Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [pani_od_kotów] - na planie

  1. #1

    Domyślnie [pani_od_kotów] - na planie

    Na planie filmu o Powstaniu Wielkopolskim. 400D i C 70-300 4-5.6, ISO 400 i ustawienia automatyczne, na paru zdjęciach później barwy nieco ocieplone:

    1

    2

    3

    4

    5

    6

    7

    8

    9

    10

    11
    Ostatnio edytowane przez pani_od_kotów ; 29-11-2008 o 16:06
    "Deliver me from being perfect and complete"

    http://innerlands.deviantart.com | www.ibudzynska.pl

    50D | 400D | C 50 f/1.8 mkI | C 18-55 f/3.5-5.6 | C 70-300 IS USM f/4-5.6 | Spedlite 580ex | Helios 58 f/2 i różne pierdoły do makro

  2. #2
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    Ciemno chyba
    Na świat spoglądam przez armatę...


  3. #3

    Domyślnie

    nawet bardzo ciemno
    podobają mi się te zdjecia z zołnierzykami dobry reportaż ale za ciemny
    Canon 1D MK III, 300D x2| BG-E1 | Tokina 12-24 f/4 SPRZEDAM | Canon: 24-70 f/2,8 L | | 28 f/1.8 | 50 f/1.4 | 85 f/1.8 | 75-300 f/4-5.6 | 420EX |
    zamiennik RS-60E3 | EOS -> m42 | Revuenon 50 f/1,8 | MC 3M-5CA 8/500 | pierścionki | First Opticam PRO-6604G + inny badziewny trójnóg

    www.nagor.prv.pl - FOTOblog.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DonBolano Zobacz posta
    Ciemno chyba
    Przepalenia wychodziły na początku, więc ustawiłam ekspozycję na -0.67 - wolałam niedoświetlić lekko, niż stracić szczegóły. Nie przestawiłam później, a na laptopie, gdzie zgrałam fotki, bałam się poprawiać.
    Może tak zostac, czy jednak rozjaśnić na krzywych albo poziomach?
    "Deliver me from being perfect and complete"

    http://innerlands.deviantart.com | www.ibudzynska.pl

    50D | 400D | C 50 f/1.8 mkI | C 18-55 f/3.5-5.6 | C 70-300 IS USM f/4-5.6 | Spedlite 580ex | Helios 58 f/2 i różne pierdoły do makro

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pani_od_kotów Zobacz posta
    Może tak zostac, czy jednak rozjaśnić na krzywych albo poziomach?
    E tam, to malkontenci:grin: Generalnie jesli mowisz, że w przypadku ekspozycji 0EV byly przepalenia, to slusznie, że przyciemniłaś. Ogolnie zdjęcia są dobrze naświetlone (przynajmniej u mnie) więc chyba tylko w #8, #10 i #11 wystarczy rozjaśnić cienie i powinno byc ok:wink:

    Ogólnie reportaż mi się podoba. Co prawda zawsze można się przyczepić do kadrów, poucinać, ale to zrozumiałe, skoro bylo tak duzo ludzi i kazdy "chcial sie wepchnąć" przed obiektyw:-)
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  6. #6

    Domyślnie

    No właśnie - czy któreś kadry można było lepiej zrobić, a jeśli tak to jak? Na przyszłość warto wiedzieć.
    "Deliver me from being perfect and complete"

    http://innerlands.deviantart.com | www.ibudzynska.pl

    50D | 400D | C 50 f/1.8 mkI | C 18-55 f/3.5-5.6 | C 70-300 IS USM f/4-5.6 | Spedlite 580ex | Helios 58 f/2 i różne pierdoły do makro

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Hmm.. Pozwól, że sie odniosę tylko do niektórych z dośc charakterystycznymi błędami(?), które jednak lubią sie powtarzać.
    #4 Masz modela, tło z cegieł i szare niebo (pomijając to ostatnie; jest ok) I jakiś facet wchodzący w kadr po lewej Jesli chcesz pokazać podział na plany (mniej lub bardziej oddalone) rób to bardziej świadomie i pewnie. Więc albo faktycznie pokazujemy, że nasz model stoi za tym czlowiekiem (co wymaga innego punktu widzenia) albo wyrzucamy go z kadru (w tym wypadku zalecane)
    #6 jest sobie model z fajką (btw nieosrty) będacy tematem zdjecia i w połowie ucięty czlek po prawej. Wyrzucić. (żolnierza, nie zdjęcie:-))
    #8 trochę za duży bałagan. 3 osoby i 2 konie w kadrze. Żadna z osób nie przyciąga naszej uwagi, nie ma znaków szczególnych, nic ciekawego nie reprezentuje (na zdjęciu).
    #10 Niestety tez mało zdecydowana. Ni to portret, ni zdjęcie ogolne, kamera IHMO zbędna, bo ledwo miesci się w kadrze, a i tak nie jest głównym tematem zdjęcia (chyba?:-))

    To tyle odnośnie uwag. Nie traktuj tego jako wyznaczniki charakteryzujące zdjęcia (bo te IHMO sa dobre) tylko pewne błędy, których powinno się w przyszłości unikać:wink:

    Pozdrawiam

    PS: Oczywiscie to tylko mala porcja ode mnie. Jest tu jeszcze sporo osób, które napewno cos zauważą:wink:
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar canis_lupus
    Dołączył
    Oct 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    39
    Posty
    1 252

    Domyślnie

    Moja szybka propozycja jednego:
    "I love You Cię" Różyczko...
    Galeria ,
    Druga galeria,

  9. #9

    Domyślnie

    @canis_lupus:
    Przyznam, ze propozycja niezła Tło w tej wersji fajnie wygląda.

    @Slider:
    4 i 6 - masz rację, zostawiłam tak jak z aparatu wyszły i za mało jeszcze zwracam uwage (u siebie przynajmniej), na takie drobiazgi.
    10 - mam uczucia mieszane, bo ten pan na zdj. jest kamerzystą.
    8 - miało wyglądac, jakby koniowi tłumaczył, jak ma grać, bo się jeździec nie załapał
    Dzięki za uwagi
    "Deliver me from being perfect and complete"

    http://innerlands.deviantart.com | www.ibudzynska.pl

    50D | 400D | C 50 f/1.8 mkI | C 18-55 f/3.5-5.6 | C 70-300 IS USM f/4-5.6 | Spedlite 580ex | Helios 58 f/2 i różne pierdoły do makro

  10. #10

    Domyślnie

    Na 4 - Pan Gadżet
    Canon 20d + Sigma 70-200 f/2.8 + Tamron 17-50 f/2.8 + Canon 50 f/1,8 + ...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •