Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Jak zabrać się za akty/zdjęcia rozbierane.

  1. #11
    grugrus
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel-foto Zobacz posta
    Aby był fajny to jedną ciężko oświetlić a co jak jest cztery. Chyba że mówimy o zdjęciach rozbieranych a nie o akcie!
    I właśnie o tym pisałem. Z tymi czteroma dziewczynami będą to zdjęcia rozbierane, ale będę się starał żeby byly delikatne i na poziomie. Mam już pewne koncepcje.

    W międzyczasie chcę spróbować z jedną modelką i jedną lampą + softbox, lub parasolka i blenda. Jeśli ktoś ma jeszcze ochotę proszę o porady techniczne.

  2. #12

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grugrus Zobacz posta
    I właśnie o tym pisałem. Z tymi czteroma dziewczynami będą to zdjęcia rozbierane, ale będę się starał żeby byly delikatne i na poziomie. Mam już pewne koncepcje.
    ale w tym to chyba nikt na forum Ci nie pomoże
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  4. #14
    grugrus
    Guest

    Domyślnie

    no jeśli mam już jakieś koncepcje to sobie poradzę . Prosiłem bardziej o porady techniczne światło cień. Mam już jakąś wiedzę i wiem od czego zacznę experymentować, ale jeśli jest ktoś może się podzielić swoim doświadczeniem to chętnie przeczytam jeszcze parę porad.

  5. #15
    Bywalec Awatar jaceksw
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    53
    Posty
    152

    Domyślnie

    Jak już zrobiłeś to sie pochwal ;-)

    J.

  6. #16

    Domyślnie

    Wykopałem ten temat i chciałbym go odświeżyć. Interesują mnie sprawy prawne tego typu zdjęć. Czy podpisujecie jakieś dokumenty z modelkami? (rozumiem, że sprawdzenie dowodu to norma) Może macie jakieś wzory? Mam propozycje wykonania bardziej odważnej sesji, nie komercyjnie ale chciałbym podejść do tematu profesjonalnie. Np. chciałbym móc później bez obaw wykorzystać zdjęcia do portfolio.

  7. #17
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez euqeniusz Zobacz posta
    Czy podpisujecie jakieś dokumenty z modelkami?
    Czasem tak, czasem nie. Zależy jakie wrażenie sprawia modelka i jak ważne są to zdjęcia.

    Może macie jakieś wzory?
    google + 'umowa z modelką' , pierwszy link

  8. #18

    Domyślnie akty itp

    cześć, jestem tu nowy więc jeśli było to podeślijcie link do tematu. Jeszcze nie potrafie tu wyszukiwać interesujących mnie tematów.

    dziewczyna poprosiła mnie o zrobienie jej zdjęc w bieliźnie czy też nago jednak nie mam pojęcia jak się za to zabrać. tzn chodzi mi o to, że chciałbym uzyskać efekt jak w innych aktach czyli ciemne tło itp. albo inaczej zastanawiam się w jaki sposob jest osiągniety efekt tej ciemni na zdjęciach jeśli w studio przy robieniu akt mają bardzo jasno - przynajmniej tak to wyglada na YT i podobnych filmikach.

    narazie dysponuje tylko canonem 60d i 24-105 oraz stałką 50... myślę, że to wystarczy na początek.

    rozumiem, że potrzebuję bocznego światła tylko ciągle nie wiem jak osiągnąc ten efekt ciemnego zdjęcia - niedoświetlenie?

  9. #19
    Uzależniony Awatar szambonur
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    za siedmioma górami...
    Posty
    712

    Domyślnie Odp: akty itp

    Cytat Zamieszczone przez blackfly Zobacz posta
    cześć, jestem tu nowy więc jeśli było to podeślijcie link do tematu. Jeszcze nie potrafie tu wyszukiwać interesujących mnie tematów.

    dziewczyna poprosiła mnie o zrobienie jej zdjęc w bieliźnie czy też nago jednak nie mam pojęcia jak się za to zabrać. tzn chodzi mi o to, że chciałbym uzyskać efekt jak w innych aktach czyli ciemne tło itp. albo inaczej zastanawiam się w jaki sposob jest osiągniety efekt tej ciemni na zdjęciach jeśli w studio przy robieniu akt mają bardzo jasno - przynajmniej tak to wyglada na YT i podobnych filmikach.

    narazie dysponuje tylko canonem 60d i 24-105 oraz stałką 50... myślę, że to wystarczy na początek.

    rozumiem, że potrzebuję bocznego światła tylko ciągle nie wiem jak osiągnąc ten efekt ciemnego zdjęcia - niedoświetlenie?
    Przeniosłem..., zapoznaj sie z tym co napisali poprzednicy i jakie linki zaproponowali na pewno dziewczyna będzie zachwycona efektem...

  10. #20

    Domyślnie Odp: Jak zabrać się za akty/zdjęcia rozbierane.

    dzięki za przeniesienie posta.

    jednak w dalszym ciągu nie wiem jak zrobić takie ciemne zdjecie z prawidłową ekspozycją i krótkim czasem naświetlania

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •