Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: Statyw Goldphoto YH324C + głowica Manfrotto 488RC2.

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bundy Zobacz posta
    ale prawdziwy problem zrobiła głowica (YH430), która pękła i tylko dzięki paskowi aparatu oplecionemu dookoła ręki sprzęt nie poleciał na beton. W końcowym efekcie wydałem więcej niż gdybym od razu kupił Manfrotto.
    Wlasnie mam ta glowice... Dziala ok, jednak mam okazje kupic za 150zl oryginal Manfrotto 484 RC2. Ktos moze mi napisac cos o tej glowicy?
    Warto zmienic?

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Wlasnie mam ta glowice... Dziala ok, jednak mam okazje kupic za 150zl oryginal Manfrotto 484 RC2. Ktos moze mi napisac cos o tej glowicy?
    Warto zmienic?
    Szkoda kasy, żeby zmieniać jedną kiepską głowicę na inną, równie kiepską. Z Manfrotto można kupować głowice 3D ale nie kulowe. A nawet z kulowych, ta jest najsłabsza. Jeśli zależy Ci na przyzwoitej kulowej, to raczej Manfrotto omijaj.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    37
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    a jaka kulowa w rozsadnej cenie? do zestawu o max wadze sigma/tamron 70-200 + 40d ?

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Loome Zobacz posta
    a jaka kulowa w rozsadnej cenie? do zestawu o max wadze sigma/tamron 70-200 + 40d ?
    Pojęcie "rozsądna" w odniesieniu do ceny jest bardzo względne.

    Najtaniej: Benro B-1
    Najlepiej: Arca Swiss, Kirk, Markins...
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  5. #25
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gliwice
    Wiek
    53
    Posty
    169

    Domyślnie

    Witam,
    No to dopisuję się do licznego grona użytkowników mieszanego zestawu a la Manfrotto (z czego oryginalna jest tylko góra, od której wymaga się większej precyzji). Głowicę sobie wybrałem 3D - 804RC2 - fajna, ale te pokrętła się w pokrowcu z GP nie mieszczą... - trochę wkurza, gdy za każdym razem przy transporcie trzeba odkręcać/przykręcać po dwa "śrubokręty". Może pokrowiec z "frotki" jest pojemniejszy, ale cena...! Ale do rzeczy - nogom GP nie ufam! W dniu zakupu trójnogu zauważyłem, że są lekkie luzy na zaciskach sekcji - wręcz wsuwanie sekcji pod obciążeniem. No tak to być nie mogło! A skoro i kluczyk dodali... . Dokręciłem. Troszkę. Naprawdę nie mocno. I... - przy drugim bodaj zatrzaśnięciu jeden z zatrzasków rozdzielił się na dwie części i to, bynajmniej, nie wzdłuż jakiejś linii technologiczno - montażowej (czytaj: np. do skręcenia), ale po prostu pękł sobie na pół . Hmmm, od takiej "wysokogatunkowej" kopii wymagałbym trochę większej wytrzymałości, a dosłownie elastyczności. Serwis (ha!, jest taki w Trójmieście!) nie zgodził się na naprawę gwarancyjną, bo uszkodzenie było mechaniczne (a jakie miałoby niby być w statywie, przebarwienia?). Ale za kilka złotych przysłali mi zaciski na wymianę (profilaktycznie wziąłem trzy - wymiana + po jednym większym/mniejszym na zapas. Odpukać, na razie zapas nie jest wykorzystany, ale to od pół roku sporadycznego użytkowania. Generalnie długo mierzę wzrokiem, dłońmi i siłą woli ten trójnóg, gdy już na nim zasadniczą część sprzętu oprę... . I jakoś nie lubię ściągać wtedy paska aparatu z szyi. A statyw powinien chyba być i podporą dla sprzętu i cieszyć się zaufaniem użytkownika! Dodam jeszcze rzecz oczywistą, ale wizualnie... przerażającą - gdy się pod wpływem grawitacji zsuwają sekcje jednej nogi, całość zachowuje się jakby ktoś ją podciął - leci na łeb na szyję (na obiektyw - aparat - lampę).
    I korzytając z okazji - mam do Was pytanie (bo poza "awaryjnością" waga tego jest uciążliwa w terenie) - czy do 40-tki D z gripem, obiektywów typu 70-300 IS USM, 17-55 IS USM, 70-200 2.8, dość dużej lampy - wystarczająco stabilny będzie Manfrotto serii 190, czy jednak mierzyć w serię 55?
    Pozdrawiam,

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolaj Zobacz posta
    Szkoda kasy, żeby zmieniać jedną kiepską głowicę na inną, równie kiepską. Z Manfrotto można kupować głowice 3D ale nie kulowe. A nawet z kulowych, ta jest najsłabsza. Jeśli zależy Ci na przyzwoitej kulowej, to raczej Manfrotto omijaj.
    dlaczego 484 RC2 kiepska? Mozesz to rozwinac? Bo glowica goldphoto, ktora posiadam poza wada typu "ryzyko, ze peknie" jest stabilna niesamowicie. 20D z 400L wkrecona solidnie nawet nie drgnie, testowalem i czasy 1-2s (standardowo, bez wstepnego podnoszenia lustra) owocowaly ostrymi jak zyleta fotkami. Wiec jesli ten manfrotto bedzie taki sam, ale z lepszego metalu i bede zerkal na sprzet w niego wkrecony bez obaw, to dlaczego mam go nie wziac? :/

  7. #27
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Gliwice
    Wiek
    53
    Posty
    169

    Domyślnie

    Siudym, a nie uważasz, że wada typu "ryzyko, że pęknie" wyraża się w wadze wartości sprzętu, który możesz stracić...? O tym właśnie pisałem odności trójnogu...
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    co mi to wyszło! odności=odnośnie
    Ostatnio edytowane przez Voyager70 ; 18-03-2009 o 13:09 Powód: Automerged Doublepost

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    dlaczego 484 RC2 kiepska?
    Nośność głowicy, którą podaje producent oznacza tyle, że głowica się pod takim ciężarem nie zawali. Przyjmuje się, że stabilność można osiągnąć stosując głowicę, której nośność wynosi 3x waga utrzymywanego zestawu. Dla 484 oznacza to realną nośność na poziomie 1300g, co nie starcza nawet na sam obiektyw 70-200/2,8.

    Ponadto, o ile mi wiadomo, to głowice kulowe Manfrotto nie mają regulacji siły tarcia, co oznacza, że zwalniając kulę musisz trzymać aparat, żeby nie poleciał na pysk. O co mi chodzi, możesz zobaczyć na filmie zrobionym przez Markinsa:
    http://www.markinseurope.com/multime...800mm_high.wmv

    lub na moim (Benro):
    http://www.youtube.com/watch?v=DJ0Lne7Tc2I&fmt=22

    Dodatkowo 484RC2 nie potrafi obracać się wokół własnej osi (panoramy).
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    O tym to wiem, akurat nie przeszkadza mi to (brak panoramy, trzymanie podczas zwalniania). Jednak mi chodzi o trwalosc. YH430 podane ma 6 kg - moze dlatego 20D+400L na nim jest stabilny. Jednak jak juz wczesniej napisano - maja zdolnosc pekania. 484 pewnie nie.

    Na B-1 szkoda mi kasy, bo statywu uzywam baaardzo sporadycznie.

    Teraz pytanie ile prawdy jest w tych 6KG YH430 ? Znajac opisy zamiennikow, to pewnie jest to 4KG jak w 484..

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siudym Zobacz posta
    Na B-1 szkoda mi kasy, bo statywu uzywam baaardzo sporadycznie.
    Mając huśtawkę zamiast statywu, w ogóle nie będziesz go używał 484 ma bardzo małą nośność.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •