Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 181

Wątek: fotografia koncertowa

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Poland...dziki zachód ;-)
    Posty
    66

    Domyślnie Zdjecia na koncertach - technika

    Witam własciwie tylko jeden wątek czyli WB ? jaka temperatura ?
    to tego typu światła Waszym zdaniem? :rolleyes:

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cabretti
    Witam własciwie tylko jeden wątek czyli WB ? jaka temperatura ?
    to tego typu światła Waszym zdaniem? :rolleyes:
    Na koncertach (a przynajmniej na tych, na których ja bywam) światło jest tak wariackie, że zapomnij o indywidualnych ustawieniach WB.

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    May 2005
    Wiek
    44
    Posty
    151

    Domyślnie

    oooooo, i ten wątek też będe śledził, podobny temat (a może taki sam??)
    EOS 350D + KIT EF-S 18-55 3.5-5.6 II + Hoya UV, EF 50 1.8 II + Marumi MC-UV, 2 x Kingston ELITE PRO 1GB, Statyw Velbon DF-60 i wiele chęci.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie

    Ja zawsze używam światła żarówkowego. Zdjęcia gdy bije światło żółte i czerwone mnie zawsze wychodziły jakoś nijak (czerwień to w ogole jakiś smieszny kolor - próbował ktoś robić płatki róży w jasnym swietle ?).
    Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Ja robilem na auto, a potem bawilem sie troche levelami.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2005
    Wiek
    44
    Posty
    61

    Domyślnie

    AWB lub RAW i rowniez AWB
    Canon EOS 300 D + KIT + Sigma 70-300 4 - 5.6 APO DG MACRO + 2 x 512 Mb + Velbon DX 888 Digital
    Hp Photosmart 720

  7. #7
    Azius
    Guest

    Domyślnie Koncerty

    Witam wszystkich serdecznie! Jak do tej pory to szczegolnie sie przysluchiwalem rozmowa, nigdy jeszcze nie zabieralem glosu, ale czas nadszedl.

    Pod koniec tygodnia jade na fajne koncerty, udalo sie zdobyc przepustke na scene i zamierzam zrobic cos na ksztalt reportazu od kuchni. Mam prosbe o wskazowki, moze jakis podpowiedzi co do ogniskowych, swiatla, jak rozmawiac z artystami i jak ich zachecac do pozowania :smile: .

    Robilem juz cos podobnego, ale na miejsza skale, jeden wystep i na scenie w centrum kultury. Tam jak sie okazalo, uzywalem tylko 28 i 50, 80 zalozylem raz i to tylko na portret. Teraz jestem bogatszy jeszcze o 35 i mysle, ze glownie z tego obiektywu bede korzystal.

    Z gory dziekkuja za podpowiedzi i mam nadzieje na cieple przyjecie na forum.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Azius ; 26-08-2007 o 23:38

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Krosno
    Wiek
    34
    Posty
    536

    Domyślnie

    co do lensow to polecam jasne stalki czyli 35 50 85 czasem moze sie przydac cos dluzszego ale to nie wiem czy masz
    lampka moze sie przydac ale raczej jak mozesz to jej nie stosuj bo splaszcza obrazek
    przeslony kolo 2,8 iso wiadomo ze jak najmniejsze -rozsadny wybor to kolo 800-1250 czas kolo 1/200 raw
    to takie propozycja wiadomo ze moze byc roznie

    co do rozmawiania z artystami to z tym roznie jest-czasem moga byc bardzo komunikatywni i chetni do wspolpracy a czasem moze byc masakra
    raczej to 2
    6D 30D 35 85 70-200 430EX

    Pozdrawiam

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    305

    Domyślnie

    ostatnio właśnie fotografowałem 2 koncerty: od kuchni. Najlepiej przyjść z 2h wcześniej na próbę, bo można zrobić zdjęcia artystom na spokojnie, ja raczej nie używałem szerokich tylko koło 50-80(stałka 50 1.8) i zbliżenia. Fajnie też zdjęcia wychodzą zza stołów, btw. zobacz, zdjęcia robiłem dla firmy od dźwięku i świateł: http://picasaweb.google.pl/franek.mu...edeskiScofield
    http://picasaweb.google.pl/franek.mu...nator28062007r

    najważniejsze zeby nie przeszkadzać dźwiękowcom i tym którzy grają na scenie, o lampie zapomnij

  10. #10
    Azius
    Guest

    Domyślnie

    franker swiatna robota.

    kilka pomyslow to sobie podejrzalem i przerobie na wlasny styl, ale dzieki, pokazales mi ze czasami mozna podjesc troche inaczej i zabawa z go rewelacyjna. Czy miales sytuacje, ze jednak brakowalo swiatla? Zastanawialem sie jak sobie poradzi aparat gdybym robil -2EV i ciagnal na komputerze. Zdjecia maja potem byc wywolane w wielkim formacie i szykowane na mala wystawe.

Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •