Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Problem z RawShooter

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    66
    Posty
    9

    Domyślnie Problem z RawShooter

    Zacząłem niedawno korzystać z RawShootera. Podobają mi się możliwości tego programu. Mam jednak problem z usunięciem plików utworzonych przez niego.
    Po przekształceniu RAW-a w TIFF zapisuję go w wybranym katalogu. Do tego momentu wszystko jest OK. Problem pojawia się, gdy później chcę usunąć niepotrzebnego już TIFFA. Otrzymuję komunikat, że plik jest wykorzystywany przez inny program (lub zbliżona treść - nie pamiętam dokładnie).

    Być może nie doczytałem czegoś w opisie programu (mój angielski jest dosyć cienki), a wyszukiwarka nie dała mi odpowiedzi jak sobie z tym poradzić. Dodam, że dzieje się to pod WIN XP.

    Czy ktoś z Was też tak ma, czy też wszystkie nietypowe kłopoty to tylko moja specjalność?

  2. #2
    Początki nałogu Awatar krecio
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Piastów
    Wiek
    62
    Posty
    470

    Domyślnie

    Najprosciej bedzie jak po konwersji zrestartujesz komupter. Wtedy przechodzisz do tego folderu, ktory chcesz wyczyscic i zrobisz to bez problemu.
    pozdr.
    krecio

    5D + 5D Mk III

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    66
    Posty
    9

    Domyślnie

    Krecio - dzięki za zainteresowanie i podpowiedź :-)
    Zauważyłem już takie wyjście, ale jest ono cokolwiek prowizoryczne. U mnie sprawdza się tylko w czasie pierwszych kilkunastu sekund po restarcie komputera. Po krótkiej chwili wracam ze skonwertowanymi plikami do punktu wyjścia...

    Pzdr.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar krecio
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Piastów
    Wiek
    62
    Posty
    470

    Domyślnie

    U mnie to pomaga, ale wychodzi, ze masz chyba wiekszy problem. Musisz fizycznie jakiegos informatyka posadzic zeby Ci sprawdzil Najlepiej jakiegos dzieciaka za lizaka z kafejki internetowej
    pozdr.
    krecio

    5D + 5D Mk III

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    66
    Posty
    9

    Domyślnie

    Muszę więc zrobić odpowiedni zapas lizaków i przystąpić do szukania kandydata :-D
    Pzdr.

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    A czy w momencie usuwania TIFFa nie masz na pewno zadnego programu uruchomionego?

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    66
    Posty
    9

    Domyślnie

    Otwarty jedynie katalog z TIFF-ami po konwersji, żaden program nie jest uruchomiony.
    Moje problemy ZAWSZE są z gatunku: "pierwszy raz spotykam się z czymś takim..."

    Po ponownym zainstalowaniu doszedłem do opcji, jaką ma Krecio. Zostanę już przy tym. Szkoda czasu na walkę z wiatrakami. Lepiej pójdę robić zdjęcia :-)

    Pzdr.

  8. #8

    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    66
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych: http://www.cdrom.pl/index.php?title=...C5%82%C3%B3wna i wszystko jasne. Na podanej stronie jest wyjaśnienie mojego problemu. Nie jest to wina RawShootera lecz nowego "wynalazku" Microsoftu. Dodam, że po konwerji RAW-a na JPEG wszystko działa bez problemu.
    Pzdr.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •