Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 157

Wątek: Jurek Owsiak - Chuligani z aparatami fotograficznymi

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    Właśnie o to że sobie nie życzył.. poza tym ciekawe jakbyś się czuł jakby co obiektyw w twarz prawie wepchnęli? I właśnie o te realia chodzi.. że pozwalanie na takie zachownia przez prawo jest bez sensu i społeczne przyzwolenie na takie zachowania - bo kupowanie faktów, super expresów itp. wydawnictw zajmujących się właśnie takim czymś jest społecznym przyzwoleniem..
    To jest dla mnie oczywiste - ale realia mają to do siebie że są realiami i dość trudno je zmienić. Jak się ma ważniejsze rzeczy do zrobienia niż walka z wiatrakami (a Owsiak niewątpliwie sie ważnymi rzeczami zajmuje) powinien buraków olać i tyle.
    Ostatnio edytowane przez Krzychu ; 04-11-2008 o 14:20
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    48
    Posty
    65

    Domyślnie

    Fakt, zachowali się jak bydło, ale przy okazji interesująca jest sprawa pokazanych fotek, tak ktoś przez przypadek przechodził z C 20D i pstryknął uciekających serią
    7D mark II; C17-55 f/2,8; C 70-200 f/2,8 IS II; C 85 f/1,8; C 10-22, 430EX II
    Moje fotki www.gasin.pl

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    280

    Domyślnie

    pogadali sobie panowie ktorzy nigdy nie zagladneli na pudelka albo nie ogladali faktow w tvn czy czegos z olejnik, skoro jest w nas zapotrzebowanie na takie programy jak taniec na lodzie to nie widze powodow oburzania sie na wszedobylskie zdziczenie, ludzie zrobia bardzo duzo zeby zarobic a klintow nie brakuje, fakt czy jakis superexpress chyba maja wiecej "czytelnikow" niz wyborcza.

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    83

    Domyślnie

    Hmm Jak już ktoś wspomniał, Owsiak jest osobą publiczną, zaparkował w publicznym miejscu i nie bardzo rozumiem całe zamieszanie.
    Jasne że powinni porozmawiać jak poprosił o "odłożenie" aparatów, a nie wciskać obiektyw w twarz, ale z drugiej strony musi się z tym liczyć, że jest osoba publiczną.
    I powiem szczerze, że za to że zniszczył czyjś sprzęt, jak widać na zdjęciach nie była to tania małpka, nie żałuje go. Nie pochwalam "bandytów z aparatami" ale nie solidaryzuje się z Owsiakiem, zniszczył czyjąś własność. Równie dobrze mogę mu zniszczyć okulary bo się na mnie spojrzy a ja sobie tego nie życzę???
    trzy zoomy na krzyż

  5. #15
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    A w czym ci fotografujący są gorsi od tych, co chcą to ogladać? Nie znacie tych, co kupują gazety, zamieszczające takie zdjęcia? Nie znacie tych nobliwych pań i panów, którzy czytają je w autobusach i tramwajach, a potem dyskutują na ten temat z innymi nobliwymi paniami i panami?
    Dopóki jacyś ludzie będą chcieli takie gazety kupować i takie zdjęcia oglądać - znajdą się tacy ludzie, co je za odpowiednią kasę zrobią. Kupujący nie są nic lepsi od dostarczających.
    Ostatnio edytowane przez ewa_olsztyn ; 04-11-2008 o 15:52

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    no dobra przyznać się - który to był
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  7. #17
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    Hm oni go chyba sledzili? Bo skad by sie tak nagle wzielo trzech ludkow w ciagu jednej chwili z aparatami.. Chyba, ze to byl jakis nieprawdopodobny zbieg okolicznosci.

    Mowicie, ze powinien byc opanowany - zgodze sie z tym, ale wezmy pod uwage, w jakiej sytuacji sie znalazl. Komu z Was popsul sie samochod, gdy sie dokads spieszyliscie? No walsnie - jak byk stresujaca sytuacja. A w tym przypadku jeszcze sie spod maski dymilo. Nie jeden z nas by sie mocno zdenerwowal. A tu jeszcze taka historia..

    Zreszta apratu chyba nie zniszczyl. Trzymal go, gdy tamten lezal nie ziemi.
    Na świat spoglądam przez armatę...


  8. #18
    Uzależniony Awatar RNz
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Chrzanów, Katowice
    Posty
    708

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewa_olsztyn Zobacz posta
    Kupujący nie są nic lepsi od dostarczających.
    Powiedziałbym, że są zdecydowanie gorsi. To lud, żądny krwi zmusza fotografów do takich zachowań. By choć na chwile odbrązowić znaną postać, by w ten sposób poczuć się dowartościowanym.
    W tym wypadku mamy prowokację, która najwidoczniej zadziałała.
    ... PhotoAnarchist ...
    nie jestem żadnym mądralą... mondralom tym bardziej!

  9. #19
    Początki nałogu Awatar DonBolano
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    331

    Domyślnie

    Z jakiej odleglosci ostrzy C 70-200/4 - bo jakos mi sie nie chce wierzyc, ze az tak blisko podszedl
    Ostatnio edytowane przez DonBolano ; 04-11-2008 o 16:14
    Na świat spoglądam przez armatę...


  10. #20
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    przepisy powinny zabraniać publikacji zdjęć osób tzw. publicznych wyłącznie w sytuacjach kiedy wykonują swój zawód itp.
    Przecież tak właśnie jest:

    "art. 81 ust. 2.
    Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
    pkt. 1
    osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych"

    Czyli Owsiaka czy inna znaną twarz na parkingu sfotografować sobie wolno ale opublikować później to zdjęcie bez jego zgody - nie wolno.

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •