Zobacz wyniki ankiety: canon 5D czy canon 50 D

Głosujących
192. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 1 z 41 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 409

Wątek: 50d czy 5d

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    obrzeża Warszawy
    Posty
    15

    Domyślnie 50d czy 5d

    Bawię się amatorsko, ale przez kilka lat przyzwyczaiłem się do starej 5. Teraz mam 400d, t.28-75, c.70-300is i s.10-20. W puszce tej czegoś mi brakuje, zdecydowanie zle lezy w ręku, brak punktowego pomiaru światła i ogólnie to nie to. Pierwotnie myślałem o kupnie uzywanego 5d, a obecnie biorę pod uwagę 50d. W 50d zmienili procesor i poprawili dynamikę, na szybkości strzelania na sek. tak bardzo mi nie zalezy. Z jednej strony co nowe to nowe, a z drugiej strony FF. Sigmę ewentualnie zamienię na canona 17-40 jeżeli kupię 5d. Ale tak naprawdę nie wiem na co się zdecydować. Po nowym roku ceny powinny przynajmniej trochę zjechać, ale problem wyboru pozostaje. Z czego będę bardziej zadowolony, co da lepsze efekty mojej zabawy naprawdę nie wiem.

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    188

    Domyślnie

    Pełna klatka, to pełna klatka
    Ja na Twoim miejscu żałowałbym później zakupu 50D - mimo tego, że nowszy.
    Pozdr.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brodaty Zobacz posta
    Bawię się amatorsko, ale przez kilka lat przyzwyczaiłem się do starej 5. Teraz mam 400d, t.28-75, c.70-300is i s.10-20. W puszce tej czegoś mi brakuje, zdecydowanie zle lezy w ręku, brak punktowego pomiaru światła i ogólnie to nie to. Pierwotnie myślałem o kupnie uzywanego 5d, a obecnie biorę pod uwagę 50d. W 50d zmienili procesor i poprawili dynamikę, na szybkości strzelania na sek. tak bardzo mi nie zalezy. Z jednej strony co nowe to nowe, a z drugiej strony FF. Sigmę ewentualnie zamienię na canona 17-40 jeżeli kupię 5d. Ale tak naprawdę nie wiem na co się zdecydować. Po nowym roku ceny powinny przynajmniej trochę zjechać, ale problem wyboru pozostaje. Z czego będę bardziej zadowolony, co da lepsze efekty mojej zabawy naprawdę nie wiem.
    Musisz sobie postawić zasadnicze pytanie na czym Ci tak naprawdę zależy przy robieniu zdjęć jeżeli jakość i niezbyt szybkie obiekty to 5d do szybkich fot i gorsza jakość od 5d ( dokładnie zobaczymy po testach porównawczych) to wiadomo .

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    warszafka
    Wiek
    39
    Posty
    360

    Domyślnie

    może wtrące swoje trzy grosze.Nie popełniaj błędu stawiając te dwie puszki na jednej półce ... cenowej. Lekko licząc dzieli je 1k chyba,że wierzysz w mżonki o 5d za 3k po sylwestrze. Cytując Pana z "Poranku kojota" po pierwsze primo - wyrwanie nowej piątki będzie problemem a popyt będzie duży więc raczej nie spadnie w cenie. Można kupić używane, ale ja właśnie jestem świeżo po temacie i raz puszka ma zrobione 30k a wygląda jakby ją papierem ściernym ktoś popieścił, druga jest nówka sztuka nie śmigana, po kobiecie, w studiu, mały przebieg, na dnie szafy leżała i co Ci się jeszcze przyśni. Teraz moja miała mieć 600 klatek. Troszkę za stary jestem żeby w bajki wierzyć, więc sprawdziłem - 3600 klatek. Do czego dąże. Nowe bardzo ciężko kupić i raczej nie tanio. Używane z każdym miesiącem będzie więcej, ale 5d raczej w szafie nie leży tylko zdjęcia robi, więc małych przebiegów nie będzie. Cytując w wspomniany tytuł, po drugie primo, ultimo - chcesz szybkiej puszki 50d, dobrej puszki, którą pokochasz od pierwszego dzwięku klapniętego lustra, która oczaruje Cie wielkim, nie do opisania wizjerem, ISO, które szczerze wątpie czy zostanie pobite przez 50d (może 5d mkII, ale to dla mnie jakaś hybryda, a nie godny następca) to dołóż 1k i bierz teraz , zaraz 5

  5. #5
    Bywalec Awatar Dilbercik
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    128

    Domyślnie

    mialem ten sam problem
    wczoraj kupilem 5D

    i juz kocham ta puszke
    Canon 55D, kilka tamronow, kilka canonow, troche stalek, troche zoomow, dwie zarowki i 0 umiejetnosci fotograficznych

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar banan82
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Scotland
    Wiek
    41
    Posty
    1 165

    Domyślnie

    w chwili obecnej 5D czy to nowe czy uzywane to puszka ktora ma najlepszy wyznaczik ceny do jakosci. Ja bym bral piatke. Predzej czy pozniej stwierdzisz ze crop cie ogranicza (o ile nie focisz jakichs ptaszkow czy przyrody ) Ja na szczescie moja wyrwalem nowa za 4 kola w czerwcu. Bez porownania z takim 40D czy 30D, nie wiem czy 50Tka nie bedzie lepsza w AF. Poczujesz zmiane w jakosci fotek zwlaszcza jesli masz stalki. Pokochasz to na pewno
    5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
    Crazy Apple Fanboy
    Ex Linux User

  7. #7
    Początki nałogu Awatar Jacek23
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Piaseczno
    Posty
    373

    Domyślnie

    I nie wierz ludziom ktorzy pisza ze 5D (stare) ma problemy z AF, ja przesiadlem sie wlasnie z 30D na 5D i jest lepiej niz GIT. Jedyny lekki minus jaki widze to 3kl.s. Ale mozna z tym zyc!!!

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Otwock
    Wiek
    42
    Posty
    577

    Domyślnie

    Ja też mam kliszową piątkę i miałem 350d, wiem co człowiek czuje trzymając w reku te body. W maju przesiadłem się na 5d i jestem na prawdę bardzo zadowolony. Polecam 5d. 50d będzie szybszy bardziej wybajerowany ale to nie to. No chyba że do ptaków i przyrody.
    5d III; eos 5; EF15/2,8; 35L; 50/1,4; 85/1,8; 135L; 430ex; YN600ex; metz 58

  9. #9

    Domyślnie

    mam 5d i mialem 40d (watpie aby 50d bylo duzo lepsze)
    sprzedalem 40d gdyz wnerwial mnie crop

    5d nadal sie trzyma swojej mocnej pozycji

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    warszafka
    Wiek
    39
    Posty
    360

    Domyślnie

    naprawdę radzę dokładnie sprawdzać przebieg. W jednym z moich pytań dowiesz się,że dokładnie sprawdzą Ci to tylko na żytniej, a cała reszta szacunków z allegro to albo pobożne życzenia, albo odczyt z aparatu tzn jak mam zdjęcie 668 to zrobił 668 klatek a nie był 3 razy zerowany albo licznik mu się przekręcił

Strona 1 z 41 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •