Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 181

Wątek: fotografia koncertowa

  1. #21
    Coś już napisał Awatar samson_miodek
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Ciechanów/Wejherowo/Gdynia
    Posty
    73

    Domyślnie

    Ja też się przygotowuję do koncertu w klubie - będzie grała Coma. Kupiłem stałkę 50/1.8 i mam nadzieję że wystarczy. Wcześniej na koncercie Gdańsk Dźwiga Muzę fotografowałem z tłumu Pentaconem 200/4 i nie wyszło tak tragicznie (choć miałem problemy z ostrością). To może być też rozwiązanie dla Ciebie - po prostu kup jakieś manualne jasne szkło i biegaj z nim na koncercie. Jak czytałem to świetne porady znajdziesz na cyberfoto.pl tam jest świetny poradnik właśnie poświęcony fotografii koncertowej - warto się z nim zapoznać w ramach przygotowań, pooglądaj galerie poświęcone koncertom itd.
    Pozdrawiam.
    duszy nie umyjesz mydłem

  2. #22
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sadchild Zobacz posta
    pucha d40 + 2 obiektywy (kit, hmmm i EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM.
    A jak podpiąłeś szkło EF do Nikona D40?

  3. #23
    Sadchild
    Guest

    Domyślnie

    Wlasnie przegladalem stalki - moge sobie na takie szkielko pozwolic.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Vitez. Przepraszam moj blad. Oczywiscie mialem na mysli 40D.
    Ostatnio edytowane przez Sadchild ; 04-11-2008 o 16:16 Powód: Automerged Doublepost

  4. #24
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    550

    Domyślnie

    ej no nie przesadzajcie.. ja wszystkie koncerty obleciałam z ciemnymi szkłami i jakoś efekty nie były tragiczne.. fakt, ciężko jest coś zrobić, ale można.
    A najgorzej z czerwonym światłem.. nie dość, że twarz jak u Indianina, to w dodatku af się gubi...

  5. #25
    Coś już napisał Awatar samson_miodek
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Ciechanów/Wejherowo/Gdynia
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gunia1990 Zobacz posta
    ej no nie przesadzajcie.. ja wszystkie koncerty obleciałam z ciemnymi szkłami i jakoś efekty nie były tragiczne.. fakt, ciężko jest coś zrobić, ale można.
    A najgorzej z czerwonym światłem.. nie dość, że twarz jak u Indianina, to w dodatku af się gubi...
    Zawsze można zaszaleć i iść na MF :P

    A zdjęcia w czerwieni zawsze można na BW przerobić i jakoś uratować
    duszy nie umyjesz mydłem

  6. #26
    Uzależniony Awatar Wats0n
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Posen Bloody Posen
    Wiek
    42
    Posty
    996

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samson_miodek Zobacz posta
    Zawsze można zaszaleć i iść na MF :P

    A zdjęcia w czerwieni zawsze można na BW przerobić i jakoś uratować
    Dyskusyjne.
    W czerwonym świetle twarz ludzka przepoczwarza się w odrażający, pozbawiony wszelkich detali naleśnik. I to jest nie do odratowania. W każdym razie nie u rasy kaukaskiej.
    Tako rzecze Watson.
    There are no stupid questions, just stupid people.
    Wątek galeryjny na CB/Portrety@CB/Meksyk@CB/Sport@CB //Galeria przejściowa

  7. #27
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Olesno
    Wiek
    38
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wats0n Zobacz posta
    Dyskusyjne.
    W czerwonym świetle twarz ludzka przepoczwarza się w odrażający, pozbawiony wszelkich detali naleśnik. I to jest nie do odratowania. W każdym razie nie u rasy kaukaskiej.
    dokladnie. niestety jest kilka zespolow (m.in. kult, hey), ktore notorycznie uzywaja prawie wylacznie 2 kolorow: czerwieni i bardzo zimnego blekitu. efekt? praktycznie brak mozliwosci zrobienia dobrego zdjecia.
    Canon 30D, Canon 7D, Tokina 28-70/2.8, Tokina 80-200/2.8, Canon 70-200/2.8L ISUSM, Canon 50/1.8, Canon 18-55/3.5-5.6 IS, Nissin Di866 Mk 2
    moje zdjęcia na CB: koncertowe, portrety, nocne

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    98

    Domyślnie

    Czytam wątek "fotografia koncertowa". A tu same szarpidruty, portrety muzyków, solistów etc. A gdzie miejsce na prawdziwy (ja to tak rozumiem) koncert zespołu tanecznego, ludowego czy baletowego czyli tam gdzie coś POZA DŹWIĘKIEM się dzieje. Mam potrzebę focić w Sali Kongresowej w W-wie występy zespołu SGGW "Promni". Światło jest tam zależne od sytuacji co w danym momencie przedstawia zespół. Ogólne na scenie żarowe reflektory gdy tańczy zespół np. przedstawiający kulturę Podhala, Mazowsza, czy z regionu całej Polski.
    Inne oświetlenie punktowe często kolorowe nastrojowe gdy śpiewa solistka. Cały plan to scena z pewnej wysokości - połowa sali lub nawet z końca sali robiona długim tele ze statywu, a czy np. zdjęcia tuż przy scenie z żabiej perspektywy szerokim kątem pozwolą pokazać "ruch" kolor pięknych strojów ludowych (problem WB) i dobrze byłoby gdyby jednak zdjęcia były ostre (3200 ISO ?). Jest to pewne wyzwanie, czy ktoś z forumowiczów ma w takiej scenerii jakieś doświadczenie?

  9. #29
    Uzależniony Awatar gunia1990
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    550

    Domyślnie

    wiem, że hofi (hofi66) fotografował balet w Bydgoskim Teatrze Wielkim..
    o, tutaj masz jego watek.. Może to cos ci pomoze

  10. #30
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szymański Adam Zobacz posta
    A gdzie miejsce na prawdziwy (ja to tak rozumiem) koncert zespołu tanecznego, ludowego czy baletowego czyli tam gdzie coś POZA DŹWIĘKIEM się dzieje.
    "Prawdziwy" to jak widać pojęcie względne. Dla mnie słowo "koncert" wywołuje od razu obrazy wieloset-tysięcznego tłumu w salach/halach/na stadionach skaczącego w rytm energetyzującej muzyki.

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •