Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: Spyder2express - Pytanie !

  1. #31
    Początki nałogu Awatar filip71
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Wiśniowa Góra
    Posty
    250

    Domyślnie

    Ja mam pytanie z "innej beczki" ale dotyczące kalibratora One-eye display 2.
    Mam lapka więc sprzętowe możliwości ustawienia parametrów obrazu oprócz jasności są żadne.
    Czy ustawiając w oprogramowaniu i1match tryb "laptop" to jest to uwzględniane. Pytanie moje wynika z faktu, że przeczytałem na jednym z testów konkurencyjnego Spyder3Elite, że nie występują w nim sytuacje jak w One-eye D2 gdzie użytkownik proszony jest np. o regulację kontrastu a nie ma czym tego zrobić bo np. lapek nie ma takiej regulacji.
    Canon 5D mkII + Battery Grip BG-E6; Canon 24-70 f/2.8L; Canon 70-200 f/2.8L IS; Canon 100-400 f/4,5-5,6L IS; Sigma 180 f/3.5 APO EX Macro; Speedlite 580EX + Sto-Fen; Epson P-2000; Lowepro CompuTrekker AW; Lowepro NOVA 4; Manfrotto 055PROB+322RC2; TC-80N3

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez filip71 Zobacz posta
    Mam lapka więc sprzętowe możliwości ustawienia parametrów obrazu oprócz jasności są żadne.
    Czy ustawiając w oprogramowaniu i1match tryb "laptop" to jest to uwzględniane. Pytanie moje wynika z faktu, że przeczytałem na jednym z testów konkurencyjnego Spyder3Elite, że nie występują w nim sytuacje jak w One-eye D2 gdzie użytkownik proszony jest np. o regulację kontrastu a nie ma czym tego zrobić bo np. lapek nie ma takiej regulacji.
    Jeśli nie ma czym regulować, to niezależnie czy profiler o to prosi czy nie, efekt jest taki sam.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  3. #33
    Początki nałogu Awatar filip71
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Wiśniowa Góra
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Jeśli nie ma czym regulować, to niezależnie czy profiler o to prosi czy nie, efekt jest taki sam.
    moja wiedza na ten temat jest wręcz podstawowa, na stronie ( http://fotografuj.pl/Article/Recenzj...page/2#content ) tego testu piszą:

    cyt. (wersja pełna w powyższym linku):
    "Pamiętajmy jednak, że nowoczesne wyświetlacze – zwłaszcza w notebookach – potrafią być pod tym względem dość ubogo wyposażone. Z pewnością niejeden mniej doświadczony użytkownik kalibratora obsługiwanego aplikacją Eye-One Match przeżywał trudne chwile, gdy komputer zalecił mu regulację parametru, którego na jego sprzęcie wyregulować się nie dało. Z drugiej strony twórcy Spyder3Elite doszli zapewne do wniosku, że poza skrajnymi przypadkami korekta kolorystyki obrazu na poziomie software’owym (poprzez odpowiednio dobrany profil barwny) daje równie dobre rezultaty, co uciążliwe kręcenie pokrętłami. Z tego punktu widzenia proponowana przez aplikację metoda przygotowania komputera do kalibracji zaczyna nabierać sensu."

    Piszą tutaj o korekcie na poziomie oprogramowania - czy brak regulacji np. kontrastu może zastąpić taką korektą programową poprzez profil barwny?
    Canon 5D mkII + Battery Grip BG-E6; Canon 24-70 f/2.8L; Canon 70-200 f/2.8L IS; Canon 100-400 f/4,5-5,6L IS; Sigma 180 f/3.5 APO EX Macro; Speedlite 580EX + Sto-Fen; Epson P-2000; Lowepro CompuTrekker AW; Lowepro NOVA 4; Manfrotto 055PROB+322RC2; TC-80N3

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar Tom01
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Białystok-Warszawa
    Wiek
    52
    Posty
    2 600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez filip71 Zobacz posta
    Piszą tutaj o korekcie na poziomie oprogramowania - czy brak regulacji np. kontrastu może zastąpić taką korektą programową poprzez profil barwny?
    Po pierwsze regulacji kontrastu w LCD w ogóle nie ma, niezależnie co gdzie piszą.

    Po drugie, regulacja programowa i korekcja profilem to jest to samo.

    Po trzecie, sam czujnik Eye One jest lepszy niż Spyder, a profiler można użyć lepszy jeśli firmowy Panu nie będzie odpowiadał.
    Masz problem z kolorem, wal śmiało!
    e-mail: color@mastiff.pl

  5. #35
    Początki nałogu Awatar filip71
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Wiśniowa Góra
    Posty
    250

    Domyślnie

    dziękuję za szybką odpowiedź :-)
    Canon 5D mkII + Battery Grip BG-E6; Canon 24-70 f/2.8L; Canon 70-200 f/2.8L IS; Canon 100-400 f/4,5-5,6L IS; Sigma 180 f/3.5 APO EX Macro; Speedlite 580EX + Sto-Fen; Epson P-2000; Lowepro CompuTrekker AW; Lowepro NOVA 4; Manfrotto 055PROB+322RC2; TC-80N3

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •