Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: problemy z gripem pod 20d :( srebrny koszyczek zły?

  1. #1
    Bywalec Awatar K2_verti
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    214

    Thumbs down problemy z gripem pod 20d :( srebrny koszyczek zły?

    Witam
    Znajomy kupił gripa pod 20d ze srebrnym (kolor styków) koszyczkiem na bakterie!!. po zrobieniu zdjęć kilku (max 10) body się wyłącza i pokazuje sie znaczek - zero baterii i nie chce działąć licznik zdjęć
    Po włożeniu tych samych akumulatorów do innego 20d - tym razem koszyczek ze złotymi stykami - wszystko chodzi ok i apart może robić, robić i .... robić fotki (sporo). Mieliście podobne problemy - pytam się, bo zostało to przetestowane na 2 modelach 20, dwóch batery pakach i dwóch kompletach aku (2500) =12 sztuk.
    Czytałem coś niecoś o waszych opniach z 2004 i nieznalazłem za dużo.
    D3, D700, 24-70/2.8 (N), 70-200 VRII(N), SB-900(N), 50/1.8 (N)

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    To jest wlasnie jeden z problemow z wadliwymi gripami, do czego zreszta Canon sie przyznal ostatnio... Pomaga wysylka gripa do serwisu... Naprawa jest darmowa...
    ...

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    W takich sytuacjach (brac srebro czy zloto) to trzeba sluchac porad mojej NzZ. Jak jestesmy od czasu do czasu u jubilera to malzonka nigdy nie ma dylematu - "zloto kochanie, zloto, zadne srebro..." ;-) -> srebry koszyczek zly, zloty dobry ;-)
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    ZTCMW to jest wina baterii a nie gripa...znajomy ma nowe akku czy juz jakis czas uzywal?

  5. #5
    Bywalec Awatar K2_verti
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jac
    ZTCMW to jest wina baterii a nie gripa...znajomy ma nowe akku czy juz jakis czas uzywal?
    przetestowane na dwóch kompletach raz w jednym raz w drugim - łącznie z 10 prób i zawsze to samo. Na bank jest to wina koszyczków !

    Cytat Zamieszczone przez pszczola
    > srebrny koszyczek zly, zloty dobry ;-)
    pszczola ma rację
    D3, D700, 24-70/2.8 (N), 70-200 VRII(N), SB-900(N), 50/1.8 (N)

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    OK, ja mialem podobnie z nowym akku, tzn mimo pelnego naladowania (pierwszego) bardzo szybko zdechl :-) ale ostatnie 6 mies. jest beproblemowo... stad moja sugestia sprawdzenia z innymi akku... ale skoro bylo sprawdzone to juz wszystko jasne.

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar pysiek
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    54
    Posty
    41

    Domyślnie

    Tak na pierwszy rzut oka brzmi to jak problemy z gripem. Moze warto sprawdzic numer seryjny (http://tinyurl.com/aoqqu). Z checia dowiedzialbym sie do jakich doszedles wnioskow. Sam powoli przymierzam sie do zakupu.

    pozdrawiam, Jarek.
    Canon, Horizon, Mamiya & Zorki

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa-Bródno
    Wiek
    68
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK
    To jest wlasnie jeden z problemow z wadliwymi gripami, do czego zreszta Canon sie przyznal ostatnio... Pomaga wysylka gripa do serwisu... Naprawa jest darmowa...
    A wcale nie jest darmowa! W Warszawie, na Żytniej zażyczyli sobie ode mnie kilkaset złotych. Za darmo - to może w Ameryca wymieniają - stwierdziła obsługa. Fachowiec ocenił, że oprócz wymiany koszyczka, przydałoby się wymienić jeszcze jakąś płytkę za ponad 200 zł.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    O ile pamietam na forum byly osoby ktorym naprawiali to za darmo...

    Cos mi sie zdaje tym "przydalo by sie plytke zmienic", ze zamiary tego "fachowca" sa raczej takie aby sobie kabze napelnic a nie wykonac to co do niego nalezy.
    ...

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Trudnopowiedzieć, Poland
    Wiek
    50
    Posty
    292

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK
    O ile pamietam na forum byly osoby ktorym naprawiali to za darmo...

    Cos mi sie zdaje tym "przydalo by sie plytke zmienic", ze zamiary tego "fachowca" sa raczej takie aby sobie kabze napelnic a nie wykonac to co do niego nalezy.
    Warunek był -- jeden -- gwarancja zakupu w Polsce!!! Bez tego - placisz..
    Jakies 9 kg fotosprzętu i sporo chęci
    Take nothing but pictures, leave nothing but footprints

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •