Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: 135L f/2 czy zestaw 85 f/1.8 + Sigma 150 f/2.8 macro

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie 135L f/2 czy zestaw 85 f/1.8 + Sigma 150 f/2.8 macro

    Mam dylemat.

    Mając FF (5D) i robiąc do tej pory portrety 70-200 f/4L chciałbym, skoro już mam Full Frame w końcu mieć naprawdę płytką GO. Portret to priorytet.

    Biorąc pod uwagę cenę podobnie kosztują:

    1) 135 f/2L
    2) zestaw 85 f/1.8 + sigma 150 f/2.8 macro


    Pierwszy daje jakość L-ki, mało abberacji i GO jak marzenie.
    Drugi też ma zalety - dwie odmienne ogniskowe do portretu, nie tak płytką GO jak L-ka przy Sigmie, ale za to możliwości macro.


    I co wybrać?
    Jakieś rady, za i przeciw?

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    255

    Domyślnie

    Ja bym wziął 135L. Mam 85, której używam i jestem zadowolony bo na FF to też bardzo dobre szkło, ale 135.... na pełnej dziurze jest po prostu niesamowity, jak trochę przymkniesz jest jeszcze lepiej. Wg mnie to najlepsze szkło canona*

    *opinie na temat obiektów są niezwykle subiektywne i nie zamierzam odpowiadać za podjęte decyzje przez kupujących
    Ostatnio edytowane przez ryszard_ochódzki ; 20-11-2008 o 10:50
    Mordo Ty moja !

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryszard_ochódzki Zobacz posta
    Ja bym wziął 135L. Mam 85, której używam i jestem zadowolony bo na FF to też bardzo dobre szkło, ale 135.... na pełnej dziurze jest po prostu niesamowity, jak trochę przymkniesz jest jeszcze lepiej. Wg mnie to najlepsze szkło canona*

    *opinie na temat obiektów są niezwykle subiektywne i nie zamierzam odpowiadać za podjęte decyzje przez kupujących
    Ale majac dwa mam szeroki portret, portret w małych pomieszczeniach, a Sigmą wąski portret, ostrośc (jak to macro) bardzo dobrą, makro... Tyle że Sigma ma wolniejszy AF, choś ma HSM (może przełączenie zakresu ogniskowania przyśpiesza AF). Mam f/2 na 85mm i mam o jedną działkę ciemniej niż 135 f/2L na dłuższej ogniskowej. Ale na FF nawet na f/2.8 mam płytką GO. Ale ogólnie zalet sporo.

    Czy zalety 135 f/2L na FF są tak wielkie, że rekompensują brak szerszego protretu i brak makro?
    (fakt że w makro bawiłbym się sporadycznie, chyba żeby mnie wciągnęło, głównie chodzi mi o portret)

    Żeby Sigma albo 135 miały IS, to pewnie to by przeważyło. A tak jestem w rozterce...

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Żeby Sigma albo 135 miały IS, to pewnie to by przeważyło. A tak jestem w rozterce...
    Jakby babcia miała wąsy ....itd

    Sam sobie odpowiedz na pytanie czy chcesz mieć szerzej do pomieszczeń czy tylko plener i wtedy trzeba się troszkę nachodzić. Albo przestrzel trzy szkła w sklepie i wtedy wybierz. 85 to fajne szkło ale jakością na 5D nie przebije 135.
    Co do Sigmy to się nie wypowiadam bo nie używałem. Ale na forum znajdziesz jej porównanie ze 135.
    Mordo Ty moja !

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Po pierwsze skoro pytasz to już nie 135L, po drugie skoro pytasz liczysz się z kasą i w tym wypadku wolałbym 85 ze 150.
    the silence is deafening

  6. #6
    Początki nałogu Awatar Szczur88
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    35
    Posty
    384

    Domyślnie

    Kup 135/2 albo 85/1,8, poczekaj, porób zdjęcia, i potem dokup ten drugi, jeśli uznasz, że Ci go brakuje, oba to znakomite szkła (choć oczywiście 135/2 bije większość obiektywów na głowę).
    www.t-jack.pl
    Sprzęt: 5D mk II, 30D, 17-40/4L USM, 85/1,8 USM, 50/1,2L USM, 100/2,8L Macro, 135/2L USM, 2x580EX II, 6x430EX II, 2x430EX, Pocket Wizard Transcivers, lampy studyjne Bowens + akcesoria.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam
    To trudny wybór i odpowiedzi w tej dyskusji można traktować tylko w kategorii "a ja bym wolał...". No więc, po dłuższym zastanowieniu- a ja bym wolał 85/1,8 + 150?2,8 Makro. Argumenty? Po pierwsze znacznie bardziej uniwersalne- od ciaśniejszych portretów tuż przy modelu do podchwyconych z daleka dłuższym obiektywem , po drugie- dłuższa od 135 ogniskowa 150mm, po trzecie- makro. Sam się zastanawiam nad podobnym wyborem- mam 85 i myślę myślę myślę zarówno o 135L jak i 150 Makro- bo spora różnica w cenie. Wątpliwości budzi tylko nierówna jakość egzemplarzy Sigmy. Nie zalecałbym kupowania ich w ciemno przez internet, a jedynie po porządnym sprawdzeniu.
    135 L jest rzeczywiście bardzo solidna i o kłopotach z jakością się nie słyszy...
    Właściwie jakby tu nie wybrać to będzie dobrze... Może rzut monetą? Miłego wyboru.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar banan82
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Scotland
    Wiek
    41
    Posty
    1 165

    Domyślnie

    dorzuce swoje 5 groszy do dyskusji bo niedawno kupilem 135L. Bylem sceptycznie nastawiony na tego szkielka ale byl na ebayu za tak smieszne pieniadze ze po prostu kupilem nawet jakbym mial go sprzedac. Mam 85 1.8 tez wiec porownanie jest. 85tka ma lepsza ogniskowa wg mnie, tzn nie tak ciasno...Jednak......podpinajac 135L do FF jakosc obrazu po prostu powala. Nie widzialem wczesniej czegos takiego jesli chodzi o kontrast zdjecia, ten chwalony bokeh no i ostrosc od f2. Wg mnie fenomem ale skoro wszyscy o tym bebnili w necie to trudno zeby nie uwierzyc Robilem fotki 135 we wnetrzach tez tak powiedzmy z 2 metrow i wychodzi genialnie. Tzn dostaje sie portrety glownie twarzy. 85tka zlapie wiecej, tak do ramion. Jesli chcesz miec niesamowite kolory, kontrast, bokeh, ostrosc to polecam 135. Dla wszelkich innych powodow 85 bedzie ok.
    5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
    Crazy Apple Fanboy
    Ex Linux User

  9. #9
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Mam dylemat.

    Mając FF (5D) i robiąc do tej pory portrety 70-200 f/4L chciałbym, skoro już mam Full Frame w końcu mieć naprawdę płytką GO. Portret to priorytet.
    Skoro masz tego zooma to małej głębi ostrości przede wszystkim brakuje ci na samym dole czyli w okolicach 70mm, więc kupuj 85/1.8.
    Sigmy bym nie kupował bo przy 150mm f/2.8 a f/4 to niewielka różnica w portrecie.

  10. #10
    Uzależniony Awatar XLesio
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Kingsajz - Miasto krasnoludków
    Wiek
    43
    Posty
    515

    Domyślnie

    A ja bym zaproponował 135 f/2L + najzwyklejsze 50 f/1.8 za 200 pln. Oczywiście jeśli potrzebne krótko.
    "Naród wspaniały, tylko ludzie k**" - J.Piłsudski
    EOS RT + Elan 7e (EOS 30 + BP300) + EOS v300 + REBEL GII + Eos 700 + Canon Canonet GIII QL17 + 450d
    C 50 f1.8 I i II / C 28 f2.8 / C 70-210 f4 / T 17-50 f2.8 XR Di / Tokina 19-35 f3.5-4.5 / S 28-105 f2.8-4 ASPH / + pierścieni dużo + różnetakie kolorowe + manfrottka + EPSON Photo Perfection v350

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •