Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Co kupic Canon 40D czy Nikon 200D

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie Co kupic Canon40D czy Nikon200D

    Witam

    mam mały delemat - mianowicie za 2 miesiące wracam do kraju - jestem w Kanadzie w Edmonton - chciałem kupić aparat żeby zrobić kilka fajnych fotek tutaj a po powrocie pewnie sprzedać - bo w domu posiadam 400D+tamron 17-50 2.8 (zobacze ktory mi bardziej lezy i wtedy sie zdecyduje ktorego sprzedam)

    Dylemat mój polega na tym że zawsze miałem canona ale tutaj w porównaniu cenowym Nikon jest tanszy o 100-200 od 40 (nie wiem dlaczego)
    mam na oku aukcje - bo tutaj zadnych sklepow (lombardow nie znalazłem - jeśli ktoś wie gdzie niech da znać) - Nikon 200D + 17-55 2.8 - sprobuje sie ustawic tak do 1200 dolcow kanadyjskich (2.45zl) czy w tej cenie szukac jakiejs 40 i do niej poprostu 50 1.8?

    Lecąc tutaj miałem plan kupienia sobie 85 1.8 do mojej 400 - moze trzymac sie tego planu ??? (tylko w górach tutaj jest tak pieknie a z mojej S1 po wymianie matrycy to takie gnioty wychodza - no ale wkoncu ma ona 5 lat)

    ehhh sam nie wiem co zrobic

    Pozdrawiam
    Tomek

  2. #2
    Bywalec Awatar Tomek_P
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Wlkp.
    Posty
    106

    Domyślnie

    hmm, może kup 40d + kit, ustrzel co masz co ustrzelenia, a po powrocie do Polski sprzedaj kita, sprzedaj 400d i zostaniesz ze świetnym body moim zdaniem lepszym od nikosia d200 i zacnym obiektywem t17-50 do zestawu. pieniądze, które Ci zostaną przeznacz na 50 1.8 + może jakiś tele gdy chwycisz w ręce 40d zobaczysz jak wielka przepaść dzieli go od 400d, taka ot moja wizja

    w temacie powinno być Nikon d200

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar najeli
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    42
    Posty
    992

    Domyślnie

    Nikona nie dotykałam, więc porównania nie ma.
    Osobiście 40d kupiłam w sumie nie wiem dlaczego. Tak wyszło ;-)

    Ale powiem Ci, że jak ostatnio macałam kolegi 400d, to z lubością wróciłam do mojego body. Pomimo, że większe, cięższe, to mi przypasowało niesamowicie, wszystkie nastawy pod palcami i w ogóle ;-)

    Wróżką nie jestem, ale wydaje mi się, że w sytuacji, gdy masz 400d i kupisz 40d, to po powrocie sprzedasz to 400 ;-)

  4. #4

    Domyślnie

    myślę intensywnie nad tym problemem myslalem o uzywanych ale jakos zaufania nie mam
    na stronie BH znalazlem 40 z 50 1.8 za 1222 $CAD (bo w takiej walucie dostaje wyplate)

    poczekam na swieta moze zrobia jakas promocje i kupie 40D

    a kupował ktoś może używany sprzęt w ameryce północnej???

  5. #5
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    684

    Domyślnie

    Jak nie masz specjalnego ciśnienia na canona, to IMO warto wypróbować d200, a nuż tak Ci się spodoba że zmienisz system Jeśli to i tak ma być tymczasowy zakup, to czemu nie?

  6. #6

    Domyślnie

    no właśnie przemyślam ten wariant - wypróbowania innej marki - nawet brałem pod uwagę Pentaxa K10D i jakiejs stałki (podobno ma najlepsze na rynku - podobno) jak człowiek sam nie sprawdzi to będzie wciąż cytował innych (czasem lepiej milczeć)

    przyznam się że chciałem kupić coś używanego do 1200$CAD lub tak jak wspomniałem wcześniej .............

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    43
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomcy Zobacz posta
    Nikon 200D + 17-55 2.8 - sprobuje sie ustawic tak do 1200 dolcow kanadyjskich (2.45zl) czy w tej cenie szukac jakiejs 40 i do niej poprostu 50 1.8?

    w górach tutaj jest tak pieknie
    w gorach tylko z 50'tka nie poszalejesz

    dlatego podpisuje sie pod tym co napisal lempl - kup nikona i jazda na szlak

  8. #8
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Bierz 40D, jest szybki, ma lepszą matrycę i niezły AF.

  9. #9
    Początki nałogu Awatar sadaman
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Tychy
    Wiek
    48
    Posty
    294

    Domyślnie

    Koledzy i koleżanki dobrze prawią - bierz C 40D.
    Wówczas dostaniesz do ręki powód dla którego sprzedasz 400D :-D
    A przy okazji nie uciekniesz nam do konkurencji i zostaniesz z nami na CB
    Pucha i słoki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •