Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Drukowanie

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2005
    Wiek
    53
    Posty
    37

    Domyślnie Drukowanie

    Witam.

    Mam pytanko dotyczące wydruków.

    Mam 2 drukarki Canona CP720 i IP4600 i wczoraj porównałem wydruk tego samego zdjęcia z obu urządzeń oraz z labu i tak:

    - zdjęcie przesyłane kablem z aparatu (S2 IS) na CP720 wyraźnie wpada w czerwień i jest dosyć ciemne,
    - to samo zdjęcie drukowane z karty wsadzonej w czytnik w drukarce CP720 jest jaśniejsze (bardziej przypomina rzeczywistość) ale też wpada w czerwień
    - to samo zdjęcie wydrukowane poprzez kabel z IP4600 ma przyjemniejsze kolory, jest jaśniejsze ale nie jest to to co w rzeczywistości
    - to samo zdjęcie z labu wygląda na najbardziej zbliżone do rzeczywistości poza tym jest całe, zdjęcia z drukarek są poobcinane.


    Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego:
    - zdjęcia wykonywane aparatem i drukowane na drukarce tego samego producenta się różnią (różnią się nawet w zależności czy drukujemy z karty czy z aparatu)
    - jak doprowadzić, żeby całe zdjęcie się wydrukowało na kartce formatu pocztówki notabene dedykowanej do tej drukarki.

    Rafał

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Podejrzewam ze drukarki w trybie automatycznym dość losowo dobierają sobie parametry i profile. To trochę tak jak przy robieniu zdjęć na zielonym kwadracie - chaos jak w, za przeproszeniem, płonącym "salonie masażu"

    Jeśli chcesz utrzymywać w miarę poprawne wydruki to nie zostaje Ci nic innego jak druk z poziomu pc przy wyborze własnych parametrów i profili papieru.
    Ostatnio edytowane przez wojkij ; 20-11-2008 o 12:52

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Białystok
    Posty
    145

    Domyślnie

    podlacze sie i zapytam
    Czy Hp ma profile (pod windowsa) papierow ktore mozna dolaczyc do innych drukarek ?
    Mam drukarke Brother ale drukuje na papierach HP , chetnie w opcji drukarki chcialbym miec profile owych papierow
    Canon 450D + 18-55 IS + 55-250 IS, Sandisk SDHC EXTREME III 4GB

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Portal Zobacz posta
    Czy Hp ma profile (pod windowsa) papierow ktore mozna dolaczyc do innych drukarek ?
    Mam drukarke Brother ale drukuje na papierach HP , chetnie w opcji drukarki chcialbym miec profile owych papierow
    Profil jest opisem zachowania konkretnego egzemplarza drukarki i konkretnej kombinacji atrament/papier. Tylko i wyłącznie wówczas jest jakieś prawdopodobieństwo przewidywalnych wyników.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •