mode- set the shutter speed ( I think only 1′/60th and 1/125th of a second would be option here) and the camera sets the aperture and ISO for you…

    Pozdro

    www.pbase.com/arra
    4500->F717->G3->10D->D70->R1->30D->40D->D300->R1+5D2
    Jeżeli czas to pieniądz, to mogę powiedzieć, że brakuje mi czasu

  10. #30
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arra Zobacz posta
    Laforet blog (Video mode):
    you can shoot in Aperture priority - you set the Aperture and the camera chooses between 1/125th of a second or 1/60th of a second - and then it’s main control is the ISO

    you can shoot in shutter priority mode- set the shutter speed ( I think only 1′/60th and 1/125th of a second would be option here) and the camera sets the aperture and ISO for you…

    Pozdro
    no fakt. 1/125 zapewni juz super ostrą klatke i naprawde to już całkiem niewiele do 1/4000 o której pisałeś a do 1/8000 o której pisał kolega MMM naprawde niamal po sąsiedzku

Strona 3 z 138 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •