Strona 310 z 315 PierwszyPierwszy ... 210260300308309310311312 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 091 do 3 100 z 3144

Wątek: Canon EOS 5D Mark II - gdybania

  1. #3091
    Początki nałogu Awatar Alde
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Koszalin
    Wiek
    57
    Posty
    360

    Domyślnie

    Ale jest WOW ... ten aparat to tylko 5d mark II nie nowy model jakiś 3d dla mnie i tak postęp jest mocno widoczny ... na pewno jest lepiej niż między 1ds mark II/mark III np. w AF .

  2. #3092
    Pełne uzależnienie Awatar trampek
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Rzeszow, Poland
    Wiek
    42
    Posty
    1 545

    Domyślnie

    Jak slucham o tych sRAWach to te aparat zaczna dla mnie tracic sens...
    Dla mmie byla to jedna z kluczowych pozycji. 35mb na plik to jest za duzo jak dl amnie a 10mPix rawy zapowiedaly sie ciekwaie. ale jak takei buty to pewnei zaczynam odkladac na d700
    R5, R6,RF10-20, RF1535, RF2870, RF50L, RF85L, RF70200 2.8, M1 Max

  3. #3093
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy Zobacz posta



    Marku, Ds2 szumi sporo mniej niż 5D, Ds3 jeszcze mniej.. Aparat trzeba poznać, zanim się powie takie rzeczy..
    to bardzo ciekawe bo zrobilem wtedy kilka fot na mojej 5D na iso1600 i kilka tym Dsem z resztą na twojej karcie zdjęcie nie bylo specjalnie niedoswietlone a na czyjejś tam szyi była sraczka jak cholera i nawet z cichym lub Darkiem Sz. zdziwko nas walnęło nie małe.
    Jarek, jesli jeszcze masz to pokaż każdy będzie mógł ocenić

  4. #3094
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marekb Zobacz posta
    jakiego zaś gorylka..??
    No jak to jakiego Gorylka ? Z prawej gościnnie pojawił się Ripek


    A propos trybu filmowego - a jak sobie wyobrażacie, by aparat filmował na 1.2 w słoneczny dzień ? 1/30 nawet na ISO 50 nie da rady przecież, dlatego aparat przymyka przesłonę.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #3095

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ripek Zobacz posta
    Ja obstawiam dalej że nie ten sam, przynajmniej nie identyczny
    Mam to rozumieć tak, że według Ciebie inżynierowie Canona dostali raz zadanie, aby zaprojektować układ AF do aparatu z matrycą full frame, który zawiera 9 punktów w tym jeden krzyżowy i 3 lata później dostali zadanie, aby zaprojektować układ AF do aparatu z matrycą full frame, który zawiera 9 punktów w tym jeden krzyżowy? Uważasz, że ten drugi projekt o identycznej specyfikacji im się bardziej udał i dlatego AF w 5D2 jest lepszy?

  6. #3096
    Bywalec Awatar spoon
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Wroclove
    Wiek
    39
    Posty
    215

    Domyślnie

    kiedy w koncu bedzie obiecana moderacja? Vitez miales posprzatac jak ludzie beda mieli mk2 w lapach.

    MAJA!!

    IMO najlepiej zrobic 2 watki: jeden o filmach drugi o calej reszcie. Ale domyslam sie, ze skoro to nie mod wyszedl z taka propozycja to zostanie ona zignorowana.

  7. #3097
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    49

    Domyślnie

    Jak dobrze pamietam moderator obiecal zalozyc nowy watek o 5d mkII jak tylko pojawi sie "fizycznie" u kolegow z forum. Ten smietnik ciezko juz czytac. Czy mozna prosic o wydzielenie osobnego watku dla filmowcow ?

  8. #3098
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konrad Zobacz posta
    Mam to rozumieć tak, że według Ciebie inżynierowie Canona dostali raz zadanie, aby zaprojektować układ AF do aparatu z matrycą full frame, który zawiera 9 punktów w tym jeden krzyżowy i 3 lata później dostali zadanie, aby zaprojektować układ AF do aparatu z matrycą full frame, który zawiera 9 punktów w tym jeden krzyżowy? Uważasz, że ten drugi projekt o identycznej specyfikacji im się bardziej udał i dlatego AF w 5D2 jest lepszy?
    Zrobiłem w tym roku 80 000 zdjęć na 5d. Po zrobieniu 10 na 5d2 zauważyłem pewną różnicę. To realne wrażenie.

    Miałem też w ręce 1ds3 - myślałem że różnica w AF będzie jakaś kolosalna a tu nic co by mnie zmiotło..
    Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

  9. #3099
    Bywalec Awatar MaciekCi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kicha Zobacz posta
    aaaa i ciekawi mnie bardzo jak juz stwierdzicie ze to niemozliwe to ktos tu wróci i napisze "myliłem się , przepraszam"
    Cytat Zamieszczone przez arra Zobacz posta
    Laforet blog (Video mode):
    you can shoot in Aperture priority - you set the Aperture and the camera chooses between 1/125th of a second or 1/60th of a second - and then it’s main control is the ISO

    you can shoot in shutter priority mode- set the shutter speed ( I think only 1′/60th and 1/125th of a second would be option here) and the camera sets the aperture and ISO for you…

    Pozdro
    Nick adekwatny do sytuacji.

    Ja wiem, że Laforet chwalił puszkę, kilku fotografów też. Jednak ja zostaję przy tym co mówi ripek i Cichy. Z 5D MkII mając 5D daję sobie spokój. Z 5D można wiele wyciągnąć czego dowody dał wielokrotnie MMM

    Wszak nie potrzebuję puszki "na już", więc poczekam i poodkładam przez rok pieniądze na nową puszkę (miejmy nadzieję Ds Mk IV) , jeśli nie, zmienię system. Nie mam parcia na zmianę puszki w tej chwili, a wydawanie 8000 zł kiedy konkurencja robi w "jajo" Canona (albo inaczej, Canon robi w "jajo" swoich klientów ) jest trochę przesadzone. I polecam też to wszystkim tym, którzy myślą o zmianie puszki a nie muszą tego robić już dziś (15 miesięcy po 1500zł = 22500zł).

    Kiedyś ktoś mi napisał (tutaj na CB) "Biedny kupuje dobre, bo nie stać go na eksperymenty!" I trzymam się tego przysłowia do dziś i jestem zadowolony w 100% z każdego zakupu.

    Dlatego nie chcę wydawać kasy teraz na 5D MkII żeby potem się obudzić, że może jednak chcę coś lepszego (bo zasadniczych różnic do 5D nie ma).

    Pozdrawiam wszystkich chętnych na ten aparat i jeśli są to użytkownicy xxxD i xxD to 5D Mark II jest doskonałą propozycją dla nich. Znikam z tego wątku.
    -| Canon 5D | Canon 7D |
    -| 24-70L | 100-400L | 135L | 50/1.4 | 15-85EF-S | M42 | 580EX |

  10. #3100
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    3 053

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konrad Zobacz posta
    Mam to rozumieć tak, że według Ciebie inżynierowie Canona dostali raz zadanie, aby zaprojektować układ AF do aparatu z matrycą full frame, który zawiera 9 punktów w tym jeden krzyżowy i 3 lata później dostali zadanie, aby zaprojektować układ AF do aparatu z matrycą full frame, który zawiera 9 punktów w tym jeden krzyżowy? Uważasz, że ten drugi projekt o identycznej specyfikacji im się bardziej udał i dlatego AF w 5D2 jest lepszy?
    Całkiem to wszystko możliwe. Przede wszystkim zamiast DIGIC-a II mamy teraz DIGIC IV (o którym Canon pisał, że sam jeden jest szybszy od dwóch DIGIC-ów III).
    A ponieważ AF to nie tylko optyka, ale i elektronika, i oprogramowanie, to całkiem prawdobodobne, że bez zmian pozostał układ optyczny AF, natomiast elektronika i obsługujące ją oprogramowanie zostało poprawione.
    EOS - conditio sine Kwanon...

Strona 310 z 315 PierwszyPierwszy ... 210260300308309310311312 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •