Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czy 1DsIII jest aż tak odporny na zakurzenie matrycy??

Mieszany widok

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    47
    Posty
    378

    Domyślnie Czy 1DsIII jest aż tak odporny na zakurzenie matrycy??

    Tak sobie oglądałem na YouTube filmiki o Marku III i trafiłem na:
    http://pl.youtube.com/watch?v=KkXewW...eature=related

    Pomijając fakt, że można się naoglądać kawał niezłej szklarni i sprzętu na raz w jednym miejscu, zastanawia mnie jedno... Zauważcie w jaki sposób poukładane są Marki i niektóre szkła bez dekielków osłaniających. No, rozumiem, że sprzęt reporterski i dla niektórych warty mniej niż dla mnie, ale...
    EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
    www.magaczewski.blogspot.com
    www.fotogaleria.magaczewski.pl

  2. #2
    Bywalec Awatar illy
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Tripcity
    Wiek
    41
    Posty
    146

    Domyślnie

    uwazam iz koszty niezrobienia zdjecia bo tracilo sie czas na zdjemowanie dekielkow sa wieksze niz koszt ktoregos z obiektywow
    30D + 50 mm 1.8 II + Sigma 18-50 3.5-5.6 DC + MC Peleng 3.5/8A + SpeedLite 580 IIEX + duuuuza doza fascynacji

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    2 227

    Domyślnie

    Tez sie lapie ze momentami cholery mozna dostac sciagajac dekielki i zamieniajac szkla , poza ty tego sie nie trzyma w worku na buty , wiec zabrudzenie rzadko kiedy , uszkodzenie raczej tez mala szansa.
    no comment...

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    37
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Bo wokół sprzętu foto z dużo mitów jest - matrycy czyścić nie wolno samemu bo się porysuje, obiektywu nie wolno nawet dotykać bo się coś wytrze, tego nie wolno bo jeszcze coś tam. Takie zachowania obserwuje nawet u fotografów z wieloletnim doświadczeniem co mnie wielce dziwi. Ja np obiektywy nosze bez dekielków, czyszczę "chuchem" i koszulką a po roku używania dalej sa w stanie sklepowym.

    Szkło to wbrew pozorom bardzo twardy materiał a powłoki nie schodzą już od przejechania palcem tak jak w m42. Nie ma co się przesadnie pieścić.

  5. #5
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    47
    Posty
    782

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojkij Zobacz posta
    Ja np obiektywy nosze bez dekielków, czyszczę "chuchem" i koszulką a po roku używania dalej sa w stanie sklepowym.
    Mam dokładnie to samo. Jak miałem nowy aparat to wnikałem we wszystko, teraz jak syfa nie widać do f 16 to nie wnikam. A co do szkieł to mam taka sama taktykę, chuch i koszulka. W końcu sprzęt jest dla mnie a nie odwrotnie. A jak się rozleci kupie se nowy i tyle
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    1 370

    Domyślnie

    z tym kurzeniem nie jest tak zle - aparat jest naprawde (zarowno 1D i 1DS serii MK III) odporny nie tylko na kurz ale i rowniesz an deszcz (z uszczelnionymi szklami). Odkurzacz dziala tez dobrze - ale cudow nie ma. Powiem tak - lapie kurz ale nie tak jak np XXXD. male ddrobinki spokojnie odkurzacz wymiecie - go gorsze to pozostana - ale sspokojnie da sie wyczyscic.

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    47
    Posty
    378

    Domyślnie

    To że przesadzać nie można to się zgodzę, ale takie numery to myślałem, że się skończyły na czasach analoga. Wtedy nie było problemów jednej, jedynej matrycy w puszcze "wrażliwej" na śmieci, między szkłem a tą matrycą.
    EOSy, 17-40/4L, 24-70/2.8L, 50/1.8, 85/1.8, 100-300/4.5-5.6, Raynox 250, manfrotto, 420EX, 580EX I, II, elinchrom+ skyport.
    www.magaczewski.blogspot.com
    www.fotogaleria.magaczewski.pl

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    49
    Posty
    1 696

    Domyślnie

    W pięć de non stop mam kurze pyłki itp a w studio dhy czasem używam f:16 wzwyż to już na prawde masakra, w jeden de mark trzy gdy zauważe kurzyk na matrycy wystarczy włączyć ze dwa trzy razy odkurzacz i jest po kłopocie. to na prawdę działa.
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  9. #9
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    35
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    "And this is how we travel" - z 70-200 2.8 uderzającym w jajka podczas chodzenia.

    (P.S. wybaczcie za wykop, ale nie mogłem się powstrzymać )

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Po dwu latach jeden raz "|ręcznie" czyściłem matrycę w 1 Ds mIII.[Jestem purystą sprzętowym .] W 5d czyściłem ~3 m-ce.[używam głównie stałek]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •