Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: [trzeszcz6] Portrety

  1. #1

    Domyślnie [trzeszcz6] Portrety

    przedstawiam tutaj moje próby z portretem. Liczę na jakieś wskazówki
    1.

    2.
    w miarę możliwości będę dodawał kolejne zdjęcia
    5d+5d mark II+ S35A+C 85 f/1.8 + C 20-35 f/3.5-4.5, C 70-210 3.5-4.5 580 ex II, YN 565 EX (czasem 17-40 L i 50 f/1.4), arsat 80/2.8 tilt

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Hmm.. Do pierwszego nie mam raczej specjalnych technicznych uwag;
    -fotka dobra, ale brak jej wyrazu. Ot taki portrecik bez emocji.
    -Następna sprawa; po co w BW? zwykle konwersja zdjęcia na monochromatyczne służy "ukazaniu formy" (tak to ładnie się nazywa:wink pokazaniu jakiejś gry swiatła i cienia, tutaj tego nie ma. Zwykła, szara fotka wyszła, choc bez wad technicznych.
    w 2 odszedłeś od kanonów, żeby do portretów brać "najmłodsze i najładniejsze", w sumie to dobrze, ale..
    -kompozycja jest bee..:-) znana od wieków zasada prawi, że fotografowana osoba powinna miec wiecej miejsca "przed sobą" czyli de facto po stronie w którą patrzy. Gdy zobaczylem to zdjecie, pierwsza moja myśl była taka, że doskonale wiedzialeś o tej zasadzie, ale zrobileś umyślnie na przekór:grin: także, albo obróć pana, albo przesun pana..
    -przepały też nieładne. trochę zaryzykowałeś i założę się, że dalo sie wybrać inne tło. Jesli to była fotka robiona "na szybko" to nawet się nie przyznawaj. To wcale Cię nie usprawiedliwia, a i niektórzy są uczuleni na tego typu wymówki.
    -Teoretycznie można trochę fotke poprawić mocno kardując z lewej (nawet po uchu). pozbedziesz się zarówno przpalu w tle jaki i poprawisz kompozycję i stworzysz bardziej centralną.. powinno pomóc.

    PS: Nie bój się obrabiac zdjęć, programy graficzne nie gryzą, a czasem (jesli masz wstępny zamysł to najlepiej) można uzyskać ciekawe efekty..:wink:
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  3. #3
    Uzależniony Awatar mungo
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    A, A
    Wiek
    33
    Posty
    535

    Domyślnie

    Nie podobają mi się oba te zdjęcia. Pierwsze jest bardzo nijakie. Od sytuacji poczynając(siedzi sobie gość w kapturze na ławce, robi dziubek fajnie...), przez kadr - nie rozumiem tyle wolnego miejsca po lewej stronie, aż po konwersje do b-w, która jak kropka nad i zwieńcza wszystkie błędy popełnione wcześniej. BW, black&white, po polsku czarne i białe, tutaj jest szare i... szare.
    Drugie zdjęcie także mi się*nie podoba. No jak plus wezmę rozmazane tło. Też nie rozumiem, czy była to fota starszego pana, czy przepalenia w oknie... Starszy pan patrzy się w prawo, w koniec kadru. Czy mam to jakoś specjalnie interpretować? Nie sądzę, bo nic mnie do takiej interpretacji nie sprowadza. Osoba musi mieć trochę miejsca w stronę, w którą się patrzy. Także samo ustawienie modela nieciekawe: bliższe oko prawieże niewidoczne, dalsze widoczne, ale ten pan ma oczy parę, a nie jedno.
    Zrobiłeś trochę na odwrót - zazwyczaj ludzi starszych fotografuje się w BW, a młodszych w kolorze.
    Próbuj dalej!
    Pozdr!
    No i zbiera się chmura. Czarna. Canon/Velbon DF 50/Svierdlovsk 4/Lubitel 166B/Ami 66/Zorka 5
    Mówcie, bo kiedyś będę robił takie zdjęcia i takie, i takie, i takie, i takie, a to wszystko tylko kwestia czasu, bo póki co robię takie zdjęcia.
    Zaczątek portfolio: link

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slider Zobacz posta
    po co w BW? zwykle konwersja zdjęcia na monochromatyczne służy "ukazaniu formy" (tak to ładnie się nazywa:wink pokazaniu jakiejś gry swiatła i cienia, tutaj tego nie ma. Zwykła, szara fotka wyszła, choc bez wad technicznych.
    Nie wiem jak ty ale ja widzę tam cienie...
    Dziękuje za te komentarze i porady spróbuję to naprawić w następnych zdjęciach
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    kolejne portrety do oceny...
    3.

    4.

    5.

    6. i coś innego:


    czekam na komentarze
    Ostatnio edytowane przez trzeszcz6 ; 14-11-2008 o 22:50 Powód: Automerged Doublepost
    5d+5d mark II+ S35A+C 85 f/1.8 + C 20-35 f/3.5-4.5, C 70-210 3.5-4.5 580 ex II, YN 565 EX (czasem 17-40 L i 50 f/1.4), arsat 80/2.8 tilt

  5. #5
    Bywalec Awatar simon83
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Września
    Wiek
    41
    Posty
    216

    Domyślnie

    Jezeli chodzi o oswietlenie zostawiam tylko nr 4. Okulary uciete, glowa niepotrzebnie tez. Moze przy innym kadrowaniu byloby calkiem dobre.
    Nr 5 - kadr juz lepszy, ale z kolei swiatlo nie. Prawa strona twarzy prosi sie o doswietlenie.
    Pozdrawiam, Szymon Zdziabek
    Blog: http://szymon.zdziabek.net/blog

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    163

    Domyślnie

    6 - dobra na avatar

  7. #7
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    4 najlepiej wyglada
    Na świat spoglądam przez armatę...


  8. #8

    Domyślnie

    7.

    A co myślicie o tym??
    5d+5d mark II+ S35A+C 85 f/1.8 + C 20-35 f/3.5-4.5, C 70-210 3.5-4.5 580 ex II, YN 565 EX (czasem 17-40 L i 50 f/1.4), arsat 80/2.8 tilt

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trzeszcz6 Zobacz posta
    Nie wiem jak ty ale ja widzę tam cienie...
    Dobrze wiesz o czym mowię, więc nie sil się na ironię

    Co do przedostatniej serii:
    -O ile dziewczyny z piegami wyglądają ładnie, o tyle chłopcy w wieku dojrzewania już nikoniecznie.
    -#4. zbyt ciasny kadr, i zdjecie trochę za ciemne; przydaloby się wyciągnąć szczegóły z czarnej odzieży.
    -#5 Simon83 dobrze mówi. prawa strona twarzy do oświetlenia.

    Ostatnie już wyszło Ci całkiem nieźle. Niektórzy mogą sie przyczepić, że oczy są częściowo w cieniu, ale IHMO to nie przeszkadza.
    PS: Widać, że robione kitem (szczególnie to ostatnie) bo strasznie miękkie:-)
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    A co myślicie o tym??
    najładniejsze światło wśród zdjęć które pokazałeś, szkoda że tło beznadziejne.
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •