Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: SanDisk Extreme III 4gb problem

  1. #1

    Thumbs down SanDisk Extreme III 4gb problem

    Witam pare dni temu zamowilem ww karte.
    Dzis odebralem przesylke i sie mocno zdziwilem...zamiast normalnie opakowanej karty w duze plastikowe pudelko z karta i innymi duperelami w srodku(jest to moja 3 taka karta) zobaczylem sama karte w malym plastikowym pudelku.
    No ale nic wsadzilem,format i dziala. Zrobilem pare zdj,wszystko wydawalo sie byc ok wiec wylaczylem aparat.
    Po ponownym wlaczeniu aparatu zdziwienie,wszystkie pliki uszkodzone,do tego 2 pliki zajmuja 1,3 gb...Usunalem te pliki zrobilem pare zdj sytulacja sie powtarza po wlaczeniu i wylaczeniu aparatu kaplica...ponowny format tez nie pomaga.


    Teraz pytanie.
    Sprzedawca zgodzil sie bez problemu na wymiane karty na nowa,ale zastanawiam sie czy jest sens. Z tego co mowil ma, cala partie tych kart bez opakowan (tych oryginalnych) i wzbudza to moje podejrzenia...do tego karta wydaje mi sie dzialac naprawde wolno w porownaniu z takimi samymi kartami 2 gb...
    No i pytanie ,wymieniac czy dac sobie spokuj oddac i brac w innym sklepie ??
    Pozdrawiam

  2. #2
    Bywalec Awatar greg7878
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    k.Olkusza
    Wiek
    53
    Posty
    219

    Domyślnie

    Nie ma co wymieniać podróby na podróbę ... , żądaj zwrotu pieniędzy !
    6D mark II+BG-E21 / 60D+BG-E9 / 600D+BG-E8 / 350D+BG-E3 / C 16-35 4 IS L / C 17-55 2.8 IS /C 10-22 3.5-4.5 /T 28-75 2.8 /C 50 1.8 STM /C 85 1.8 /C 100 2.8 L MACRO /C 60 2.8 MACRO /C 35 2.0 IS /S 8 3.5 FISH-EYE /T 70-200 2.8 /C 70-300 4-5.6 IS /... / i coś tam jeszcze ...

  3. #3
    Początki nałogu Awatar Thunder
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Krotoszyn
    Posty
    307

    Domyślnie

    Gdzie kupowane?
    Canon EOS 5D + Canon 400D + Canon EF 17-40/4L + Canon EF 35/2 + Canon EF 50/1.4 + Canon EF 85/1.8 USM + Canon EF 70-300/4-5.6 IS + Canon Speedlite 580EX + Sandisk Extreme III 20GB + Lowepro Stealth Reporter D200AW

    Galeria Thunder | ...Konica-Minolta D5D, Sony A100...

  4. #4
    Coś już napisał Awatar rob76
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    56

    Domyślnie

    Prawdopodobnie masz podróbę, poczytaj:
    http://greenbeanfx.wordpress.com/200...t-flash-cards/

    http://www.overclockers.com.au/wiki/Fake_Memory_Cards

    i archiwum CB, jak się upewnisz, że masz podróbę żądaj zwrotu pieniędzy bo jak nie to sprawa dla policji bo zostałeś oszukany.
    Jeżeli karta jest nie do odróżnienia z orginałem, to spróbuj wymienić na inną, choć to mało prawdopodobne ale może miałeś pecha.

    Powodzenia.
    "nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem"

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotobronx Zobacz posta
    No i pytanie ,wymieniac czy dac sobie spokuj oddac i brac w innym sklepie ??
    Moim zdaniem zwrot "gotówki" to jedyne sensowne rozwiązanie. Na Allegro jest wielu sprzedawców którzy oferują tylko i wyłącznie oryginalne karty SanDisk'a, m. in. :

    http://www.allegro.pl/show_user.php?...=www_e-hama_pl
    http://www.allegro.pl/show_user.php?...gital_warszawa
    http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3028924
    EOS + Speedlite

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71

    Domyślnie

    Mam tą samą kartę,kupiłem w Fotojokerze razem czytnikiem,zapełniłem ją kilka razy do pełna i nie narzekam,działa bez zarzutu,choć fakt jest wolna.
    450D,EF-S 17-55 IS USM,EF-S 18-55 IS,EF 28-135 IS USM

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Komm Zobacz posta
    Mam tą samą kartę,kupiłem w Fotojokerze razem czytnikiem,zapełniłem ją kilka razy do pełna i nie narzekam,działa bez zarzutu,choć fakt jest wolna.
    Extreme III wolna? To jest jedna z szybszych kart na rynku. Test prędkości jest jednym z tych, które właśnie pomagają odseparować podróbki od oryginalnych kart Sandiska.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 837

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Komm Zobacz posta
    ,działa bez zarzutu,choć fakt jest wolna.
    Wolna to jest moja 8GB PQI.
    Sandisk Extreme III powinien być w tekturowym pudełki i z ze szmacianym kondonem do przechowywania karty w komplecie. Dodatkowo na płytce oprogramowanie do odzyskiwania danych. Sama karta powinna być umieszczona w szczelnie zamkniętym blistrze.

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    71

    Domyślnie

    No moja dokładnie taka była, z tymi wszystkimi bajerami,a napisałem,że wolna bo nie mam porównania ze starszymi kartami.Swoją drogą trzeba chyba baczniej przyjrzeć się kartom z allegro.
    450D,EF-S 17-55 IS USM,EF-S 18-55 IS,EF 28-135 IS USM

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Wolna to jest moja 8GB PQI.
    Sandisk Extreme III powinien być w tekturowym pudełki i z ze szmacianym kondonem do przechowywania karty w komplecie. (...)
    Ta szmata na moje oko wygląda jak neopren

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •