Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [bartmika] Nowy Jork w 5 dni.

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    59

    Domyślnie [bartmika] Nowy Jork w 5 dni.

    Witam!

    Tydzien temu mialem okazje wybrac sie w 5 dniowa samotna wyprawe do Nowego Jorku. Wyjazd dosc krotki jednak na zawsze pozostanie w pamieci


    Wrzucam kilka zdjec, pozniej sprobuje nastepne.

    Milego ogladania.
    Bartek.

    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.

  2. #2
    Początki nałogu Awatar djcargo
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    39
    Posty
    353

    Domyślnie

    Bardzo spodobała mi się trójka.
    Czwórka, piątka, szóstka - też ciekawe.
    Pierwsze i drugie wyglądają jak przypadkowe pstryki do rodzinnego albumu.
    Regulamin pkt 8.

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar ovi_pl
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Polska/Wrocław
    Wiek
    41
    Posty
    23

    Domyślnie

    Mnie się bardzo podoba 3 i 5. Lubię takie "momenty". IMHO na 2-ce czegoś zabrakło. Nic się nie dzieje w środku planu, nie wiadomo na czym się skupić.
    Pozdrawiam!
    “Dreams are like stars...you may never touch them, but if you follow them they will lead you to your destiny.”

  4. #4
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    PIerwsze dwa rzeczywiscie raczej przecietne. Ciezko znalezc jakis punkt zaczepienia..
    Trojka bardzo fajna. Taka reporterka zalecialo
    No i widoczki tez ciekawe - lubie mosty
    Na świat spoglądam przez armatę...


  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    W jedynce ucięcie flagi dość nieszczęśliwe IMHO, cz-b most między dwoma zdjęciami w kolorze wygląda trochę od czapy. Generalnie całość dość przeciętna - 5 dni to sporo czasu.
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  6. #6

    Domyślnie

    mieszkam w NY od wielu wielu lat... szkoda zr ty miales tylko 5 dni... #3 super zdjecie... reszta to raczej standardzik.... bez emocji czy jakiegos zachwytu... w NY niestety trudno zrobic dobre zdjece, bo kazdy landmark wszystkie widoki sa oklepane z kazdej strony, wiec ciezko pstryknac cos co kiczem nie bedzie... ja przez te wszystkie lata z reka na sercu moge powiedziec ze zrobilem dwa zdjecia ktore sa niezle i niestandardowe a reszta a jest ich tysiace to raczej kiczyk nowojorski... widze zdjecie robione z Top of the Rock... przepalone niebo przepalone budynki... ale pociesze cie jak zyje nie widzialem dobrze zrobionego zdjecia z tego miejsca ))) jest to poprostu technicznie niemozliwe... czasem widzialem gorsze czasem lepsze ale to miejsce jest fatalnie ustawione do slonca.... widok piekny, zpiera dech w piersi nawet mi chociaz jestem tam regularnie raz-dwa w miesiacu... niestety zdjecia wychodza fatalne... jakbys byl kiedys w NY i chcial wyskoczyc na wycieczke po dobrych miejscach fotograficznych daj znac... pozdrawiam

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Nierówno strasznie. Pierwsze 2 kiepścizna straszna, Grand Central kadr przypadkowy jakby, Chinatown - lewo dół w ogóle do obcięcia, 3 zabrakło ci ogniskowej, ale fajnie złapane, most Brooklyński- czemu tak ciemno po lewej ? Times Square - troche chaos i krzywo, panorama fajna (skąd to robione?).
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Nierówno strasznie. Pierwsze 2 kiepścizna straszna, Grand Central kadr przypadkowy jakby, Chinatown - lewo dół w ogóle do obcięcia, 3 zabrakło ci ogniskowej, ale fajnie złapane, most Brooklyński- czemu tak ciemno po lewej ? Times Square - troche chaos i krzywo, panorama fajna (skąd to robione?).

    Dzieki za sugestie i uwagi.

    Panorama robiona z tak jak pisal Rypson - taras widokowy w Top of the rock, w lewym dolnym rogu widac ludkow, ktorzy sa poziom nizej.

    pozdrowka!
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Rypson masz racje w 100%...5 dni w Nowym Jorku to strasznie krotko, w sumie zdarzylem w szybkim tempie zwiedzic glownie Manhattan. Poza tym bedac samemu i to 1 raz, trzeba ciagle przegladac mape i przewodnik, dzwigac torbe z aparatem. Czasem zaluje ze na tak krotko, majac wiecej czasu mozna zwiedzic duzo wiecej i dluzej zastanowic sie nad zdjeciem. Niektore wychodzily po prostu pocztowkowo

    Wrzucam jeszcze kilka w kolorze. Przy tych czarno-bialych chyba zle je obrobilem, wyszly za duze kontrasty.

    7.

    8.

    9.

    10.

    11.

    12.

    13.
    Ostatnio edytowane przez bartmika ; 10-11-2008 o 18:35 Powód: Automerged Doublepost

  9. #9
    Coś już napisał Awatar rob76
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    56

    Domyślnie

    7 - obcięte nogi
    8 - jakiś samochód na jakiejś ulicy zaparkowany przy krawężniku, brawo ;-)
    13 -park w którym nic się nie dzieje

    jak dla mnie 11 the best. Mógłbyś zrobić krok w prawo aby flaga weszła w środek.
    "nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem"

  10. #10
    Coś już napisał Awatar Pavlik
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    86

    Domyślnie

    NY to miasto z klimatem którego jakoś na tych zdjęciach za bardzo nie widzę. Zdecydowanie najlepiej wyszły fotki nr 3 i 7 chociaż w 7 na górze masz luz więc nie ma usprawiedliwienia dla uciętych nóg, generalnie klimat wyborów w USA nadaje się świetnie na jakiś przyjemny reportaż który mogłeś zapodać.

    Z widoczków 6 i 12 byłyby naprawdę fajne gdyby nie to niebo, szara połówka tutaj byłaby konieczna, chociaż mieszane mam uczucia czy by pomogła. Sam widok jest piekielny !
    still learning...ale idzie jak krew z nosa ??:

    pawellewandowski.com

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •