Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: [lamuszka] Audi Forum Ingolstadt

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    163

    Domyślnie

    Może to kwestia światła. Cień na posadzce sugeruje wyraźne górne światło, Ty fotografujesz prawie z poziomu posadzki. Próbowałeś czymś doswietlać?

  2. #12
    Dopiero zaczyna Awatar lamuszka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Jersitz
    Wiek
    38
    Posty
    39

    Domyślnie

    Dzięki za wygrzebanie wątku i zainteresowanie Niestety moje doświadczenia z lampami są zerowe, więc niczym nie świeciłem. Sam zastanawiałem się, czy może nie byłoby to jakieś rozwiązanie. Jeśli masz w tym zakresie jakieś doświadczenia, byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś coś na przyszłość poradził. Np., jaki związek z nasyceniem barw ma górne światło, o którym piszesz? czy odbijając od sufitu coś bym na to poradził, czy tylko pogłębił cienie pod autami? a jeżeli nie od sufitu, to jak inaczej pozbyć się refleksów od lampy (które, swoją drogą, i tak są zmorą tych zdjęć)? Oraz cokolwiek innego, o czym prawdopodobnie nie wiem Będę wdzięczny za każdą uwagę, bo aktualnie dosyć poważnie rozważam zakup jakiegoś speedlite'a ale nie jestem do końca przekonany czy będę wiedział jak i kiedy go użwyać

  3. #13
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    163

    Domyślnie

    Nie próbowałem fotografować takich obiektów. Podejrzewam, że jeśli chcesz uniknąć odblasków, to namiot (no, może bardziej garaż) bezcieniowy byłby rozwiązaniam
    Jeśli mówimy o lampie (może o 2 lampach) to z jakimś softboxem, co by zmiękczyć światło.
    Ale to takie moje dywagacje teoretyczne. Wim, że Kamil (Wolski) foci autka, może będzie cos w stanie więcej powiedzieć.

  4. #14

    Domyślnie

    Niom. .. w jednej z książek o fotografii studyjnej widziałem taki wypasiony schemat studia do fotografowania autek
    www.fotoadam.eu
    FF | 40D | s 50 1.4 | ef 24-105L 4IS | 2x430ex | 550R |

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •