Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Jak zabrać się za akty/zdjęcia rozbierane.

  1. #21
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Odp: Jak zabrać się za akty/zdjęcia rozbierane.

    Fotografia aktu z Wacławem Wantuchem - Optyczne.pl - mam nadzieje że moderatorzy tego nie wytną - link podaje wyłącznie w celach edukacyjnych...
    Podobno są jeszcze wolne miejsca. Kolega był u niego na warsztatach organizowanych o "zgrozo" na Olympusach i był zachwycony... nie tylko modelkami...

  2. #22

    Domyślnie Odp: Jak zabrać się za akty/zdjęcia rozbierane.

    chetnie bym pojechał na takie warsztaty jednak myślę, że jeszcze zdecydowanie za wcześnie. nie mam najmniejszego pojęcia jak to ogarnąć ze swiatłem stałym a co dopiero bawić się lampami stydujnymi. na tym etapie szkoda kasy i kompleksów:P (oczywiście związanych z brakiem umiejętnosci)

  3. #23
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie Odp: Jak zabrać się za akty/zdjęcia rozbierane.

    No właśnie po to są kursy, żebyś się nauczył ogarniać Więcej wiary w siebie
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  4. #24

    Domyślnie Odp: Jak zabrać się za akty/zdjęcia rozbierane.

    tutaj nie chodzi o wiarę w siebie tylko o realne ocenianie swoich umiejętności. Moim zdaniem mija się z celem jechać na takie warsztaty i przed modelką zastanawiać się jak ustawić ekspozycję zeby się zgrać z lampą. To tak jakby wyslać informatyka na kurs programowania C++ jeśli jest swieżakiem który nigdy nie miał nic wspólnego z programowaniem bo specjalizuje się w systemach. Albo mechanika na kurs przygotowania silnika pod zawody jeśli nie nie potrafi jeszcze samodzielnie zmienić zawieszenia.

    Wydaje mi się, że po to jest forum żeby sobie pomagać. Zarejestrowałem się tutaj z nadzieją, że jest to forum na poziomie i można pozyskać pewne informacje. Nie chcę dostać wszystkiego na tacy ale chociaż wskazówki.

  5. #25
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Odp: Jak zabrać się za akty/zdjęcia rozbierane.

    Skoro tak podchodzisz do tematu, to zabierasz się do niego od ... (złej) strony. Może na początek zabierz ubraną dziewczynę do parku i wykorzystaj naturalne światło, czyli słońce... z której strony świeci, jak zachowuje się wtedy obiektyw, jakie zdjęcia wychodzą, następnie dołącz do tej zabawy blendę srebrną, złotą, czarną... najlepiej wypróbuj wszystkie wymienione, a jak wrócicie wieczór do domu to schowaj głęboko aparat i do szafy i zajmijcie się przyjemniejszymi sprawami... (rozmową o zdjęciach oczywiście...)
    Z czasem pomysły i wiedza zdobyta w plenerze będzie procentować w warunkach studyjnych, jak zaczniesz zastępować słońce sztucznymi błyskaczami... Powodzenia...

  6. #26

    Domyślnie Odp: Jak zabrać się za akty/zdjęcia rozbierane.

    dlatego tez pytalem o swiatlo ciagle czy tez naturalne. po prostu chcialem sie dowiedziec jak uzyskac efekt oswietlenia tylko osoby, tak żeby cała reszta za nią była czarna.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar jacek_73
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    53 N, 18 E
    Wiek
    51
    Posty
    2 587

    Domyślnie Odp: Jak zabrać się za akty/zdjęcia rozbierane.

    Cytat Zamieszczone przez blackfly Zobacz posta
    dlatego tez pytalem o swiatlo ciagle czy tez naturalne. po prostu chcialem sie dowiedziec jak uzyskac efekt oswietlenia tylko osoby, tak żeby cała reszta za nią była czarna.
    czarne tło?
    Jestę fotografę
    miszcz martwi się o podpis

  8. #28
    Początki nałogu Awatar homesicalien
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    295

    Domyślnie Odp: Jak zabrać się za akty/zdjęcia rozbierane.

    Sam jestem zielony z lamp ale czegoś nie rozumiem. Z jednej strony chcesz uniknąć lamp studyjnych itp a z drugiej chcesz zupełnie wyłączyć tło ze zdjęcia. Wg mnie softbox ze strumiennicą założony na speedlighta na statywie to minimum.

  9. #29
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie Odp: Jak zabrać się za akty/zdjęcia rozbierane.

    Cytat Zamieszczone przez blackfly Zobacz posta
    dlatego tez pytalem o swiatlo ciagle czy tez naturalne. po prostu chcialem sie dowiedziec jak uzyskac efekt oswietlenia tylko osoby, tak żeby cała reszta za nią była czarna.
    To co chcesz osiągnąć nazywa się low-key. W necie znajdziesz sporo lepszych i gorszych instrukcji jak to robić. między innymi na YouTube.
    Możesz też poszukać na tym forum, np tutaj.:
    http://www.canon-board.info/technika...low-key-19332/
    http://www.canon-board.info/technika...key-zzz-55187/
    http://www.canon-board.info/sprzet-s...etlenie-88819/
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  10. #30

    Domyślnie Odp: Jak zabrać się za akty/zdjęcia rozbierane.

    MacGyver, dzieki wkoncu ktoś kto napisał coś z sensem.

    homesicalien, bo moze nie znam sie na tym i nie wiem co mozna uzyskac za pomoca lampy? nigdy fotografia studyjna mnie nie interesowala a w plenerze z lampy nigdy nie korzystalem, jedyne co potrzebowalem to statyw i filtry polaryzacyjny, szary itp

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •