Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: KONKURS - chwilowo wstrzymany

  1. #21
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    ale moje bez modyfikacji w PS
    a ja nadal nie widze co w tym zlego? a ciemni sepii sie nie robi? albo high/low-key ? co za roznica czy uzywasz filtru podczas robienia zdjecia czy pozniej przy obrobce? co za roznica czy jest to ciemnia fotograficzna, mini lab gdzie prawie wszystkie fotki sa korygowane.. czy tez bedzie to moj komp z fotoszopem?w kazdym z tych przypadkow, poczynajac od filtra szklanego a konczac na fotoszopie, ingeruje sie w zdjecie.. jego kolorystyke itp... wiec co za roznica sie pytam gdzie i czym sie to robi? ;-)

  2. #22
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    a ja nadal nie widze co w tym zlego? a ciemni sepii sie nie robi? albo high/low-key ? co za roznica czy uzywasz filtru podczas robienia zdjecia czy pozniej przy obrobce? co za roznica czy jest to ciemnia fotograficzna, mini lab gdzie prawie wszystkie fotki sa korygowane.. czy tez bedzie to moj komp z fotoszopem?
    Dopoki zmiany w PS sa takie jakie mozna uzyskac w ciemni/labie itp to nic zlego. Ale gdyby ktos zrobil zdjecie zwyklych szarych chmurek a nastepnie byl na tyle zdolnym malarzem by je podmalowac podobnie jak tobie wyszlo - to juz przesada. Niech sie taki leniuch ruszy o poranku/zachodzie by takie kolorki w naturze uzyskac a nie "a domaluje se w PS". Btw... schodzimy na offtop :P no nie hazan?

  3. #23
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    eeee.. tak to ja nie umiem zeby cos dodac

  4. #24
    Irish
    Guest

    Domyślnie wow

    Ja tylko dodam : przesadziles na maxa . Ej sory skad ty masz takie pomysly ? ja proponuje ze jak bedzie jakis konkurs na fotki to ty nie dawaj swoich bo duzo ludzi wymieknie
    Pozdrawiam

  5. #25
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    nie zalaplem.. sorry..

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Poznań
    Posty
    94

    Domyślnie

    ee no nie przesadzajcie z gloryfikacją zdjęcia Czachy fotka jak fotka - niebo dziwne jakieś, bo nad poznaniem to zwykle czerwone jest na dole żeby przejść u góry w niebieskie a nie na odwrót...
    na innym forum mamy od dłużeszgo czasu konkursy fotkowe w "cyfrowym kąciku" ale tematyczne, np w tym tygodniu fotka zwierzęcia, fotka widelca, czy portret - dopuszczalna obróbka to: saturation/brightness/contrast/levels/resize
    Canon 10D, EF 50mm 1.8, EF 28-135 IS, EF 70-210mm 3.5-4.5 EF-S 18-55mm, SpeedLite 550EX, Lander L830, Jeep Bag
    "...professionals only have a bigger trashcan."

  7. #27
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DariuszM
    dopuszczalna obróbka to: saturation/brightness/contrast/levels/resize
    Ciekawe jak to sprawdzisz... uczestnicy musieliby wysylac oryginal, a to troche wazy czasami.

  8. #28
    Administrator Awatar hazan
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Cytat Zamieszczone przez DariuszM
    dopuszczalna obróbka to: saturation/brightness/contrast/levels/resize
    Ciekawe jak to sprawdzisz... uczestnicy musieliby wysylac oryginal, a to troche wazy czasami.
    To w zasadach sie umiesci max rozmiar i juz - nie ma co szukac dziury w calym wiadomo ze nikt nie bedzie sprawdzal - trza wierzyc w ludzka uczciwosc

  9. #29
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    dzizazzz... zaden konkurs foto nie ma ograniczen, czy fotki moga byc obrabiane czy nie.. bo na calosc fotografii skalad sie nie tylko wciskanie spustu migawki ale tez pozniejsza obrobka danego obrazu w taki sposob jak autor sobie to przewidzial...

  10. #30
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Poznań
    Posty
    94

    Domyślnie

    tylko czy przy dużej ingerencji PS, to nadal jest konkurs fotograficzny czy już konkurs na tworzenie grafiki komputerowej....? można być miernym fotografem za to wybitnym grafikiem...

    ja na "wstrzymany konkurs" wysyłałbym swoje mewki, choć pewnie dostałyby DQ bo to nie canon tylko badziewne fuji....

    http://www.dariuszm.neostrada.pl/m1.jpg
    http://www.dariuszm.neostrada.pl/m2.jpg
    Canon 10D, EF 50mm 1.8, EF 28-135 IS, EF 70-210mm 3.5-4.5 EF-S 18-55mm, SpeedLite 550EX, Lander L830, Jeep Bag
    "...professionals only have a bigger trashcan."

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •