Strona 2 z 138 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1377

Wątek: 5D Mark II - Filmy

  1. #11
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Po stop klatkach wnioskuję, że nie jest tak, jak piszesz. Jest 1/30 raczej na pewno. Gdybym robił w dzień dynamiczne sceny to bym widział żabie skoki, nawet na 30fps, a tak klatki są płynne.
    Możliwe że 5D2 przy filmowaniu ma priorytet aby ustawiać czas 1/30s jeśli tylko się da. Ale to nie znaczy że nie da się filmować z krótszym czasem.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Możliwe że 5D2 przy filmowaniu ma priorytet aby ustawiać czas 1/30s jeśli tylko się da. Ale to nie znaczy że nie da się filmować z krótszym czasem.
    Niestety, żadnych opcji do korygowania ustawień nagrywania w puszce nie ma. Tylko rozdziałka, audio i tryb AF (ciągły, na "twarz" i jakiś tam jeszcze).
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #13
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Dlatego spokojnie można filmować na ISO50 z otwartą przysłoną (jeśli aparat zechce tak ustawić), dopóki starczy minimalnego czasu migawki (1/8000s)

    teori ciekawa niestety nie prawdziwa

    gdyby tak było moglibyśmy mieć 30 fot na sekunde z czasem 1/8000 i rozmiarze 1920 pix - czyli wcale nie takim małym. dlaczego stado fotoreporterów nagle nie oszalało ze szczęścia ?

    ano dlatego że tak jak napisał Cichy czas naświetlania wynosi 1/30 i każda pojedyńcza klatka jest poruszona. tak jak poruszona byłaby robiąć zdjęcie na 1/30 tej samej sceny
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta
    Możliwe że 5D2 przy filmowaniu ma priorytet aby ustawiać czas 1/30s jeśli tylko się da. Ale to nie znaczy że nie da się filmować z krótszym czasem.

    nie ma czegos takiego jak priorytet 1/30

    nagrywa 30 k/sek = 1/30 na klatke

    oczywiście że się da ale szybszy czas naświetlania nie jest realizowany dłuższym czasem miedzy klatkami

    1/2000 sek na klattke to 2000 klatek na sekunde
    Ostatnio edytowane przez kicha ; 29-11-2008 o 14:40 Powód: Automerged Doublepost

  4. #14
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    136

    Domyślnie

    No nic. Poczekamy na pierwszy filmik z manulanym obiektywem i regulacja przyslony w czasie ujecia.
    jarek

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2008
    Wiek
    53
    Posty
    551

    Domyślnie

    jest coś takiego

  6. #16
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kicha Zobacz posta
    gdyby tak było moglibyśmy mieć 30 fot na sekunde z czasem 1/8000 i rozmiarze 1920 pix - czyli wcale nie takim małym. dlaczego stado fotoreporterów nagle nie oszalało ze szczęścia ?
    Dlatego że:
    1. Nie można ręcznie ustawić tego czasu, tylko aparat automatycznie to robi i nie ma na to wpływu.
    2. Użyteczność pojedynczej klatki 1920pix zapisanej z kompresją jest niewielka, choć możliwe że do jakiejś gazety dałoby się wykorzystać.

    Cytat Zamieszczone przez kicha Zobacz posta
    oczywiście że się da ale szybszy czas naświetlania nie jest realizowany dłuższym czasem miedzy klatkami

    1/2000 sek na klattke to 2000 klatek na sekunde
    Nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem i nie masz pojęcia o temacie. Bez względu na to jaka jest liczba fps (w tym przypadku 30), można zarejestrować każdą klatkę z czasem krótszym niż 1/30s. Np. Czas naświetlania 1/60s dla pojedynczej klatki spowoduje że aparat poczeka z zarejestrowaniem kolejnej 1/60s tak aby wyszło 30fps.

  7. #17
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MMM Zobacz posta

    Nic nie zrozumiałeś z tego co napisałem i nie masz pojęcia o temacie. Bez względu na to jaka jest liczba fps (w tym przypadku 30), można zarejestrować każdą klatkę z czasem krótszym niż 1/30s. Np. Czas naświetlania 1/60s dla pojedynczej klatki spowoduje że aparat poczeka z zarejestrowaniem kolejnej 1/60s tak aby wyszło 30fps.

    zrozumiałem i mam troche o tym pojęcia.

    jeśli czas rejestracji wynosi 30 kl/sek to jedna klatka naświetla sie z czase 1/30 sek i koniec. innej opcji nie ma.

    ja wiem że istnieją kamery rejestrujące 2000 kl / sek. ale nie rozpatrzamy tu takiego przypadku

    każda klatka w 5 D to 1/30 sek. i wchodze w każdy zakład że tak jest

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kicha Zobacz posta

    1/2000 sek na klattke to 2000 klatek na sekunde

    no nie do konca, to tylko i wylacznie kwestia ustawien elektroniki, nic nie stoi na przeszkodzie aby aparat robil zdjecia seria 30fps i kazde ujecie z czasem migawki 1/2000

    np taki stary i leciwy Olympus E-100RS potrafil robic 15fps z kazdym dowolnym czasem (rzecz jasna mniejszym niz 1/15s)

    no i zapowiadany na canonrumors 1Di ma miec 22 fps, zapewne realizowane przez migawke elektroniczna
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  9. #19
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez -jaro- Zobacz posta
    No nic. Poczekamy na pierwszy filmik z manulanym obiektywem i regulacja przyslony w czasie ujecia.
    jarek

    jak przymkniesz przysłone to aparat ( powinien ! ) podnieść ISO dotąd az mu sie to ISO "skończy" i wtedy obraz będzie coraz ciemniejszy az zobaczysz czarny ekran
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    no nie do konca, to tylko i wylacznie kwestia ustawien elektroniki, nic nie stoi na przeszkodzie aby aparat robil zdjecia seria 30fps i kazde ujecie z czasem migawki 1/2000

    np taki stary i leciwy Olympus E-100RS potrafil robic 15fps z kazdym dowolnym czasem (rzecz jasna mniejszym niz 1/15s)

    no i zapowiadany na canonrumors 1Di ma miec 22 fps, zapewne realizowane przez migawke elektroniczna

    nie zrozumiałeś mnie


    skracanie czasu naświetlania danej klatki bez zwiększenia ich ilości w czasie sekundy spowoduje tak jak pisał Cichy utrate płynności ruch

    1/30 sek przy 30 kla na sek powoduje poruszenie pojedyńczej klatki i jakby przeniesienie płynności ruchu na kolejną

    1/4000 sek przy 30 klatkach zbyt długi czas pomiędzy klatkami i oko to zarejestruje.

    tyle
    Ostatnio edytowane przez kicha ; 29-11-2008 o 15:24 Powód: Automerged Doublepost

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    chyba nie masz racji, 30 fps przy czasie 1/2000 kazdego zdjecia do plynny obraz

    a dowod? bardzo prosty - gry komputerowe, kazda klatka nie jest poruszona a 30fps daje plynnosc
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

Strona 2 z 138 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •